Skocz do zawartości

dopasowany windows


malt

Rekomendowane odpowiedzi

Czytanie i twój czas nic nie kosztują więc zapraszamy do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na pewno znajdziesz coś co sprosta twoim potrzebą.

 

Wszystko tam jest zrobione na twoje zamówienie w wielu wersjach gdybyś jednak zmienił zdanie co do wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, malt napisał:

witam interesuje mnie modyfikacja odciążająca kompa.  potrzebuje sklep, frameworki, obsługa tabletu, ogolnie do gier tych starszych, nie nowosci:) oczywiscie bez zbednego syfu jak defender, telemetria, szpiegowanie itp.

Możecie coś polecić?

a dlaczego myslisz ze Defender to syf??moim skromnym zdaniem to Defender jest lepszy niz te avasty avg i temu podobne programy

Jezeli chodzi Ci o windows 10 to proponuję pobraz z oficjalnej strony ...nie napisałes nic o swoim sprzęcie? ale sądzac po tym aby system nie pobierał zby duzo zasobów to mysle ze taka modyfikacja była by Twoim spełnieniem marzeń:)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
jarexpol i razor1995 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, JARST napisał:

a dlaczego myslisz ze Defender to syf??moim skromnym zdaniem to Defender jest lepszy niz te avasty avg i temu podobne programy

Jezeli chodzi Ci o windows 10 to proponuję pobraz z oficjalnej strony ...nie napisałes nic o swoim sprzęcie?

Popieram co napisał @JARST.

Do tego pobierz np.

 

I powinno być git, zresztą przejżyj resztę skryptów.

JARST lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, malt napisał:

oczywiscie bez zbednego syfu jak defender

Nie dość, że to bardzo dobry antywirus szczególnie na Win 10, to obecnie w nowych kompilacjach nie da się go wyłączyć ani zatrzymać, a siłowe wycięcie skończy się źle dla systemu.

Kto korzysta z Win 10, to radzę aby się pogodził z tym co daje Microsoft. Od nowego roku nowe sterowniki już tylko i wyłącznie z WU. :biggrin3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wiktorynek napisał:

Nie dość, że to bardzo dobry antywirus szczególnie na Win 10, to obecnie w nowych kompilacjach nie da się go wyłączyć ani zatrzymać, a siłowe wycięcie skończy się źle dla systemu.

Kto korzysta z Win 10, to radzę aby się pogodził z tym co daje Microsoft. Od nowego roku nowe sterowniki już tylko i wyłącznie z WU. :biggrin3:

 

nic dodać ani nic ująć...po prostu trzymaj sie zasady-wszystko co trudne z czasem staje sie sie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Nie dość, że to bardzo dobry antywirus szczególnie na Win 10, to obecnie w nowych kompilacjach nie da się go wyłączyć ani zatrzymać, a siłowe wycięcie skończy się źle dla systemu.

Kto korzysta z Win 10, to radzę aby się pogodził z tym co daje Microsoft. Od nowego roku nowe sterowniki już tylko i wyłącznie z WU. :biggrin3:

 

Jeśli to prawda,co piszesz,a piszesz mądrze,to czas uciekać ze zdychy. Skoro na siłę wciskają stery z łindołs apdejt xD.Z resztą,ja korzystałem trochę czasu ze zdychy u siebie i szczerze żałuję formatu ;D,nawet 7 źle mi chodziła. Tylko Linux :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ziomek1993 napisał:

Skoro na siłę wciskają stery z łindołs apdejt

Nie o to chodzi, że wciskają. Poczytaj w necie. Kończy się ważność certyfikatów WHQL wszystkim producentom sprzętu. Microsoft jest jedynym i głównym posiadaczem certyfikatu "master" i nikomu już nie przedłuży możliwości wydawania sterowników podpisanych cyfrowo. Ta decyzja już zapadła. Teraz wszyscy na świecie będą produkować sterowniki dla Microsoft i nowe sterowniki będą dostępne tylko dla Win 10 i tylko z WU. Koniec kropka. Będziecie jeść z ręki MS i jeszcze za to dziękować, że dostąpiliście zaszczytu. Stare sterowniki będą nadal działać. Z resztą już w tej chwili wiele sterowników jest w formie DCH i bez Sklepu MS nie ma panelu sterowania. Teraz pójdą krok do przodu, a użytkownicy krok do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, felcio11a napisał:

Jak zawsze microsoft coś złego wymyśli.

Nie wymyślił. Hen hen lata temu udostępnił certyfikaty, które teraz wygasają i chce mieć teraz wszystko pod kontrolą i monopol. Gdyby te certyfikaty wygasły kilka lat temu, to nie byłoby żadnych sterowników pod Win 7 dla nowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko od Microsoft: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dodatkowo już w tej chwili w Win 10 2004 i 20H2 nie ma żadnej możliwości wyłączenia, ominięcia, zatrzymania Windows Defendera: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kolejna sprawa, to kompletny brak możliwości wyłączenia czy zatrzymania przeglądarki Edge w Win 10 20H2

Wkrótce efekt będzie łatwy do przewidzenia - nie zainstalujesz żadnego innego antywirusa, ani żadnej innej przeglądarki, ani żadnych sterowników spoza WU.

 

P.S. Teraz sobie popłyniemy szyderczo w wyobraźni dalej :biggrin3: - wkrótce będziesz płacił abonament miesięczny za korzystanie z Win 10, a zanim dostąpisz zaszczytu jego posiadania, to wystąpisz z wnioskiem/prośbą do MS o zgodę na używanie jego sytemu, gdzie będziesz deklarował ścisłą współpracę (telemetria) bez prób ominięcia/zablokowania, jednocześnie składając weksel w formie automatycznego obciążenia konta w przypadku złamania jakiejkolwiek zasady.

Tak długo wciskaliście palec w odbyt MS, aż się doczekaliście. :eek::L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

wiktorynek - ciągle można wyłączyć - usunąć i defendera i edge i edge chromium bez złych skutków - więc nie siej paniki.

To jak korzystam z ESET antywirusa to muszę zrezygnować i przejść na WD ? Ponieważ teraz mam wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zbigniew59 napisał:

wiktorynek - ciągle można wyłączyć - usunąć i defendera i edge i edge chromium bez złych skutków

Podaj sposób - czekamy. Nie mówimy tu o kastracji z obrazu tylko wyłączeniu w działającym systemie. Wszelkie wpisy rejestru, programy zewnętrzne, zmiany ustawień w zasadach lokalnych nic nie zmieniają poza stroną wizualną. W najlepsze w tle działają i generują raporty, logi, inne pliki, nawet jak wyłączysz wszystkie dzienniki i raporty systemowe!

Jeszcze 2 uwagi:

1. Nawet jak używając magii i zaklęć zablokujemy w 90%, to pierwsza duża aktualizacja miesięczna przywróci niemal wszystko do stanu pierwotnego.

2. Nawet w 1809 LTSC teoretycznie bez Edge, Cortany, Sklepu, Metro i apek, wszystkie te składniki są nieudolnie wyłączone/ukryte przez Microsoft i działają w najlepsze tyle, że w tle.

Godzinę temu, Napromieniowany napisał:

To jak korzystam z ESET antywirusa to muszę zrezygnować i przejść na WD ?

Nie, Defender teoretycznie wyłączy się, ale będzie czuwał. Jak wyłączysz nawet na chwilę ESET, to Defender sam się włączy.

 

P.S. Po co Tobie ESET skoro, to 10 x gorszy antywirus od Defendera?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Napromieniowany napisał:

ESET ostatnio coś rozleniwił się i wykrywa tylko od czasu do czasu coś a WD bardziej agresywniej znajduję zagrożenia i chętniej

Ja nie wiem co Wam wykrywa i co robicie w sieci. Ja używam Aviry, MSE, Pandy i WD, a w służbowym nieszczęsnego ESET (w zależności od systemu, komputera, okoliczności) i nie pamiętam kiedy, gdzieś, coś mi wykryło - na pewno kilka lat temu. :E

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sahipp napisał:

korzystałem z nortona

Nie ma już Nortona - kupiony przez Broadcom, ale nie w celu dalszego rozwijania antywirusa tylko dla ogromnej bazy danych. :E

Z resztą w ostatnich latach Norton to była katastrofa. Podobnie jak Avast pobierał z sieci pliki "niby wirusy" ze swojej bazy, aby wykazać się aktywnością i przydatnością w ich usuwaniu. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten norton to dawno temu używany. To był jeszcze norton 360 i z niego byłem zadowolony. Potem faktycznie coś pozmieniali na tyle że przesiadłem się na Kasperskiego z uwagi oszczędzenie sobie nerwów.... A potem to nawet nie wiedziałem że norton zniknął ;-)

 

Avast natomiast według mnie to tragedia, co chwile jakieś alerty i co chwile wirusy wykrywał nawet jak sprzęt odłączony od sieci po czystej instalacji ;-) Avast to bardziej dekoracja niż przydatny program....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktorynek -

TU - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

wraz ze scryptem

a tu więcej na temat defendera - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja nie bronię defendera bo sam z niego nie korzystam - tylko mówię że można go wyłączyć bez złych skutków.

A co do edge-normalny i chromium - poczytaj - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

też masz dobry scrypt do wyłączenia.

i to - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Tu też trochę na temat defendera - można poczytać - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i tu - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Chodzi o dobre ich wyłaczenie bo wtedy aktualizacje raczej nic nie robią.

Nie wycięcie - na chama - bo wtedy faktycznie miesięczne mogą niektóre przywrócić.

I coś co jest od nich zależne może nie działać.

Sa w tych linkach wypowiedzi @andybear - jednego z nalepszych speców od defendera - notabene polaka.

 

A tu - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  - trochę inne zdanie niż twoje na temat eseta - chociaż ja też go nie używam, ale lubię coś wiedzieć. 

Piszesz też że używasz aviry - z nią też już coraz gorzej - Ledwie 8 m- cy minęło od czasu , kiedy Avirę przejęła firma Investcorp, a już sytuacja się zmieniła. 7 grudnia b.r. firma NortonLifeLock (wcześniej Symantec Corporation) odkupiło Avirę od poprzedniego właściciela. Szacuje się, że transakcja opiewała na kwotę ok. 360 mln. USD.

A tu o NortonLifeLock - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cytat z tego testu - Mimo że Norton jest stale chwalony w różnych testach, brakowało mu 3/7 próbek, które pobrałem. Jednym z pominiętych zagrożeń był 27-dniowy trojan dropper, który również został zarejestrowany jako element startowy.
W tym momencie stało się dla mnie jasne, że dalsze testowanie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie