Jump to content

Recommended Posts

W dniu 1.04.2021 o 11:05, srom-otnik napisał:

Wersja z kosmetycznymi poprawkami w usługach dotyczących Wi-Fi (teraz działa na laptopach udostępnianie połączenia internetowego oraz odbiór danych komórkowych).

Polecam ponowną instalację u tych osób, które korzystają z ww funkcji. Reszta bez zmian.

Hi faktycznie systemik lekki jak piórko 5 min.i pobrany ,testujemy

Ingnito likes this

Chyba wyłapałem buga usługa stisvc czyli windows image acquisition (wia) oraz usługa WiaRpc - zdarzenia pozyskiwania obrazów nieruchomych jest wyłączona po zastosowaniu usług zoptymalizowanych, a ma być w trybie "ręczny". Proszę sobie to właśnie tak ustawić tą usługę, jeśli będzie problem ze skanerem lub podłączanym telefonem, kamerą.

Będzie nowe iso z poprawką, a w nim również Home :D

Ingnito, JanKo6 and marcin23imk like this
8 godzin temu, srom-otnik napisał:

Chyba wyłapałem buga usługa stisvc czyli windows image acquisition (wia) oraz usługa WiaRpc - zdarzenia pozyskiwania obrazów nieruchomych jest wyłączona po zastosowaniu usług zoptymalizowanych, a ma być w trybie "ręczny". Proszę sobie to właśnie tak ustawić tą usługę, jeśli będzie problem ze skanerem lub podłączanym telefonem, kamerą.

Będzie nowe iso z poprawką, a w nim również Home :D

a jednak ! :D , cudo cudo ! na to czekałem 

8 godzin temu, srom-otnik napisał:

Proszę sobie to właśnie tak ustawić tą usługę, jeśli będzie problem ze skanerem lub podłączanym telefonem, kamerą.

U mnie nie ma problemów ani z telefonem ani ze skanerem. Nic nie ustawiałem i wszystko działa. :)

dzięki za tak włożoną prace w te dziwne... systemy :D

Edit: jeszcze testowałem gry ale jedna cos nie idzie uruchomić, assassin's creed valhalla logo się pojawia i niestety znika jak się włącza, na oryginalnym testowałem i działa bez problemu , na innych modach tez mi działa , tak pisze na przyszłość może cos tam się da to poprawić :P 

6 godzin temu, BodziuRat napisał:

Co to jest Microsoft Text Input Application i jak to cholerstwo wyłączyć? Patrzyłem w internecie ale dziwne maja tam opisy.

Potrzebne do wpsiywania tekstu w Sklepu i nie jestem pewien, ale chyba rownież do Edga. Po wyłączeniu szukana fraza nie wpisuje się w okienku :wacko:

11 minut temu, srom-otnik napisał:

Potrzebne do wpsiywania tekstu w Sklepu i nie jestem pewien, ale chyba rownież do Edga. Po wyłączeniu szukana fraza nie wpisuje się w okienku :wacko:

To ciekawe, bo sklepu ani Edge nie używam i nie będę używał wodotrysków od mikrosyfu.  Pobawię się, to może znajdę w kluczach rejestru i wyłączę go permanentnie ;)

8 minut temu, BodziuRat napisał:

To ciekawe, bo sklepu ani Edge nie używam i nie będę używał wodotrysków od mikrosyfu.  Pobawię się, to może znajdę w kluczach rejestru i wyłączę go permanentnie ;)

Spróbuj - Autoruns a w nim wejdź w Options odznacz "Hide windows entries" następnie zakładka Scheduled Tasks i odznacz microsoft\windows\TextServicesFramework 

Restart systemu

Znalazłem dwa problemy z optymalizatorem albo to tylko u mnie. Pierwszy to po włączeniu optymalizatora i  to bez względu czy ustawię ustawienia domyślne czy nie znika opcja sieci komórkowych a druga też bez względu na ustawienia znika ikonka sieci.

34 minuty temu, Dabronik napisał:

Znalazłem dwa problemy z optymalizatorem albo to tylko u mnie. Pierwszy to po włączeniu optymalizatora i  to bez względu czy ustawię ustawienia domyślne czy nie znika opcja sieci komórkowych a druga też bez względu na ustawienia znika ikonka sieci.

Dziękuję za pomoc! Optymalizator ma przepisane na nowo wszystkie skrypty sterujące usługami, więc bugi to norma. M$ zatrudnia tysiące programistów i tak bug na bugu 

Wszystko śmiga jak marzenie prócz jednej acz niestety bardzo w przypadku mojego lapka potrzebnej rzeczy. Próbowałem już wielu rozwiązań - sterowników nadal nie działa B&O od HP - bez tego dźwięk jak z puszki... coś trzeba w rejestrze czy usługach uruchomić by się włączało?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3 minuty temu, nowator81 napisał:

Wszystko śmiga jak marzenie prócz jednej acz niestety bardzo w przypadku mojego lapka potrzebnej rzeczy. Próbowałem już wielu rozwiązań - sterowników nadal nie działa B&O od HP - bez tego dźwięk jak z puszki... coś trzeba w rejestrze czy usługach uruchomić by się włączało?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdzałeś uslugi domyślne? Jak na nich nie działa, to nic nie poradzę - wina totalnego wykastrowania

17 minut temu, srom-otnik napisał:

Sprawdzałeś uslugi domyślne? Jak na nich nie działa, to nic nie poradzę - wina totalnego wykastrowania

sprawdzałem, to samo - wiem tylko że chodzi o usługi -  DTS audio - ale gdzie i jak to uruchomić ?