Jump to content

Niektóre klawisze w laptopie przestały działać

molszar7
 Share

Recommended Posts

Niedawno po okresowym serwisowaniu laptopa (tj. wymiana past, przeczyszczeniu chłodzenia etc.) i ponownym złożeniu, zacząłem mieć problemy z klawiaturą w laptopie (Asus K53SV) - przestały działać niektóre przyciski (myślałem, że to może przez to, że wymontowaną klawę przetarłem lekko nasączoną ściereczką i później od razu na sucho ręcznikiem papierowym - choć już wtedy wydawało mi się to mało prawdopodobne, że to być może przez to). Zamówiłem więc nową klawę.

Nowa klawa przyszła (oczywiście w sprzedaży jedynie zamienniki - lekko większa od oryginału), działała dobrze przez jakieś kilka godzin, po czym po pewnym czasie przestały działać 3 przyciski, a kilkanaście minut później znacznie więcej przycisków (obecnie nawet więcej nie działa niż na starej).

Nie wiem czy mam aż takiego pecha i nowa klawiatura też jest walnięta (tylko dlaczego przez kilka godzin działała?) czy może coś jest nie tak wewnątrz komputera (płyta główna)? Ktokolwiek mógłby pomóc byłbym wdzięczny..

Zewnętrzna na USB działa bez zarzutu. System: Win10 64bit, 20H2 (19042.844).

Przed chwilą zrobiłem keyboard testy na dwóch stronach starej klawiatury i nowej (co ciekawe na starej wczoraj np. x nie działał, dziś działa).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

50 minut temu, BartAcid napisał:

KBC.

Ale sprawdź czy dobrze jest osadzona i zblokowana taśma klawiatury.

W ogóle możliwe, że to KBC jeśli na jednej klawiaturze np. "a" działa a na drugiej nie?

Wstawiam jeszcze raz keyboardtesty, bo linki wygasły (różnica dość duża):

Nawet zacząłem się zastanawiać czy to nie coś z software'm, bo wpisując w google różne frazy można zauważyć, że niektórzy mają problem w laptopach Asusa z tym, że niektóre klawisze nie działają po aktualizacjach (zwłaszcza angielskojęzyczne fora), ale z drugiej strony w biosie także nie działa mi np. strzałka w lewo oraz inne przyciski w Trybie Awaryjnym Win10, więc musi to być chyba jakaś mechaniczna wada.

Najciekawsze, że ta nowa klawa przez kilka godzin po zamontowaniu działała jak należy, a po kilku godzinach nie działa na niej więcej przycisków niż na starej...

To jest dziwne, że działała.

Ja miałem problem z nówką sztuką ściąganą bezpośrednio od Asusa. Druga którą przysłali już nie miała żadnych kłopotów i działa  u klienta do tej pory, czyli ze 2 miesiące albo i więcej.

Masz możliwość zareklamować klawiaturę to ją zareklamuj, tak proste czasem czynności oszczędzają wiele grzebania.

Chyba, że posiadasz tester do klawiatury i jesteś jej na 200% pewien to wtedy grzeb w lapku.

Najnowsza klawiatuar (oryginalna z innego laptopa) podziałała prawidłowo przez miesiąc i dziś znowu pojawia się ten sam problem... Aż ciezko mi uwierzyć, że już kolejna klawa w tak krótkim czasie odmawia posłuszeństwa.

W dniu 14.09.2021 o 15:06, milosz007 napisał:

Witam, posiadam lapopa Asus K52JC / X52J. Mam identyczny problem, laptop po "konserwacji". Klawatura świruje.

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem ? 

Dopiero teraz zauważyłem ten post. Problem rozwiązał zakup nowej klawiatury, poprzednia którą kupiłem działała bardzo krótko. Obecna działa i to całkiem nieźle jak na zamiennik.

Jeśli dobrze pamiętam to kupowałem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ewentualnie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].