Skocz do zawartości

Czy można za pomocą Laptopa obejrzeć film z płyty DVD na telewizorze?


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę. Mam płytę DVD z filmem, który chciałbym uruchomić na laptopie swoim Asus, ale żeby ten film można było oglądnąć na moim dużym telewizorze. Czy tak się da ? - Mam na laptopie VLC Portable wgrany. Czy to trzeba jakoś podłączyć kablem specjalnym laptopa z telewizorem ? czy nie trzeba tego robić ? I czy przykładowo mogę film włączyć na laptopie w pokoju jednym, a oglądać ten film na telewizorze w drugim pokoju ? Jeśli jest taka możliwość to proszę powiedzcie mi jak to sobie ustawić ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Telewizor Mam jaki mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ściana>

 

O HDMI słyszał czy to za dużo dla dzisiejszej młodzieży?

 

Jak sobie odpowiednio długi kabel kupisz to i w sąsiednim bloku pooglądasz. Win+P na lapku i wybierasz co jak i gdzie ma być wyświetlane. Przy wybraniu rozszerzonego ekranu przeciągasz okno programu za jedną z bocznych krawędzi.

 

<ściana>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BartAcid Wiesz może jak to w  Chromecast włączyć ?  W Przeglądarce Edge włączyłem  Chromecast ale co zrobić, żeby film włączony na VLC był widoczny na telewizorze ?

6 minut temu, ampa napisał:

UMS

@ampa Co To jest UMS - Mi w google pokazuje Urząd Miejski w Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ampa napisał:

Universal media server

@ampa Jakiś syf mi pobiera na laptopa w stylu Avast Antivirus,  instalator windows 10 albo inne badziewie. Teraz pobieram to ze strony instalki.pl i strasznie długo to pobiera. Czemu ? To jakiś duży program wymagający ingerencji w system windows 10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz,używam go od lat i jedyne co się z nim instaluje to AviSynth.Aż sprawdziłem nową wersję.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ampa napisał:

Nie wiem o czym piszesz,używam go od lat i jedyne co się z nim instaluje to AviSynth.

Pobrał menedżer pobierania z dobrych programów lub innego badziewia. Dlatego takie porady dla lamerów są o kant d... rozbić. Zaraz założy nowy temat - jak zainstalować nowy Win 10.

 

P.S. Na pewno jeszcze nie rozwiązał problemu z klawiaturą. :L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ampa napisał:

Następne pytanie lub temat jak rozciągnąć lub klonować obraz na dwa ekrany

Przecież mając laptopa z Nvidią kompletnie nic nie trzeba robić. Odtwarzasz film w laptopie, podłączasz kabel HDMI, w TV wybierasz źródło sygnału z odpowiedniego gniazda HDMI i masz film na TV.

11 minut temu, Darom napisał:

RTV/AGD jest zamknięte i MediaMarkt jest zamknięte przecież

Wszystko jest otwarte. Kabel HDMI kupisz w dowolnym sklepie z AGD i RTV. Tylko trzeba wyjść, a nie pierdzieć w fotel.

adonx lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:L  a podłączyłeś kabel HDMI o którym też wcześniej pisałem?

 

CO za problem przenieść laptopa do sąsiedniego pokoju jak nie masz długiego kabla HDMI.

 

A no i pewnie masz jakieś tam dekodery TV (Polsat, C+, UPC) one też są podpinane kablem HDMI. Na czas oglądania możesz ten kabel odpiąć od dekodera i podpiąć do laptopa.

 

Myślenie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce udostępniona zawartość masz możliwość ustawienia (dodaj) jakie dyski ma widzieć telewizor.O ile pamiętam a widzę z obrazka że twój telewizor został wykryty to teraz w wyborze źródła na telewizorze powinien być widoczny media serwer i np. dysk który wybrałeś...czyli wszystko wybierasz już poziomu z telewizora.Jak tam ustawiłeś np. dysk c,dvd itp. to masz z telewizora dostęp do zawartości owych dysków,obrazów,filmów,mp3 a zaletą dodatkową jest to że jak by był film z napisami w oddzielnym pliku to zostanie on poprawnie odtworzony,zaraz specjalnie sprawdzę jak i czy to działa z filmem na płycie dvd bo akurat tego nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po screenie widzę ze masz zainstalowany ten cały UMS. Po prostu odpalasz program w zakładce status masz listę urządzeń. Teraz na TV na pilocie klikasz na source i wybierasz UMS i ma działać.

 

W zakładce udostępniona zawartość wybierasz folder lub urządzenie które Ciebie interesuje. Po każdej zmianie wyłącz i włącz UMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BartAcid napisał:

Nie kupić od razu kabla by co kol wiek podłączyć.

@BartAcid Nie kupiłem bo nigdy tego do niczego nie używałem. Nigdy mi to nie było potrzebne. Więc skąd mogłem wiedzieć, że trzeba laptop tym kablem połączyć z telewizorem, Myśłałem, że bez kabla się da.

6 minut temu, BartAcid napisał:

Kolega @ampa coś ogarnia ten serverek więc cie z nim zostawiamy.

@BartAcid ok to Czekam na @ampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie