Jump to content

Windows 10 Pro ver 20H2 - Kmode Exception Not Handled

croc84
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mój Windows 10, był wersją, która była uaktualniana do Win10 z Win7, po instalacji wersji 20H2 zaczęły się cyrki. (problem dotyczy tylko tego jednego kompa - na lapkach: Matebooku D14 Huaweia Żony i moim ThinkPadzie T480s jest wszystko ok)

System zaczął wywalać niebieski ekran śmierci w różnych momentach pracy, więc postanowiłem, że zrobię format i postawię system na nowo na czysto.

Niestety po instalacji jest to samo, co chwilę po załadowaniu mam problem z ekranem jak na screenie. Udało mi się puścić diagnostykę RAMu z poziomu Windowsa i nie znalazła żadnych błędów. Dysk też sprawdzany regularnie test diskiem - pokazywał, że jest w dobrym stanie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Konfig: (to taka stara stacjonarka tylko do netu i filmów w domu - mało z niej korzystam, odkąd każdy ma swojego lapka....ale fajnie jakby jeszcze podziałała...)

CPU - Intel Core i5-2500K + Zalman CNPS10X Performa

MOBO - ASRock P67 PRO3 (B3) LGA 1155

RAM - 4 X 2GB GeIL 1333Mhz GV34GB1333C9DCN

HDD - Western Digital 5002ABYS 500GB

GPU - Gigabyte Radeon HD 6850 GV-R6850 OC-1GD

DVD-RW - Samsung SH-S223CL

CASE - Chieftec Dragon

POWERED BY - Chieftec CFT-620-A12S 620W

OS - Windows 10 Pro

KEYBOARD- Logitech K350

MOUSE - Logitech M705

MONITOR - Samsung SyncMaster 226 BW

SOUNDSYSTEM - Harman Kardon Soundsticks III

Kiedy udało mi się w końcu uruchomić przywracanie z obrazu to spotkało mnie coś takiego: (mam na dysku zewnętrznym obraz z wersji 1909)

A przecież nic nie zmieniałem w BIOSie, cały czas jest ten sam.. Szukałem po necie, jest info żeby w menu Boot zmienić tryb z UEFI na Legacy, ale u mnie tej opcji nie ma.

Jak teraz stawiałem system na nowo, to różnica była taka, że musiałem sformatować cały dysk (tzn skasować i drugą partycję) bo wywalał mi komunikat, że to jest MBR a do instalki WIn10 musi być GPT. Może to ma jakiś związek, bo pierwotna instalka Win10 to był upgrade z win 7 ??

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W końcu wróciłem z powrotem do komplacji 1909 ( czysta instalka od początku).

Na 1909 wszystko wróciło do normy - wszystko poinstalowane i ani jednego BSOD.

Ewidentnie aktualizacja do 20H2 coś psuje....

Cały czas aktualne dwa pytania, jak, przynajmniej na razie zablokować automatyczną aktualizację do 20H2 i druga sprawa, w czym w takim razie najlepiej zrobić obraz partycji systemowej ?

Na razie po prostu zaznaczyłem w opcjach zaawansowanych WInUpdate odroczenie aktualiacji funkcji o 365 dni. Włączone zostawiłem tylko aktualizacje dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

20h2 tak ma że na aktualizacji się lubi wypierdzielić. Cała masa możliwości jest ku temu. Internet aż puchnie więc tam szukaj. Często były problemy ze sterami LAN i trzeba było je uprzednio zaktualizować do najnowszych dostępnych i dopiero robić update.

Ewentualnie czysta instalacja bo jak od 7 jedziesz to już tam sporo za uszami ma ten system by się ewentualnie wykrzaczyć.

Na czystej 20H2 działo się dokładnie to samo.

Dopiero jak zainstalowałem czystą 1909 to wszystko gra i hula, stery przed aktualizacją miałem wszystkie aktualne, nawet ostatnio WinUpdate też mi coś aktualizował.

Na razie zablokowałem po prostu mozliwość aktualizacji funkcji w winupdate, zostawiłem włączone tylko te dla bezpieczeństwa i jakości....ale na dłuższą metę nie jest to rozwiązanie. Na 1909 od kilku dni system nie wyłozył się ani razu, na 20H2 potrafił wywalić BSOD 5 razy w ciągu 15 minut..najgorsze, że nie wiadomo nawet od czego...