Jump to content

Pulpit nagle zmienia się na pusty zupełnie bez ikon, o kolorze niebieskim, ale to nie 'ekran śmierci'

Janeo
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie, jak początkowo się zaczęło to restartowałem, teraz mam krótszy sposób ->  Ctr-Alt-Del , wyloguj.

Acha, dodam, że tuż przed tym daję jakieś polecenie na okienko (np. zamykające go), ale nic się nie dzieje a kursor zmienia się na kręcące kółeczko w długim oczekiwaniu, no i chlast :-)

Ale choć zdarza się raz na tydzień, to strasznie denerwujące. Mam wrażenie, że to się zaczęło gdy zmieniłem kartę graficzną (Radeon RX 570).

- Karta się nie przegrzewa, cały czas w swojej dolnej temp.

- program do podkręcenie grafiki fabryczny przy motherboard, MSI-boost, ustawiony na OFF.

Ale nie przesądzam, może to coś innego.

Czy jest jakiś sposób, żeby się dowiedzieć co takiego powoduje to zjawisko?

Przeglądałem ale nigdzie filtru nie mogę znaleźć (EDIT: jest, ale w Zarządzanie komputerem"). Jednakowoż gdy robię prawoklikiem na "Krytyczne" lub "Błędy", daje ich listę. 
Krytyczne u mnie dotyczą wyłącznie utraty zasilania (zdaje się moje twarde resety), "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

Natomiast Błędy - jest ich cała masa, np. podczas dzisiejszej 2-godzinnej sesji powstało ich 16, nie mam pojęcia dlaczego, i czy to normalne. Widać na zał. zdjęciu.

Czy ja mam zapamiętywać czas powstania interesującego mnie zdarzenia i wtedy go wyszukiwać w tej aplikacji po wystąpieniu w danym momencie?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Teraz widac czemu. Z jakiegoś powodu nie pojawia ci sie okienko akcji po prawej stronie.

Na górnej belce Widok -> dostosuj wygląd -> zaznaczasz ptaszek przy OKIENKO AKCJI i OK. Zobaczysz wtedy ten panel o którym mowa.

Nie wygląda to na błędy krytyczne. W oknie ogólne masz opisane z jakim modułem jest błąd związany. LoadPref to coś z aktualizacjami bodaj było. DistributedCOM tak samo. Jest tego sporo na internecie, cześć z tych rzeczy jest istotna jak kolor skarpetek prababci gdy stukasz przygodnie poznaną panienkę.

Dzięki.

No to mam to zdarzenie, zdjęcie poniżej. 

Tekst:

"Nazwa aplikacji powodującej błąd: Explorer.EXE, wersja: 10.0.14393.3866, sygnatura czasowa: 0x5f2c8045
Nazwa modułu powodującego błąd: unknown, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x00000000
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000001280fd8
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1888
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d6bbe011619d49
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\Explorer.EXE
Ścieżka modułu powodującego błąd: unknown
Identyfikator raportu: d60ad506-b8a0-4d46-8492-9860d93b0879
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: "

Okazuje się, że to Explorer.exe. Rzeczywiście, to powstaje jak chcę otworzyć jakiś katalog Pulpitu. Wszystko się zamraża na chwilę, a potem niebieski ekran.

Nie wiem, czy to błąd tej aplikacji samej w sobie, czy coś innego co ma wpływ na Exporer.exe. Z wyjaśnienia wynika, że "Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:"  -> i tu brak.

Nie wiem co robić... :-((

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Klikasz katalog na pulpicie i jest BOSD, pliki uruchamiają się OK?

Jeśli pracujesz w eksploratorze też jest problem z przechodzeniem przez katalogi? Czy wtedy jesteś w stanie otworzyć foldery z pulpitu?

- Robiłeś jakieś testy sprzętu? HDD, RAM?

- Próbowałeś stosować rozwiązania które zwraca google dla tego błędu?

- Masz jakiegos antyvira? Robiłeś testy na obecność szkodników?

- Jak specyfikacja kompa dokładna?

- Skoro zaczęło pojawiać się to po zamontowaniu RX czy próbowałeś odinstalować go i zamontować poprzednią kartę? Jak jej nie masz to czy sterowniku próbowałeś dać nieco starsze?

Przede wszystkim jaki dokładnie masz system. Wersja mod nie mod?

HDD, RAM testowane OK.

Windows 10 normalny, x64. To nie google, a Windows.

Jest Avast.

Nie wydaje się możliwe, żeby karta RX miała wpływ na zachowanie Explorer.exe.

To tylko się zdarza spod pulpitu, znaczy myszka -> dwuklik.  Nie zauważyłem spod Total Commander, katalog Pulpitu mam na dysku D, bo dysk C to ssd...

Uff, za dużo jak na jeden raz.

Zrobię tak:

1. przeniosę Pulpit z powrotem do SSD, default (C:)

2. Jak mi się zdarzenie powtórzy, to zejdę do dużo wcześniejszej, mniej obładowanej programami instalacji Windowsa (mam kilka obrazów) i zobaczę.

Nie pytałem o totala tylko jak operujesz na katalogach z exploratora (Win+E) bezpośrednio.

Aaaaa czyli przenosiłeś gdzieś pulpit w inną lokalizację. No widzisz, o tym zapomniałeś poinformować.

A po co to przenoszenie było? Jakieś konkretne powody? Może tu trzeba upatrywać właśnie problemów.

W 10 to masz Defendera, a avast to tylko szkodnik.

Karta może i nie ale sterowniki do niej już czasem mogą być powodem.

Wróć z pulpidem na właściwe miejsce i daj znać. Może to jakieś uprawnienia choć przejście do katalogu było by dziwnym do błędu.

Sterowniki najnowsze.

Przenoszenie Pulpitu do D: pozwala na zmianę Windowsa (z posiadanych różnych obrazów, jak napisałem wyżej) bez utraty Pulpitu. Bo można zapomnieć i utrata Pulpitu bezpowrotna.

W tej chwili zmieniam ustawienie czasowego backupu samego Pulpitu.