Jump to content

Obraz nagle znika w monitorze *Pilne*

Napromieniowany
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj zakupiłem monitor LG 21:9 (2560x1080)(Monitor LG 25UM58-P) podczas sprawdzania było wszystko OK. po podłączeniu u mnie działa wszystko uruchamiam grę i nagle obraz znikł , stało się to przy próbie uruchomieniu na 1080p rozdzielczości ,  podświetlenie działa matrycy aktualnie zanika nawet podczas pulpitu.Jakiego typu jest to uszkodzenie , wada a może sama matryca jest uszkodzona albo coś się poluźniło podczas transportu ? Nie wyświetla się nic czasami pomaga odłączenie z prądu jedynie co widać to podświetlenie matrycy ale nie wyświetla się obraz drugi monitor działa bez problemu.

Jak wspomniałem to stało się przy włączeniu gry na rozdzielczości 1080p wyświetlił się komunikat na monitorze o zalecanej rozdzielczości a po chwili po wyświetleniu pierwszych napisów z gry obraz znikł jednym słowem wyświetla ale po podłączeniu kabla HDMI znika tak jakby utracił połączenie aktualnie monitor wyświetla obraz z komunikatem o braku sygnału.Czy to wina wyjścia portu HDMI , kabla ?

8 minut temu, Widzior napisał:

Z tego co widzę, zasilacz jest zewnętrzny, więc łatwo go sprawdzić, ale i tak stawiam na uszkodzoną elektronikę monitora. Kabel sygnałowy też warto sprawdzić, dać inny.

Czy ta elektronika jest możliwa do naprawienia bądź odratowania ? Czy raczej na śmietnik nadaję się monitor ? Aktualnie podłączyłem drugi kabel DP-----HDMI 4K do monitora a DP do GPU.

Aktualnie monitor wyświetla obraz pierwsza próba bez kabla przesyłowego następna z kablem.

1 minutę temu, GT500s napisał:

Kupiony nowy czy używany?

Używany , pytałem i sprawdzałem na miejscu czy wszystko OK. i tak wyglądało również mam kontakt ze sprzedającym i albo oni wiedzieli o tym i nie powiedzieli albo nie wiem , bo dostałem odpowiedź , że nie mieli problemu z wyświetlaniem obrazu w grach czy też pulpitu

Wymiana kabla HDMI-HDMI na inny to pierwszy test, a zmiana portu na inny (najlepiej w karcie i monitorze), to drugi test. Jeśli w drugim przypadku nadal jest to samo, to uszkodzony jest monitor. Zostaje jeszcze zasilacz zewnętrzny, ale to najmniej prawdopodobne, bo prędzej wyłączałby się (chyba, że zasilacz niby działa, ale jest niestabilny).

Napromieniowany likes this

10 minut temu, wiktorynek napisał:

Wymiana kabla HDMI-HDMI na inny to pierwszy test, a zmiana portu na inny (najlepiej w karcie i monitorze), to drugi test. Jeśli w drugim przypadku nadal jest to samo, to uszkodzony jest monitor. Zostaje jeszcze zasilacz zewnętrzny, ale to najmniej prawdopodobne, bo prędzej wyłączałby się (chyba, że zasilacz niby działa, ale jest niestabilny).

Zrobiłem aktualnie jak napisałeś 
1.Inny kabel
2.inny port ale w monitorze 

Co do zasilacza od monitora nie wiem jaki jest oryginalny być może to jakiś zamiennik sprawdzę lub poprosiłbym jaki powinien być lub jak wygląda 

Edit.

Możliwe , że zasilacz to podróbka lub zamiennik 

Znalazłem taki :
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mój to :

Słuchaj, prosty test, ściemnij monitor na maxa i włącz grę, a potem daj na maxa jasność, i już będziesz wiedział, czy to z braku prądu, ale na moje na 99,9%, bo ten zasilacz daje 16W mocy, a monitor wg specyfikacji bierze typowo 24-27W  :22 Zrób szmaciarzom w niedzielę wjazd na chatę, zasrane cebulaki. Pewnie teraz będą się tłumaczyć, że im się zasilacz pomylił.

Instrukcja obsługi: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

strona 26:

Zobacz do swojej instrukcji obsługi. Jak nie odpali na najniższym podświetleniu to znaczy że szlag trafił ten maly zasilacz (zabezpieczenie nadprądowe).

30 minut temu, Widzior napisał:

Słuchaj, prosty test, ściemnij monitor na maxa i włącz grę, a potem daj na maxa jasność, i już będziesz wiedział, czy to z braku prądu, ale na moje na 99,9%, bo ten zasilacz daje 16W mocy, a monitor wg specyfikacji bierze typowo 24-27W  :22 Zrób szmaciarzom w niedzielę wjazd na chatę, zasrane cebulaki. Pewnie teraz będą się tłumaczyć, że im się zasilacz pomylił.

Zasilacz jakoś drogi nie jest no fakt jeżeli to było celowe działania to inna kwestia już jak wspomniałeś.

Aktualnie przy tych ustawieniach zmiana kabli i innego wyjścia w monitorze chyba w jakimś stopniu pomogło , sprawdziłem 3 gry i o dziwo teraz nawet się uruchomiły mogłem zmienić ustawienia rozdzielczości a nawet pograć ale to nie zmienia faktu , że mogli zataić istotne  informacje itp.

9 minut temu, GT500s napisał:

Instrukcja obsługi: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

strona 26:

Zobacz do swojej instrukcji obsługi. Jak nie odpali na najniższym podświetleniu to znaczy że szlag trafił ten maly zasilacz (zabezpieczenie nadprądowe).

Miałem to zrobić ale uświadomiłem sobie , że zapomniałem zapytać czy mają i niestety nie posiadam :( 

Co do zasilacza mogę go wymienić natychmiast aby tylko rozwiązać problem z działaniem o ile tylko to stwarza problem (zasilacz)

I dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź 

Już pisałem, daj jasność na maxa i chwilę pogrzeb (o ile zdążysz cokolwiek zrobić) i będziesz miał odpowiedź. Zresztą o czym tu gadać - ten zasilacz jest za słaby do tego monitora, koniec kropka. Tak wygląda oryginał - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Napromieniowany likes this

7 godzin temu, Widzior napisał:

Już pisałem, daj jasność na maxa i chwilę pogrzeb (o ile zdążysz cokolwiek zrobić) i będziesz miał odpowiedź. Zresztą o czym tu gadać - ten zasilacz jest za słaby do tego monitora, koniec kropka. Tak wygląda oryginał - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jasność jest od początku na 100% , próbowałem kilka trybów w trakcie gry i narazie nic się nie dzieje.
Czy jest dostępny w Polsce na polskich aukcjach ?
Czy ten będzie OK ? ---> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

7 godzin temu, wiktorynek napisał:

Bez dwóch zdań 0,84A jest od innego monitora, prawdopodobnie mniejszego modelu i jest za słaby.

To jutro zamówię oryginalny.

6 godzin temu, Kwiad napisał:

jak by nie miał problemu to by nie sprzedawał. po za tym LG to g***o.

Większość marek to g***no a mnie bardziej parametry interesowały i możliwości marka to marka , nie każdy kieruje się marką a jakością wykonania i parametrami

18 godzin temu, Kwiad napisał:

takie głupoty to mozesz opowiadac dzieciaką

Po 1sze - pisze się "dzieciakom" analfabeto

Po 2gie - jakbyś popracował w serwisie (jak ja kiedyś), to byś cwaniaczku wiedział, że najlepsze panele robił wtedy LG/Philips, a teraz LG.

Po 3cie - pewnie tego nie wiesz, ale monitor danej firmy niekoniecznie ma matrycę tej samej firmy, bo wiele marek stosuje praktykę, że dostawcami matryc są zewnętrzni producenci. Więc żebyś tylko zawału nie dostał, jak w topowym monitorze Samsunga znajdziesz matrycę LG :E

Po 4te - ostatni raz tobie odpisuję, bo jesteś zwykłym niedouczonym trollem i administracja twoje wypociny powinna z automatu kasować, bo nic nie wnoszą do tematu oprócz syfu. The End.