Jump to content

Pamięć wirtualna w modzie Ghost Spectre / Windows 10

Recommended Posts

Witam,

Autor mówi że pamięć wirtualna jest zoptymalizowana i nie ma już więcej crashów, ewentualnie jak są to można to ustawić ręcznie w tym stylu ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])

Jednak czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest ok? Crashow nie mam w systemie, chyba ze mowa o grach ale jak zobaczylem w hwinfo to moja virtualna pamiec prawie była pełna(98,6%), czy to ok? podczas gdy fizyczna (normalna, tylko do 77% pełna) - to jak to mozliwe ze korzystalem z ponad 23gb ramu podczas gdy żadna gra tyle nie zżerała?
9ralPOH.png

mvmRlz0.png

Można wyczyścić jak jest zapełniona pamięć wirtualna. Jest taka opcja czyszczenie pamięci podczas zamykania systemu autopagingfileshutdown czy coś w rejestrze i ustawia się na 1 albo możesz ustawić pamięc wirtualną ręcznie stałą czyli rozmiar początkowy i końcowy taki sam np: 4096-4096 albo 8192-8192. Nawet na pulpicie jest program ghost toolbox i tam są numerki i wybierasz odpowiednią opcję. Pozdrawiam.

4 minuty temu, felcio11a napisał:

Można wyczyścić jak jest zapełniona pamięć wirtualna. Jest taka opcja czyszczenie pamięci podczas zamykania systemu autopagingfileshutdown czy coś w rejestrze i ustawia się na 1 albo możesz ustawić pamięc wirtualną ręcznie stałą czyli rozmiar początkowy i końcowy taki sam np: 4096-4096 albo 8192-8192. Nawet na pulpicie jest program ghost toolbox i tam są numerki i wybierasz odpowiednią opcję. Pozdrawiam.

Dzięki za odp.
Znaczy nie mówię że jest zapełniona tylko, że prawie mi się zapełniła, aktualnie mi pokazuje ze mam tak jakby wolnego 13gb ramu (swój) + wolnej 13gb pamieci wirtualnej.

To co autor w modzie zrobił to juz nie chce ingerowac w zabawe w czyszczenie pamieci wirtualnej podczas systemu, bo nawet nie widze w tym sensu, przeciez wiadomo ze jak uruchomie system na nowo to mam zresetowane :P

bardziej chcialem wiedziec czy mam sie przejmowac tym ze mi sie pamiec wirtualna prawie skonczyla i ze to normalne ze tak duzo zostalo przydzielone.