Jump to content

Windows 7 Pro x64 ESU + sterowniki USB 3.0/3.1 + sterowniki NVMe - wersja 2021 (ostatnia)

wiktorynek
 Share

Recommended Posts

39 minut temu, smaug123 napisał:

Czy można w winreducer/wintoolkit otweakować twoją win 7

Oczywiście, że można, tylko, że wersja full ma obraz w 2 plikach install.swm, które musisz najpierw scalić przerabiając do 1 pliku install.wim

A nie lepiej zastosować tweaki na zainstalowanym systemie?

25 minut temu, Widzior napisał:

wyczyściłem WinSxS z kopii aktualizacji

Ale w ten sposób nie ma już możliwości odinstalowania żadnej aktualizacji i nie przejdzie testu integralności plików. Mogą też pojawić się problemy podczas instalacji niektórych aktualizacji. Naprawdę, to są kompletnie zbędne czynności. Nic nie poprawią, a mogą tylko zepsuć.

P1O likes this

5 minut temu, wiktorynek napisał:

Ale w ten sposób nie ma już możliwości odinstalowania żadnej aktualizacji i nie przejdzie testu integralności plików

Wiem, że nie będę mógł cofnąć aktualizacji, ale integralność przechodzi, przecież MrT też tak robi i scannow nie ma errorów. Co do przyszłych problemów z aktualizacjami - nigdy nie zaznałem.

Konto administratora możesz usunąć po zamontowaniu obrazu w prosty sposób usuwając katalog Administrator, a na zainstalowanym systemie w zarządzaniu kontami.

5 minut temu, Widzior napisał:

Co do przyszłych problemów z aktualizacjami - nigdy nie zaznałem.

To wszystko zależy co usunąłeś i na co trafisz w aktualizacjach MS.

2 godziny temu, jorgusek napisał:

Pobrałem i zainstalowałem odchudzoną wersję "Full" od Mr.T, rewelacja mój 11 letni laptop odżył, działa idealnie "dostał kopa".

Ciiiiii, bo świro-maniaki mega kastratów zawału zaraz dostaną, jak to możliwe, że niekastrowany system z masą sterowników szybko działa :22

BartAcid, P1O, Adiwin&& and 1 other like this

3 minuty temu, Widzior napisał:

Na Ryzen 2600 + płyta B450 nie ma problemu z Win7, jedynie stery USB 3.0 są potrzebne podczas instalacji, o ile ktoś nie ma badziewnego dysku NVMe. U ciebie BSODa wali ADATA.

Ogólnie tego mniejszego mi nie wykrywa a tego większego już tak czyli przez tego 256GB może wywalać BSOD czy ogólnie ADATA do wymiany?

Pewnie na małym masz zainstalowany Win10 i partycję GPT, i dlatego ci go nie widzi, bo obraz bootujesz w legacy? Za dużo zmiennych, bez sensu takie gdybanie. Takie rzeczy trzeba przemyśleć i zrobić konkretnie i porządnie od początku do końca. Niby w tym obrazie FULL są sterowniki uniwersalne do NVMe, ale jak to działa to nie wiem, bo ja używam tylko SATA na Win7 (+partycje MBR).

Amarena likes this

3 minuty temu, Widzior napisał:

Pewnie na małym masz zainstalowany Win10 i partycję GPT, i dlatego ci go nie widzi, bo obraz bootujesz w legacy? Za dużo zmiennych, bez sensu takie gdybanie. Takie rzeczy trzeba przemyśleć i zrobić konkretnie i porządnie od początku do końca. Niby w tym obrazie FULL są sterowniki uniwersalne do NVMe, ale jak to działa to nie wiem, bo ja używam tylko SATA na Win7 (+partycje MBR).

UEFI i bez UEFI i też brak 256GB i ten nieszczęsny BSOD jak wychodzę z instalatora :/ 

Inne kontrolery, dlatego jednego wykrywa, a drugiego nie. Chyba nic z tym nie zrobisz. Ciekawe, że wykrywa akurat tego na Realteku, a tego na SMI nie, ale ogólnie ten 1TB to szajsowy dysk.

3wcLwyw.png

A już myślałem, że masz 2 dyski na tym samym kontrolerze i jednego wykrywa, a drugiego nie. To byłby dziwny przypadek. Jedynym wyjaśnieniem byłoby to, że 1sze M.2 leci prosto do procesora, a drugie M.2 idzie do chipsetu, choć to nie powinno w niczym przeszkadzać, bo dyski NVMe mają kontroler w sobie. Tak samo jest z USB 3.0/3.1 na Ryzenie. Ogólnie to już mnie ten chaos zaczyna powoli wkurzać. Jakbyś się bardzo nudził, spróbuj zamienić dyski M.2 miejscami, aczkolwiek mała szansa, że coś to zmieni. Wkleję tu diagram, ja kto wygląda, tak dla potomnych.

QHVhdMY.jpg

Amarena likes this

@Amarena - złoty środek:

- Win 10 na dysku SSD NVMe

- Win 7 na dysku SSD SATA - nie ma sensu kupować drogiego dysku SSD NVMe posiadającego sterowniki NVMe pod Win 7

Na czas instalacji Win 7 odepnij pozostałe dyski.

Ograniczenia USB 3.0/3.1 tak jak podał @Widzior na pięknym wykresie. Reszta będzie śmigać. Sterowniki od AMD muszą być nieco starsze dedykowane pod Win 7.

Amarena and Adiwin&& like this

16 godzin temu, wiktorynek napisał:

@Amarena - złoty środek:

- Win 10 na dysku SSD NVMe

- Win 7 na dysku SSD SATA - nie ma sensu kupować drogiego dysku SSD NVMe posiadającego sterowniki NVMe pod Win 7

Na czas instalacji Win 7 odepnij pozostałe dyski.

Ograniczenia USB 3.0/3.1 tak jak podał @Widzior na pięknym wykresie. Reszta będzie śmigać. Sterowniki od AMD muszą być nieco starsze dedykowane pod Win 7.

A czy mogłaby pomóc ta łatka czy jakkolwiek się to zwie ? KB2990941 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tezeusz likes this