Skocz do zawartości

Win JG10 x64 H2 Extreme


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Win JG10 x64 20H2 Extreme

Home & Pro

09.05.2021

 

Dlaczego warto zainstalować?

Wystarczy porównać wyniki pomiarów wydajności mojej modyfikacji na tej samej platformie testowej względem oryginalnego systemu Microsoftu.
Aby osiągnąć wyższą wydajność należy w systemie użyć udoskonalonego autorskiego narzędzia: Optymalizator Usług

Znajdziesz go w menu podręcznym pulpitu,  należy w nim wybrać każde inne ustawienia niż usługi domyślne

 

 LsD8whA.jpg  ==>Optymalizator Usług ==>  ZSx93pj.jpg

 

Jak dobitnie widać na załączonych screenach - potrafię uzyskać znacznie lepsze poziomy wydajności na testowanym sprzęcie od wartości standardowych.

 

 I. Dodano:
DirectX, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork. Optymalizator Usług otrzymał nową funkcję - kompaktuje procesy svchost.

 

II. Usunięto:

- aplikacje ModernUI - pozostał Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- część telemetrii;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- Internet Explorer;

- Windows Media Player;

- "mowa;"

- XBOX;

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

 

III. Instalacja:

 

Na etapie kreatora wstępnej konfiguracji sugeruję udzielać przy każdym pytaniu odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.


Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

 Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.


 IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.
 
2. Systemu NIE MOŻNA aktualizować, a Sklep działa TYLKO na ustawieniach DOMYŚLNYCH Optymalizatora Usług. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.. 

 

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

 

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Rozmiar ISO:  1,66 GB - kompresja ESD

SHA-1: 7388a44fd1c1c53750ebd2d81825f026720b0eba

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z kosmetycznymi poprawkami w usługach dotyczących Wi-Fi (teraz działa na laptopach udostępnianie połączenia internetowego oraz odbiór danych komórkowych).

Polecam ponowną instalację u tych osób, które korzystają z ww funkcji. Reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mankiewicz - sromotnik nie bawi się w takie rzeczy.   

@user7 - przeglądarka XPS to nie drukuj do pdf.  Twoje pytanie - Czemu? - bo tak chyba chciał?

 @user7 - Windows Update jest usunięty? - ważne że nie działa - przecież napisł że w tej wersji nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTALUJCIE I TESTUJCIE - a następnie - ewentualnie - takie głupie pytania jak ostatnie.

 

CZYTAJCIE PIERWSZY POST!! - myślicie że sromotnik będzie odpisywał głupkom którzy nawet nie zainstalowali tego systemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ingnito napisał:

no to ja mam problem nagrane na pena rufus, MBR i jak botuje juz do wybrania instalacji to jest "brak obrazów systemu"

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Pewnie masz licencje na wersję home w UEFI wrzuć ten plik do sources na usb i powinno być git

Ingnito i srom-otnik lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pawelek1980 napisał:

nawet nie rozłącza mi się router gdzie to się zdarzało w poprzednich wersjach oraz innych wersjach innych użytkowników.

Cieszę się, poeksperymentowałem z Optymalizatorem Usług - wiele w nim pozmieniałem w skryptach sterujących, zwłaszcza w module obsługi WiFi i efekt jest ;)

pawelek1980 i Ingnito lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janek917 napisał:

EkstremeTestowa sprawuje się bardzo dobrze.Jest sens robić nową instalację.Zaznaczam że to żaden problem ,ale dopytuję czy warto.Jeszcze raz dziękuję za świetnego moda.

Tylko dla wewnętrznego poczucia, że ma się wersję oficjalną. Powtarzam wprowadziłem małe, ale istotne zmiany w module Optymalizatora Usług odpowiedzialnym za działanie WiFi. Nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ingnito napisał:

Home bylo by miodzio mam klucz na home wiec kurcze super bylo by ale jest wysmienice dzieki i zdróweczka :)

Zrobię Wam Home Extreme ale w nowej wersji na jesieni. Teraz LTSC w 4 wersjach, 8.1 Pro w 4 i Win 7 Hp i Pro każda w 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie