Jump to content

Najlepsza wersja Windowsa 10 - 1809 vs 1909?

Forii
 Share

Recommended Posts

24 minuty temu, Gargamen napisał:

chyba sobie żartujesz dla twojego sprzętu aktualnie każdy system jest "najlepszy" ;)

Wyczuwam ironie.. albo chcę tak myśleć
A jeśli nie to mam obłęd walki o każdy fps i kombinowania z wszystkim byleby osiągnąć lepszy wynik w wydajności...

coś w tym jest...heh

13 godzin temu, Gargamen napisał:

nie to nie ironia masz tak dobry sprzęt że jaki system byś nie zainstalował to w grze tego nie odczujesz (aktualnie), jeżeli chodzi o cyferki FPS to LTSC/LTSB będzie najwydajniejszy jest pozbawiony zbędnych aplikacji, myślę tutaj o czystych bo mody też są dobre i dodatkowo poprzycinane ale raczej mniej stabilne w stylu coś za coś, wybór jest prosty jeśli tylko wydajność to "Win 10 1809 LTSC x64 v3" będzie jednym z lepszych

Rozumiem, dzięki, ciesze się,  jeśli pozwolisz to napiszę coś więcej.
Widziałem, że na różnych systemach i ich wersji może być różnica w latencji myszki czy chociażby ramu, nie wiadomo też czy jest sens sie tym przejmowac ale jednak człowiek jest tak dokładny że chce wszystkiego najlepiej...

np. widziałem porównanie, że np. na 1709 jest niższe latency ramu niż na 1809 lub 1909 itd (niższe lepiej)
A co najciekawsze win 7 miał jeszcze niższą latencje, tylko nie wiem czy jest sens się pakować w ten system z moim sprzętem, pomimo ze widzialem znaczące różnice w fps na 7, ale też zależy w jakiej grze, windows 10 na dx12 chyba najlepiej wychodzi a do gier na dx11 to już win 7. 

Generalnie chciałbym miec jakiś jeden system, ale jednak stabilny, bo nie rozumiem czemu okrojone wersje są niby mniej stabilne? Ja takie rzeczy jak one drive itd to sam sobie usunąłem, bo nie rozumiem po co to komuś potrzebne i np. w tle ma mi coś mielić.

Co ja bym chciał, to po prostu owszem jakaś okrojona z tych dodatków wersja windowsa 10, lub w sumie czysta jakaś instalacja i sam sobie wszystko zrobie o ile to takie łatwe (np programami) ale też nie wiem już teraz która teraz wersja, wiem, że 2004 najgorzej wypada w grach, bo cpu single core wynik jest namniejszy w porównaniu do 1709)

Z drugiej strony chyba 1709 nie jest już aktualizowana, to miałoby sens czemu wiele osób siedzi na 1909 czy 1809...

No i z takich szczegółów człowiek nie może podjąć jednoznacznej decyzji, czy czysty win i samemu, czy modyfikacja ale z ryzykiem że coś się posypie, czy win 7 ale z ryzykiem ze bedzie sie gryzlo z drugim systemem na drugim dysku win10, itd. itp...

2 godziny temu, Gargamen napisał:

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś i wiesz czego chcesz, najlepsza dla Ciebie jest wersja 1709 , szczegółami się narazie nie przejmuj  o szczegóły niech się martwią użytkownicy ze słabszymi sprzętami na granicy być albo nie być tzn. zainstalują najbardziej poobcinany system ale wydajniejszy to zagrają - zainstalują Win10Pro_x64 nie zagrają bo gra będzie muliła.

Zainstaluj 1709 pousuwaj zbędne składniki sam lub skorzystaj z tego

Znaczy wiesz, wypisalem same plusy a zapomnialem o najwazniejszym, dowiedzialem sie ze owszem 1709 jest najlepsze ale pod warunkiem ze nie bede posiadal kart z serii rtx 3000... a ja wlasnie takowa kupilem

1 godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Przy takim procesorze i karcie graficznej zmiana systemu pomiędzy wersją orginalną czy modyfikowaną, to różnica w grach rzędu kilku fps. Więcej zyskasz wyłączając teselację lub zmniejszając poziom detali czy cieni niż poprzez kombinowanie, jaką by tu dystrybucję windowsa zainstalować. Wersje modowane mają znaczenie dla słabych komputerów i laptopów z kartami zintegrowanymi. Tam mniejsza ilość procesów może poprawić wydajność gier, nie na procesorze o 6 rdzeniach i 12 wątkach.

Windows 2004 dodał funkcję HAGS, czego poprzednie nie miały. Więc chyba jest aktualnie najbardziej zalecany do grania.

(Ja nie gram, więc nie mogę definitywnie tej informacji potwierdzić)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdziem i te HAGS nie wiele daje, nawet pogarsza.
W dodatku 2004 ma najgorsze latency, z drugiej strony 1709 owszem najlepsze pod gry ale nie ma wsparcia pod 3000 jak slyszalem, wiec pewnie 1909 albo 1809 najlepsze... wiec co z tego jak zainstaluje ten system jak bede pozniej i tak musial instalowac nowszy