Skocz do zawartości

Problem z instalacją windows XP na Asus Eee pc 1000he


Omsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Problem z instalacją windows xp. Instalki pobrana ze strony winclub wstawiona przez NiKKA. Pendrive do instalacji przygotowany według instrukcji z tej strony. Wykonałem również próby instalacji Windowsa przy użyciu innych programów do przygotowywaniu pendrive'a. Próbowałem ze swoja starą instalką z płyty i również te same problemy. 

 

Sprzęt to Asus Eee PC 1000 HE 

Procesor Intel Atom 1.6 GHz 2 GB RAM dysk 160GB. 

 

Wcześniej sprzęt pracował pod obsługa windows xp home.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem, ale miałem na płytach kilka win xp, w momencie błędu podmieniałem płytę i mimo powtarzających się błędów na innych plikach w końcu się udało. Teraz jak już muszę instalować to za pomocą e2b.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP to bardzo kapryśny system co do instalacji z pendriva najlepiej jakbyś miał możliwość podłączenia nagrywarki pod USB i instalka z płyty. Miałem podobny problem. Pomogło formatowanie pendrive HDD Low Level Format Tool i nagrywanie Rufusem wersja 3.8 w Fat 32 inne wersje rufusa powodowały błędy. Możesz też spróbować innego pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal nie rozwiązany. Zrobiłem wszystko tak jak polecił Miastowy. Również użyłem nowej innej instalki. W dalszym ciągu pyta o plik ten ze screna który dorzuciłem w pierwszym poście. Dziwne jest to że szukając informacji o tym pliku w google nic nie znalazłem. Dosłownie nic. Macie jakieś inne propozycje rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jak przedmówcy - pobrać ponownie system.

Otwórz stronę:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pierwsza strona - klikaj:

Download -> Windows XP -> Windows XP SP3 - Kwiecień 2014 -> Windows XP SP3 PL 9w1 Kwiecień 2014-NiKKA i instaluj, proponuję wersję VLK.

Mam nadzieję, że pomoże. Sam mam XP na dziadku i np. sfc /scannow mogę przeprowadzić z płyty wyłącznie z tym zestawem.

Powodzenia. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie udzielone informacje i chęć pomocy. Poddałem się i odpuściłem instalacje win xp. Instalacja win 7 przeszła bez problemu. Jedyne zdziwienie że nie mogłem podczas instalacji nic zrobić przy partycjach dysku. Było napisane że musiałbym włożyć płytę CD z Windows żeby wczytać jakieś sterowniki. Wiecie o co może chodzić? Czy stworzona wersja windows na USB jest jakaś okrojona? Poza tym instalacja przebiegła pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niezbędne sterowniki których domaga się system podczas instalacji są w wersji WinXP Prof. i musiał byś z tego systemu je zainstalować.

Znacznie prościej:

Tak jak wspomniałem wcześnie i potwierdził to brygada 69 pobierz to co proponujemy, wybierz wersję instalacyjną (wszystkie mają już wgrane sterowniki systemowe - v2 pod nowszy sprzęt) i ciesz się dobrym starym XP-ekiem.

Podaj efekty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie