Jump to content

Win JG10 x64 H2 Extreme

Recommended Posts

Ja mam mały problem... System na SSD. Nie mogę uruchomić żadnego skryptu cmd. System świeżo postawiony.

Myślę, że znalazłem rozwiązanie...

Mianowicie, jeśli nazwa użytkownika jest np PC skrypty działają prawidłowo, ale jeśli np damy nazwę imię i nazwisko, dwa człony to wtedy cmd nie działa

nie wiem czemu ale na każdym modzie mam problem z kopiowaniem plików.transfer w granicach 20mb/s.z dysku na dysk nie na partycje w ramach tego samego dysku.instaluje system np BGT lub KONUSSA prędkość na tym samym sprzęcie i tych samych plikach pow 100mb/s.i taki stan rzeczy zauważyłem już od czasu modów windows 7 Sromotnika.

16 minut temu, adrian54 napisał:

nie wiem czemu ale na każdym modzie mam problem z kopiowaniem plików.transfer w granicach 20mb/s.z dysku na dysk nie na partycje w ramach tego samego dysku.instaluje system np BGT lub KONUSSA prędkość na tym samym sprzęcie i tych samych plikach pow 100mb/s.i taki stan rzeczy zauważyłem już od czasu modów windows 7 Sromotnika.

Hmm, tzn że masz coś skopane sprzętowo. Nie wypuściłbym bym takiego badziewia spod swojej ręki. 

Mój system wyciąga ze sprzętu wydajność na granicy jego fizycznych możliwości - dowód screeny na pierwszych stronach. 

Testowałem system na różnych platformach sprzetowych, na blaszakach i laptopach, zwykłych dyskach HDD, szybkich HDD - Velociraptorach 10000rpm w raidzie0, SSDekach, dyskach przenośnych, pendriwach, NVMe itp itd - nigdy niczegi podobnego nie stwierdziłem, tylko wręcz odwrotnie. 

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Hmm, tzn że masz coś skopane sprzętowo. Nie wypuściłbym bym takiego badziewia spod swojej ręki. 

Mój system wyciąga ze sprzętu wydajność na granicy jego fizycznych możliwości - dowód screeny na pierwszych stronach. 

Testowałem system na różnych platformach sprzetowych, na blaszakach i laptopach, zwykłych dyskach HDD, szybkich HDD - Velociraptorach 10000rpm w raidzie0, SSDekach, dyskach przenośnych, pendriwach, NVMe itp itd - nigdy niczegi podobnego nie stwierdziłem, tylko wręcz odwrotnie. 

wiem ze dopracowujesz swoje systemy.śmigają super.ale to kopiowanie mam problem tylko na twoich modach i na wielu rożnych sprzętach na przestrzeni lat.instaluje inny system nawet nie mod(pomijam szybkość pracy)i w ramach tego samego sprzętu i nawet pliku kopiowanego jest prędkość ponad 100mb/s.dlatego przestałem używać twoje mody choć są świetne pod każdym innym względem.

srom-otnik and mbielak012 like this

Zaraz sprawdzę ten mod, ale mam jedno pytanie. Czy użycie O&O ShutUp10 też jest  niewskazane? Przy okazji, Zrobiłem własny mod, ale sie wysypuje przy konfiguracji. Przyczyną tego może być usunięcie, a nie wyłączenie tylko poniższych usług?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Właśnie się przesiadłem. Działa świetnie, odczuwalnie szybciej od JG10 Pro.

Ze swojej strony mogę polecić HUD Machine Blue Icon Pack: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do utrzymywania kondycji: W10.Manager.3.3.4.Portable a właściwie jego 1-ClickCleanerPortable - który kilka razy podniósł system, używany jako uzupełnienie CCleaner. Manager od Cleanera lepiej czyści rejestr.
Do firewalla przytdatny jest skrypt który dodaje .exe oraz .dll z folderu w którym się znajduje do listy firewalla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Windows Defender i Aktualizacje nieużywane od niepamiętnych czasów.

NiedzielnyMacio and JanKo6 like this

Mam problem otóż przy próbie uruchamienia aplikacji faceit to jest taka do grania w cs go wyskakuje błąd "Error your system hasn't been patched against critical windows security vulnerabilities"

Jednym ze sposobów jest pobranie windows update i zaktualizaja windowsa ale wtedy pobierania i instaluje mi wszystkie stockowe śmieci. Jest jakiś sposób żeby to ominąć i nie wiem pobrać same jakieś security update?

W dniu 10.05.2021 o 14:19, srom-otnik napisał:

Właśnie nad tym pracuję:P

Hej @srom-otnik czy wykonasz/wykonałeś już tą wersje 4w1 ? Dziękuje za odp i Pozdrawiam. 

Win JG10 x64 20H2  
Po zbootowaniu nośnika, do wyboru są 4 wersje:
- Pro,
- Pro (DEFENDER OFF),
- Pro LITE, 
- Pro EXTREME. 

Na zwykłym dysku HDD ta modyfikacja będzie działać w miarę szybko (czyt. znośnie)? Laptop z i3-6006U, 4GB.

Osobiście celowałbym raczej w 8.1 czy też 7, ale może coś się zmieniło i HDD nie będzie aż tak męczony przez 10-tkę...

Srom-otnik, dzięki za kawał dobrej, pro-społecznej roboty. System działa świetnie. Zainstalowałem teraz wersje „extreme”, wcześniej przetestowałem chyba większość Twoich modów. Systemy są lekkie i działają wzorowo.

Spotkałem się jednak z paroma problemami. Może będziesz wiedział, czy da radę coś z tym zrobić.

1. - jaką wersję bym nie zainstalował, to zawsze jest aktywny Windows Defender. Nawet gdy ma go w ogóle nie być w systemie. A usługa zapory jest cały czas włączona. Nie da się jakos całkowicie pozbyć tego elementu?

2. W wielu grach cały czas przy włączaniu wyskakuje poniższe okno, a gra jest minimalizowana do okna (podczas gdy wcześniej był ustawiona w opcjach na pełny ekran).

Dodam, że system instaluje zawsze przy odłączonej sieci i w/w problemy występują już przed połączeniem z siecią oraz przed jak i po konfiguracji systemu w/g Twojego poradnika z pullpitu..

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@Sid007 - zapora Windows Defender to nie to samo co program antywirusowy Windows Defender (poza nazwą)

Komunikat o błędzie przy uruchamianiu gier dotyczy braku aplikacji XBOX (przeczytaj pierwszy post co zostało usunięte) i zainstaluj sobie wersję, w której XBOX nie został wycięty, poza tym użyj na przyszłość opcji "Szukaj" - ten problem był już poruszany na forum

Teraz, Franc napisał:

@Sid007 - zapora Windows Defender to nie to samo co program antywirusowy Windows Defender (poza nazwą)

Komunikat o błędzie przy uruchamianiu gier dotyczy braku aplikacji XBOX (przeczytaj pierwszy post co zostało usunięte) i zainstaluj sobie wersję, w której XBOX nie został wycięty, poza tym użyj na przyszłość opcji "Szukaj" - ten problem był już poruszany na forum

Dzięki, ale:

1 -WD był włączony po instalacji i wyłapywał uruchamiane aplikacje.

2 - wiem, że został wycięty i pytam sie, czy tym oknom da się jakoś zapobiec.

Poza usluga WD Security Center jeszcze jakas usluga odpowiada za WD?

Poużywałem system kilka dni. Działa szybko, bezproblemowo. Dzięki Srom-otnik i pozdrawiam ciebie serdecznie!!!

Do kontroli firewalla używam simplewall od henry++. Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Dziś rano zablokował połączenie programu sihclient.exe. Na pytanie do wujka Google: "sihclient.exe co to jest" dostaję odpowiedź: "To zadanie rozruchu uruchamia klienta SIH w celu zakończenia wykonywania akcji naprawy składników systemu, które są niezbędne do automatycznego aktualizowania systemu Windows i oprogramowania firmy Microsoft zainstalowanego na maszynie.". Co o tym myślicie? Czy MODyfikowany system próbował się sam naprawić?

Edytowane: Zauważyłem, że pomimo ustawienia w optymalizatorze usług swoich ustawień, to aktualizacje windows były nadal włączone. Użyłem programu, który nie zawodzi od lat i po sprawie. Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

ps. O henry++ używam jeszcze Mem Reduct i naprawdę pomaga. Używam od dawna i u mnie działa bezproblemowo. Może komuś się przyda :).

srom-otnik likes this

Przesiadka z znanego SwitchOS mam nadzieję że będzie mniej problematyczny niż switch.  Czytałem że tamten temat już zamknięty ale korzystałem z switch OS od początku roku i jeśli to kogokolwiek zainteresuje to switch os był dla mnie tragicznym systemem. Fakt jest że gry chodziły szybciej ale prawda też taka że co 3 dni ciągle się coś psuło.

Przykładowo przy każdym włączeniu kompa musiałem manualnie odpalać rgb do klawy, msi afterburnera do kontroli wiatraków  na grafie  i  adrenaline od amd, ale to było coś do czego się przyzwyczaiłem natomiast to do czego nie mogę i czara goryczy się przelała to takie kwiatki jak:

- po odpaleniu przykładowo discorda i zamknięcia go na prawym pasku z aplikacjami on dalej działał w tle i trzeba menagerem zadań go zamykać zresztą kilka podobnych aplikacji też

- ikonka od dysku się zepsuła i przestała działać  ale nowy skrót od "Ten Komputer" i po problemie aczkolwiek to nie jedyny przykład że jakiś skrót przestawał działać

-  skrót do kontroli głóśności jest nie dokładny w cholerę plus jeśli klikłeś za wysoko to automatycznie przeskakiwało pomiędzy wszystkimi urządzeniami do otwarzania nie mówiąc co jest wybrane a jak masz karte dźwiękową to tych opcji było trochę więc cyk normalny windows zmiana i potem znowu na ten gamer shell

- dużo innych błędów  które da się rozwiązać ale denerwuję cie że co chwile coś się sypie no i wisienka na torcie guzik do wyłączania, resetowania i przechodzenia w normalny windows przestał działać. Dosłownie od ostatnich 2 tygodni wyłączam komputer na przycisku w obudowie. 

Sorry za ten offtop narazie system śmiga i wielkie dzięki srom-otnik za kawał dobrej roboty. 

W dniu 8.06.2021 o 10:07, Marecki napisał:

Poużywałem system kilka dni. Działa szybko, bezproblemowo. Dzięki Srom-otnik i pozdrawiam ciebie serdecznie!!!

Do kontroli firewalla używam simplewall od henry++. Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Dziś rano zablokował połączenie programu sihclient.exe. Na pytanie do wujka Google: "sihclient.exe co to jest" dostaję odpowiedź: "To zadanie rozruchu uruchamia klienta SIH w celu zakończenia wykonywania akcji naprawy składników systemu, które są niezbędne do automatycznego aktualizowania systemu Windows i oprogramowania firmy Microsoft zainstalowanego na maszynie.". Co o tym myślicie? Czy MODyfikowany system próbował się sam naprawić?

Edytowane: Zauważyłem, że pomimo ustawienia w optymalizatorze usług swoich ustawień, to aktualizacje windows były nadal włączone. Użyłem programu, który nie zawodzi od lat i po sprawie. Link: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

ps. O henry++ używam jeszcze Mem Reduct i naprawdę pomaga. Używam od dawna i u mnie działa bezproblemowo. Może komuś się przyda :).

Simplewall, to bardzo słaby firewall. Program nie działa jako usługa i nie posiada sterownika pod kartę sieciową gdzie mógłby priorytetowo przejąc kontrole nad ruchem sieciowym. Zresztą sam proces dziła z niskim priorytenm i byle program do czyszczenia jest w stanie zamknąc proces simplewala, który dodatkowo też nie posiada żadnej opcji kontroli procesów. Tam się chyba nawet nie da kontrolować portu dla poszczególnych aplikacji w regułach. Do tego ubogie opcje konfiguracji zabezpieczeńi bugi. Dodałem do reguł jakiś program, potem usunąłem tą regułę i ponownie jakiś czas później dodałem z blokowaniem. I co? okazało się, że reguła blokowania, czy w ogóle kontroli dla tej aplikacji nie działa. Jeżeli komuś bardzo zalezy na bezpieczeństwie, to nie polecam, a wręcz odradzam Simplewall.

Z aktualizacjami WU też miałem ten problem.

@srom-otnikmam problem. Wszystkie sterowniki mam zainstalowane ale system strasznie laguje. Kiedy no klikam komputer to zanim pokaże mi okno to mija około 5 sek... czy ktoś zgłaszał ten problem? We wcześniejszej wersji tego systemu nie miałem takiego problemu a dzisiaj zainstalowałem ta z 9 maja i tu niespodzianka...

W dniu 11.06.2021 o 19:53, SilverShai napisał:

M$ na jednym z komputerów zapytał o update 21H1 więc chyba jest już dostatecznie stabilny. Pytanie w temacie najnowszej wersji czy planowane jest w najbliższym czasie wydanie takowej?

Tak, oczywiście, gdy ukończę Sevena.

Dziś skończyłem wersję pełną JG7x64 i pracuję nad Lite. Wymaga to dużo uwagi, bo przerabiam/sprawdzam niemal każdy skrypt, dlatego tyle musicie czekać (ja też... wrrrr!)

37 minut temu, szymibtw napisał:

@srom-otnikmam problem. Wszystkie sterowniki mam zainstalowane ale system strasznie laguje. Kiedy no klikam komputer to zanim pokaże mi okno to mija około 5 sek... czy ktoś zgłaszał ten problem? We wcześniejszej wersji tego systemu nie miałem takiego problemu a dzisiaj zainstalowałem ta z 9 maja i tu niespodzianka...

Widocznie system jest zbyt mocno podkręcony i/lub ma wycięte zbyt wiele, że daje takie efekty. 
Jeśli na ustawieniach domyślnych również laguje tzn, że u Ciebie ustawienia wyższej wydajności nie mają z tym, żadnego związku. Winy należy szukać może w sterach.

Nie wiem, nie jestem jasnowidzem niestety :(

4 godziny temu, srom-otnik napisał:

Tak, oczywiście, gdy ukończę Sevena.

Dziś skończyłem wersję pełną JG7x64 i pracuję nad Lite. Wymaga to dużo uwagi, bo przerabiam/sprawdzam niemal każdy skrypt, dlatego tyle musicie czekać (ja też... wrrrr!)

Widocznie system jest zbyt mocno podkręcony i/lub ma wycięte zbyt wiele, że daje takie efekty. 
Jeśli na ustawieniach domyślnych również laguje tzn, że u Ciebie ustawienia wyższej wydajności nie mają z tym, żadnego związku. Winy należy szukać może w sterach.

Nie wiem, nie jestem jasnowidzem niestety :(

Szkoda, że wcześniej na poprzedniej wersji nic się nie działo tylko teraz jakieś problemy... Ile mniej więcej czasu trzeba czekać na 21h1 lub może nawet 21h2 od Ciebie?

LLysyn likes this

@srom-otnikproblem występuję na dwóch komputerach. Zainstalowana wersja pro defender off. Włączone optymalizacje. Problem polega na tym że zostawiam komputer z "torrentem" po czym ten po około godzinie czy dwóch nie reaguje. Kontrolka od dysku twardego w ogóle nie miga. Komputer tak jakby zapadł w głęboki sen, ale wentylatory pracują. W zarządzaniu zasilaniem wyłączenie dysku ustawiłem na "nigdy". Problem występuje nadal.

W dniu 14.06.2021 o 23:30, userned napisał:

@srom-otnikproblem występuję na dwóch komputerach. Zainstalowana wersja pro defender off. Włączone optymalizacje. Problem polega na tym że zostawiam komputer z "torrentem" po czym ten po około godzinie czy dwóch nie reaguje. Kontrolka od dysku twardego w ogóle nie miga. Komputer tak jakby zapadł w głęboki sen, ale wentylatory pracują. W zarządzaniu zasilaniem wyłączenie dysku ustawiłem na "nigdy". Problem występuje nadal.

Buuu, nie mam pomysłu :(

W dniu 13.06.2021 o 18:26, szymibtw napisał:

Ile mniej więcej czasu trzeba czekać na 21h1 lub może nawet 21h2 od Ciebie?

a tutaj zaraz ,,może" Sromotnik wyda win11 i cyk 10 poszła! :D

a tak wgl, ciekawa jak na tej 11 będzie się pracowało (stabilność) i czy lepiej będą działały gierki tzn więcej fps będzie niż na 10 itd...