Jump to content

Win JG10 x64 20H2 - archiwum

srom-otnik
 Share

Recommended Posts

Linki i obraz iso skasowane, wątek archiwalny

Win JG10 x64 20H2

Home & Pro

15.05.2021

Dlaczego warto zainstalować?

Wystarczy porównać wyniki pomiarów wydajności mojej modyfikacji na tej samej platformie testowej względem oryginalnego systemu Microsoftu.
Aby osiągnąć wyższą wydajność należy w systemie użyć udoskonalonego autorskiego narzędzia: Optymalizator Usług

Znajdziesz go w menu podręcznym pulpitu,  należy w nim wybrać każde inne ustawienia niż usługi domyślne

LsD8whA.jpg  ==>Optymalizator Usług ==>  ZSx93pj.jpg

Jak widać na załączonych screenach - potrafię uzyskać znacznie lepsze poziomy wydajności na testowanym sprzęcie od wartości standardowych.

Extreme.jpg

I. Dodano:
DirectX, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, udoskonalony Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork. Wersja Home ma dodany GPEDIT.msc

II. Usunięto (Instalator systemu umożliwia wybór 4 wersji systemu Home i 4 Pro - dwóch tylko tweakowanych i dwóch - dodatkowo odchudzonych):

Wersja Lite: 

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX, kalkulator, Screen Sketch i Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- część telemetrii;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

Wersja Extreme:

- wszystko jak wyżej w Lite;

- Internet Explorer;

- Windows Media Player;

- mowa;

- kontrola rodzicielska.

III. Instalacja:

Po zbootowaniu nośnika, do wyboru jest:

- Home,

- Home (DEFENDER OFF),

- Home LITE, 

- Home EXTREME,

- Pro,

- Pro (DEFENDER OFF),

- Pro LITE,

- Pro EXTREME.

Na etapie kreatora wstępnej konfiguracji sugeruję udzielać przy każdym pytaniu odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. System można aktualizować oraz pobierać aplikacje ze Sklepu. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej. 

System można dodatkowo skompresować i zyskać kilka GB miejsca na dysku - w folderze TUNING jest odpowiedni skrypt.

Pamiętajcie, że jest to kosztem spadku wydajności o 1-2%, zwłaszcza na dyskach tależowych. Na SSD jest zdecydowanie lepiej.

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

o kurcze ale niespodziankę nam zrobił Sromotnik, Dziękujemy. Ja mam takie krótkie pytanie do Sromotnika. Tak jakbyś mógł w dwóch krótkich zdaniach coś powiedzieć o tym 20h2... Tzn jak wiadomo z wydania na wydanie to coraz gorzej z tymi windowsami... Teraz tak, jak 20h2 ma się w stosunku do 1909? To ten sam badziew czy może jest coś lepiej czy może gorzej?  Czy warto jest aktualizować 1909 do 20h2?

44 minuty temu, sahipp napisał:

o kurcze ale niespodziankę nam zrobił Sromotnik, Dziękujemy. Ja mam takie krótkie pytanie do Sromotnika. Tak jakbyś mógł w dwóch krótkich zdaniach coś powiedzieć o tym 20h2... Tzn jak wiadomo z wydania na wydanie to coraz gorzej z tymi windowsami... Teraz tak, jak 20h2 ma się w stosunku do 1909? To ten sam badziew czy może jest coś lepiej czy może gorzej?  Czy warto jest aktualizować 1909 do 20h2?

Nie wiem, nie używam W10 i nie zamierzam - najdłużej jak to tylko możliwe. Wiem tylko jedno - im nowsza wersja, tym trudniej się z tym pracuje od mojej "rzeźniczej" strony. Wcześniej mogłem bezkarnie wyciąć znacznie więcej i nawet instalowały się duże łaty zbiorcze. Teraz to nie realne... 

JoahimJ likes this

Godzinę temu, profilm34 napisał:

Oczywiście jak to w Twoich systemach wszystko działa ale Magican samsunga nie działa prawidłowoooooooooo

System nie jest cięty, tylko tweakowany - więc nic mu nie brakuje. Wina leży gdzieś w jakimś wpisie rejestru. Pomyślałem, że mógłbyś spróbować zainstalować system od nowa i udzielić odpowiedzieć na pytanie "Czy system został zainstalowany na dysku SSD" - N I E! Być może któryś tweak optymalizujący działanie SSD nie do końca współpracuje z Twoim dyskiem. Następnie wybierz ustawienia domyślne w optymalizatorze usług. 

Dziwne, bo u mnie Samsung Magician działa na każdej mojej wersji systemu 7, 8.1 oraz 10 w każdym jednym wariancie Full i Lite...

ziomek1993 and JoahimJ like this

Hej korzystam z twojego systemu w edycji lite 2004 i muszę powiedzieć że wszystko hula świetnie. Zastanawia mnie czy jest możliwość całkowitego wyłączenia windows update? Chciałbym sam instalować sterowniki i mieć pełną kontrolę nad tym kiedy i jakie aktualizacje zostaną zainstalowane.