Skocz do zawartości

TP-Link Archer C25 V1 EU. Czyli smutna historia z happyendem + dump.bin


VACek

Rekomendowane odpowiedzi

Taki artykuł bardziej dla potomnych...

 

Pewnego dnia trafił do mnie TP-Link Archer C25 z prośbą o wgranie fabrycznego FW.

Router działał lecz na OpenWRT bez GUI, a że jestem w gorącej wodzie kąpany, to walcząc przez telnet i ssh ucegliłem sprzęt.

Co teraz używane chodzą w granicach 90zł, więc tańszym rozwiązaniem był zakup programatora z Ali i tak to po 2 tygodniach programator dotarł.

Po znalezieniu sterowników i programu do ów programatora zaczęła się zabawa.

Szczypcami złapałem za kość program ją odczytał więc czas na wgranie FW ze strony TP-Linka.

A więc jazda Erase, Write, Verify niby wszystko ładnie pięknie po podłączeniu router do zasilania jedynie delikatnie świeciła dioda zasilania, a router jak był trup tak i pozostał. Zażenowanie a raczej bezsilność że jestem w ciemnej duupie odbierała mi siły walki z tym routerem.

Postanowiłem powertować trochę wuja google i tak trafiłem filmik na którym "Pan Rusek" oznajmił że wgranie bezpośrednio w kość FW ze strony producenta nic nie da i potrzebuje zrzut zawartości kości z działającego routera. I kolejny raz zawędrowałem do ciemnej duuupy gdyż wertowanie internetu nie dawało rezultatów, a tu jednak trafiłem na stronę pisaną cyrylicą na której znalazłem zrzut. Klasycznie Erase, Write, Verify wgrało się ale nie ma co popadać w euforie zanim nie podłączy się zasilania. Rozbebeszony router cyk lanem pod PC i do zasilania, no nic wciskam Power, yebut diody się zaświeciły niczym lampki na choince po kilkunastu sekundach router załapał połączenie z PC i było można wejść do Panelu zarządzania. Wybuch endorfin i banan na mojej twarzy był nie do opisania.

Także morał tej bajki jest taki że zanim za coś się zabierzecie to poczytajcie trochę o tym.

A by odcelgić ubite routery TP-Linka potrzeba zrzut z bliźniaczego modelu, bo FW ze strony producenta jest o rzyć trzasnąć.

 

P.S DUMP od "Rusków" [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

BartAcid i renatan lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie