Jump to content

Jakie I jak usunąć procesy w tle?

Recommended Posts

11 minut temu, Speedek napisał:

jaka opcje optymalnie tam wybrać? brałem CORE ale zbytnio nic nie dało ;-) usunąłem także APPSy

Lepiej opisanego skryptu tutaj nie ma, core usunięta telemetria oraz podstawowe szpiegi w systemie. Brak blokowania hosts.

To i tak wiele, wejdź na stronę skryptu, porozwijaj opisy, poczytaj i zastosuj.

3 godziny temu, zdzisiek24 napisał:

Z zaufaniem bywa różnie ale przesadzać też nie należy ... ale skoro chcesz się bawić to dołożę od siebie   ;)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

3 godziny temu, Widzior napisał:

Dziękuje wam <3, napisze jakie efekty po prawdopodobnie jutro :)

Mnie przeraża to właśnie jak działa Windows 10, ten cały menedżer zadań, cisza działa spokojnie na komputerze chwile potem coś mieli w tle i obciąża proca.

To samo przy grach komputer ( no nie nowy ) jednak bardziej widać ,że się poci to wszystko jak na starszym systemie Windows 8.1.

Teraz instaluj nowy system i wyłączaj,dociekaj co powoduje co by działało to tak by się za przeproszeniem nie denerwować.

Myślisz ,sprawdzasz ,może jakieś wirusy ,może coś tam ,nawalili tyle zbędnego szitu do tego systemu.

Serio jak tak dalej będzie z tymi systemami Microsoftu to trzeba będzie przesiadać się na coś innego, tylko szkoda tych gier i programów bo większa dostępność tego wszystkiego. Ja sam na leciwym Windows 7 siedzę do dzisiaj i sobie chwalę ,system jest jaki jest ale działa to zadowalająco.

No ale ma człowiek świadomość tego ,że czas leci powoli brak wsparcia do tego czy tamtego,owego a bo nowe sprzęty,programy,gry no i oczywiście kasa bo nowy system tu dla was mamy, tylko że on nawet po dziś dzień pozostawia wiele do życzenia.

Możesz spróbować :WinaeroTweaker  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   pozycja  Split Threshold for Svchost  -Set Above RAM   restart

lub taka stronka [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   masz różne opcje.

renatan likes this

Czysty Windows to się nie dziw. Część usług trzeba usunąć/wywalić pozostałe wyłączyć np. Onedrive dla prostego przykładu.
Zainstalowałem system Ghosta i mimo, ze modyfikowany wręcz fruwa, póki co mam problem z podpisem cyfrowym, ale to wina braku poprawki do sterowników na 20H2 dla karty muzycznej Asusa - jak widzę znany temat w sieci.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - można dobrać i ustawić co się chce.

A tu dobry scrypt z forum MDL - wypakować do folderu i uruchomić plik Set-Additional.cmd - jako administrator

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  -  ja po nim mam 66 procesów.

Pliki czyste - wszystkie można otworzyć w notatniku i zobaczyć co robią.

Cytat z MDL - 

- Set-Additional.ps1 używa dołączonych plików ScheduledTasks.json i Services.json do wyłączania wszelkich zaplanowanych zadań lub usług systemowych, które mają wartość „SetState” równą „Disable”. Dodatkowo stosowane są również ustawienia prywatności i systemowe specyficzne dla środowiska wykonawczego.

** UWAGA: Przed uruchomieniem skryptu należy ocenić zawartość skryptu Set-Additional.ps1 oraz skojarzonych z nim plików ScheduledTasks i Services. Chociaż nie ma żadnych złych skutków uruchomienia go tak, jak jest, i przed wyłączeniem jakichkolwiek zaplanowanych zadań lub usług tworzy kopie zapasowe ich domyślnych stanów, upewnij się, że żadne zaplanowane zadania lub usługi systemowe nie są wyłączone, które będą wymagane przez system.

15 godzin temu, helmut112 napisał:

Możesz spróbować :WinaeroTweaker  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   pozycja  Split Threshold for Svchost  -Set Above RAM   restart

lub taka stronka [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   masz różne opcje.

porada OK :) ale to samo zrobi zmieniając tylko wpis w rejestrze bez doinstalowywania czegokolwiek :)

jarexpol and zbigniew59 like this