Skocz do zawartości

WindowsFX 10.8.1.106 KDE Plasma + Cinnamon


MarcinGX

Rekomendowane odpowiedzi

 

DMcbLAU.png

zjdFCei.png

 

W sieci ukazała się właśnie najnowsza wersja ciekawej dystrybucji Linuxa, którą niemal każdy laik z miejsca pomyli z systemem Windows 10. WindowsFX 10.7 debiutuje w najnowszym odmianie Founders Edition oraz wariancie darmowym o nazwie FREE Edition. Masz dość niebezpiecznego i przestarzałego Windows 7? Nie chcesz płacisz za Windows 10? Oto coś dla Ciebie.
 

WindowsFX to dystrybucja Linuxa rodem z Brazylii (dostępna także w języku Polskim), która bazuje na popularnym Ubuntu. Na użytkowników czeka przejrzysty i przyjazny interfejs graficzny KDE Plasma, zmodyfikowany w taki sposób, by osoby korzystające wcześniej z Windowsa poczuły się jak w domu. Co ważne: WindowsFX jest kompatybilny z pisanym pod kątem OSu od Microsoftu oprogramowaniem .exe i .msi, za sprawą portu Wine.

 

WindowsFX powinny zainteresować się osoby z mniej wydajnymi komputerami. System działa doskonale nawet na sprzęcie wyposażonym w leciwe procesory dwurdzeniowe oraz 2 GB pamięci RAM. Jego atutami są stabilna praca oraz oczywiście znacznie mniej zagrożeń czyhających na użytkownika.

 

Czym różni się WindowsFX FREE Edition od WindowsFX Founders Edition? Twórcy twierdzą, że system w płatnej wersji oferuje usprawnione wsparcie dla gier, aplikacji pisanych pod system Windows, sieci oraz drukarek. Founders Edition to to w gruncie rzeczy samo oprogramowanie, z kilkoma dodatkami.

 

Instalacja jest podobna do większości innych dystrybucji Linuksa, po prostu wypal pobrany plik ISO na pamięć USB za pomocą RUFUS i uruchom ponownie na dysku USB. Wszystkim śmiało polecam!

 

 

8Def6Ye.png

 

2021-03-01
linuxfx-10.8.1.106-plasma-w10.iso
linuxfx-10.8.1.106-cinnamon-w7.iso
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje z dopiskiem free to wersje ... hmm, no free, czyli za darmochę. Za wersję Founders trzeba zabulić (bodajże 5 ojro minimum)... Można ściągnąć wersję Founders za darmo ale system na dzień dobry pyta o maila, z którego opłaciłeś taką wersję.... No chyba, że masz taką wersję Founders, która o to nie pyta - podziel się, jeśli łaska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arthurpl to skąd ściągnąć wersje Free ze środowiskiem Cinnamon? Zapodasz linka?

 

2 godziny temu, arthurpl napisał:

Można ściągnąć wersję Founders za darmo ale system na dzień dobry pyta o maila, z którego opłaciłeś taką wersję....

Po zainstalowaniu pyta o meila i nie da się z systemu bez tego korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 11:59, jarexpol napisał:

Jak to uruchomić, pierwszy ekran to naciśnij dowolny klawisz, potem ciąg typowy dla Linuxa i stop.

Czy mogę pominąć te opcje, i uruchomić LiveCD.

Znalazłem coś takiego ,można wypróbować.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, J3RZY said:

@arthurpl to skąd ściągnąć wersje Free ze środowiskiem Cinnamon? Zapodasz linka?

 

 

O, widzę, że coś się zmieniło - jeszcze parę dni temu ściągałem wersję free cinnamon ze strony Windowsfx... Teraz jest już tylko wersja Founders :(

Ale spróbuj stąd:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A propos używania wersji Founders bez maila - mi się nie udało...

MarcinGX lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe a czy ktoś już używa tego i coś może napisać o pracy na tym systemie ? jak działają programy i gry dla Windows ? czy sterowniki sprzęt jest poprawnie wykrywany tzn sterowniki karty graficznej itp ?
U mnie śmiga az miło. Wszystkie sterowniki działają bez zarzutu. Programy i gry jeszcze nie sprawdzałem ale ogólnie polecam wszystkim kto nie lubi Windowsa 10

Wysłane z mojego SM-T515 przy użyciu Tapatalka

Pawel300 i G77 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 16:25, MarcinGX napisał:

U mnie śmiga az miło. Wszystkie sterowniki działają bez zarzutu. Programy i gry jeszcze nie sprawdzałem ale ogólnie polecam wszystkim kto nie lubi Windowsa 10

Wysłane z mojego SM-T515 przy użyciu Tapatalka
 

Super tak zainstalowałem i faktycznie fajnie i sprawnie pracuje co do programów dla Windows nie testowałem jeszcze ale na dniu zobaczę 

MarcinGX i Poll300 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie