Jump to content

Zapis partycji do obrazu I odtworzenie na innym laptopie - jak?

Recommended Posts

Dobry wieczór.

Sytuacja wygląda następująco: mam kilka laptopów (identyczna konfiguracja). Na każdym muszę dokonać takich samych zmian (konta, różne ustawienia, instalacja softu itp. itd.).

Chciałbym to zrobić na jednym i sklonować dysk na pozostałe - jakiego softu najlepiej użyć w tym celu (bez fizycznego wyciągania dysków, najlepiej coś jak dawny Ghost - obraz dysku/partycji stworzony na jednym komputerze i odtworzony na innym, idealnie byłoby, gdyby soft tworzył przy okazji bootowalnego pendrive'a).

Z góry dziękuję za pomoc.

AOMEI Backupper, Reflect Image, Keriver Image

A tak dokładniej to zrobić obraz systemu na dysku zewnętrznym (przenośnym), oraz tzw. Bootable Media lub Rescue Media (różne nazwy) na pendrajwie. Następnie uruchomić innego kompa z pendrajwa i dokonać przywrócenia obrazu z dysku przenośnego. Pozostaje jeszcze kwestia utworzenia na drugim kompie takiej samej struktury partycji jak na wzorcu, ja to robię zawsze w ten sposób, że inicjuję instalację z pena z Windowsem, on przygotowuje dysk do instalacji następnie przerywam instalację i mam strukturę partycji bez instalacji Windowsa. 

15 godzin temu, jerzyf napisał:

A tak dokładniej to zrobić obraz systemu na dysku zewnętrznym (przenośnym), oraz tzw. Bootable Media lub Rescue Media (różne nazwy) na pendrajwie. Następnie uruchomić innego kompa z pendrajwa i dokonać przywrócenia obrazu z dysku przenośnego. Pozostaje jeszcze kwestia utworzenia na drugim kompie takiej samej struktury partycji jak na wzorcu, ja to robię zawsze w ten sposób, że inicjuję instalację z pena z Windowsem, on przygotowuje dysk do instalacji następnie przerywam instalację i mam strukturę partycji bez instalacji Windowsa. 

To wszystko robi sam Acronis True Image i nie ma żadnej zabawy tworzenia struktur .

6 godzin temu, zdzisiek24 napisał:

Potwierdzam ... Acronis zrobi tą całą robotę i "będzie pan zadowolony"   ;)

Wypróbowałem Acronisa. Odpalony  z pendrive (przez Ventoy) - działa. Wykonałem obraz partycji i kazałem go zapisać na drugiej partycji.

Po uruchomieniu systemu obrazu brak na dysku (przynajmniej ja go nie widzę - ukryte pliki i pliki systemowe "odsłonione".

Po ponownym odpaleniu Acronisa i wydaniu polecenia "Recovery" obraz jest dostępny.

Coś robię źle, czy obraz ma być dla użytkownika niewidoczny?

35 minut temu, mar_ko napisał:

Wypróbowałem Acronisa. Odpalony  z pendrive (przez Ventoy) - działa. Wykonałem obraz partycji i kazałem go zapisać na drugiej partycji.

Po uruchomieniu systemu obrazu brak na dysku (przynajmniej ja go nie widzę - ukryte pliki i pliki systemowe "odsłonione".

Po ponownym odpaleniu Acronisa i wydaniu polecenia "Recovery" obraz jest dostępny.

Szukaj obrazu w miejscu gdzie go zapisaleś, jest to plik dość pokaźnych rozmiarów - w zależności od wielkości partycji której obraz wykonywałeś i metody którą przyjąłeś - będzie miał od kilku do kilkunastu GB. Rozszerzenie tego obrazu to .tib lub tibx w zależności od wersji programu Acronis, który użyłeś.

56 minut temu, mar_ko napisał:

Czas kupić okulary, plik jest normalnie widoczny, rozszerzenie .tibx

12 minut temu, Widzior napisał:

Czas kupić okulary, plik jest normalnie widoczny, rozszerzenie .tibx

Znalazłem rozwiązanie w sieci - wyłączyłem w Windowsie fast shutdown a robiąc obraz zaznaczyłem opcję "Wyłącz komputer po zakończeniu".

Mam plik widoczny na dysku.