Jump to content

Zmieniająca się nazwa sieci z modemem usb bez simlocka

Recommended Posts

Windows 10, modem usb bez simlocka z kartą sim, która daje Internet - problem? nazwa sieci - zaczęło się od "Sieć 1" teraz to już jest "Sieć 25"... co uruchomienie  problem - da się jakoś na stałe zmienić tą nazwę? Problem nawet jest w bankowości, gdzie mimo iż komputer jest dodany jako zaufany, co logowanie bank chce dodać urządzenie (komputer) jako zaufane - może to też wina tego modemu bez simlocka ze zmieniającą się nazwą?

No właśnie nie pomaga to co wyżej:) Soft modemu nie ma takiej opcji a ustawienia sieciowe też nic nie dają a bank napisał mi że faktycznie zmienne IP mam i nic nie zrobi. Modem jest cały czas w jednym slocie usb i już jest nazwa "sieć 54"...ma ktoś jakieś pomysły na stałą nazwę tej sieci?

10 minut temu, nowy77 napisał:

to nic nie da bo nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę...

Chyba masz na myśli siebie.

Przypomnę:

W dniu 22.03.2021 o 12:42, wiktorynek napisał:

3. Problem po wejściu na stronę banku jest z powodu zmiennego IP. Nic z tym nie zrobisz.

W dniu 7.04.2021 o 14:58, nowy77 napisał:

bank napisał mi że faktycznie zmienne IP mam i nic nie zrobi

A to są bzdury totalne:

W dniu 22.03.2021 o 11:42, nowy77 napisał:

"Sieć 1" teraz to już jest "Sieć 25"

W dniu 7.04.2021 o 14:58, nowy77 napisał:

już jest nazwa "sieć 54"

12 minut temu, nowy77 napisał:

ZTE modem 4G

Może jeszcze wysilisz się do podania modelu tego modemu, bo inaczej za żadne skarby nie jestem w stanie sprawdzić jego softu.

ZTE i co dalej?

Tak to jest z podłączenie przez usb...jakbyś zwykły telefon podłączał to też będzie wykrywać sieć jako nową i nadawać jej numer...tego problemu by nie było jak byś miał połączenie po kablu.Żebyś nie miał takiego wysokiego numeru to trzeba kasować wpisy w rejestrze Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles

Tyle rodzajów modemów posiadałem i znani mi ludzie posiadają i jeszcze nikomu nie zmieniało nazwy sieci. Jest domyślna fabryczna lub nadana przez użytkownika. Zmienny jest tylko adres IP, na co nie mamy żadnego wpływu i nie da się tego zmienić. Oczywiście zmieniają się tylko 3 ostatnie cyfry. Chciałem sprawdzić możliwości softu po zalogowaniu do konfiguracji, ale bez podania modelu nie jestem w stanie nic zrobić.

Często korzystam z telefonu jako modemu i nic takiego nie ma miejsca. Jest taka nazwa sieci jaką sobie nadałem w telefonie lub domyślna jeśli nie zmieniłbym nazwy.

Oczywiście powyższe nie ma wiele wspólnego z klasycznym modemem LTE pod USB. Może jeszcze uściślijmy dodatkowo (chociaż nadal nie mamy podstawy w postaci modelu modemu) jakie tam jest oprogramowanie - branding od jakiegoś operatora czy czysty HiLink? Czy autor tematu potrafi wejść w menu konfiguracyjne modemu? Czy spróbował resetu modemu?

Wydaje mi się, że nie chodzi o nazwę sieci (SSID), a o nazwę sieci nadawaną przez system. Podane tutaj rozwiązanie powinno zadziałać

W dniu 11.04.2021 o 20:27, ampa napisał:

Tak to jest z podłączenie przez usb...jakbyś zwykły telefon podłączał to też będzie wykrywać sieć jako nową i nadawać jej numer...tego problemu by nie było jak byś miał połączenie po kablu.Żebyś nie miał takiego wysokiego numeru to trzeba kasować wpisy w rejestrze Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles

Można dodać skrypt przy starcie czyszczący wpisy żeby numer w nazwie miał zawsze wartość "1", ale będzie to czyściło też inne zapamiętane sieci.