Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1809 LTSC x64 2k20

Recommended Posts

Okienko Uruchom: wpisać gpedit.msc

następnie: Konfiguracja komputera/Szablony administracyjne/Sieć/Stacja robocza Lanman

Włącz niezabezpieczone logowania gości

Godzinę temu, xdxd23 napisał:

Okienko Uruchom: wpisać gpedit.msc

następnie: Konfiguracja komputera/Szablony administracyjne/Sieć/Stacja robocza Lanman

Włącz niezabezpieczone logowania gości

Dziękuje serdecznie. Działa

Jeszcze raz zapytam ,gdzie mogę edytować , dodać coś jeszcze do PPM?

W rejestrze 
A jak to się robi - szukaj w google. Są też do tego programy.
Ok dzięki, program mam - ec menu ale teraz nie wiem czy mogę go użyć. Dobra idę szukać w rejestrze.

Polecam program Shadow Defender który wstawiłem - poczytaj - po włączeniu można robić co się chce w systemie a po restarcie wszystko wraca do poprzedniego stanu.

To program do wirtualizacji systemu.

Panowie jak dodać do menu kontekstowego PPM skróty.
W kolejności:

+Opróżnij kosz

+Opróżnij schowek

+Reset eksplorera (po wciśnięciu PPM + shift)

+Zasilanie
-Uśpij

-Wyloguj
-Wyłącz
-Resetuj

Masakra dodałem dwa z 3 skrótów (nawet z ikonami) ale nie w tym miejscu co bym chciał. :/
Po lewej u mnie po prawej wypociny z Painta.
Brakuje resetu eksplorera (który pojawia się tylko przy wywoływaniu tego menu z wciśniętym <shiftem>) i podmenu zasilania.

Do tego mam kłopot z podglądem obrazu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 godziny temu, Geno napisał:

Ktos moze wie skad mozona pobdac hp smart? bo ze strony producenta wiadomo gdzie kieruje:)

Tutaj sprawdź:

https://123.hp.com/pl/pl/

Cześć

Mam mały problem z Windowsem 10 Enterprise LTSC.

Co jakiś czas ustawiam otwieranie rożnych rozszerzeń plików w konkretnych programach które instalowałem wedle potrzeby.
Problem polega na tym, ze Windows ciągle napotyka jakiś problem i przywraca domyślne dla niego ustawienia otwierania plików, co jest bardzo denerwujące.
Macie jakiś pomysł na to ?

Witam.

Dodam coś od siebie. Miałem zainstalowany ten system i takie mam spostrzeżenia. Nie pobierał ten system u mnie żadnych nowych aktualizacji Windows oraz do takich programów jak np. MS Office. Dlaczego to już nie wiem.

Jedno muszę przyznać, że system ten ładnie wygląda, jest szybki - zgoda. Podczas próby aktualizacji WU system informuje, że kończy mu się niedługo wsparcie techniczne ze strony Microsoftu. Zdecydowałem się w końcu na zrobienie aktualizacji na kompilację 1909. Przebiegło bezboleśnie, lecz trzeba było odinstalować niektóre sterowniki i zainstalować powtórnie (u mnie przestał działać touchpad). Jeden z mankamentów jaki mam na tej nowej kompilacji to obraz na ekranie zrobił się jaśniejszy niż w wersji 1809. Być może i w tym wypadku będzie potrzeba odinstalowania sterowników od grafiki i powtórnego zainstalowania. Poza tym system działa mi prawidłowo. Zablokowałem instalację systemu do nowszej wersji 2004, przy moim sprzęcie mogłoby to być za duże obciążenie.

11111 likes this

4 godziny temu, Kocurek7979 napisał:

Podczas próby aktualizacji WU system informuje, że kończy mu się niedługo wsparcie techniczne ze strony Microsoftu

Co wy robicie na tych systemach nigdy podobnego komunikatu nie widziałem

my_g0t likes this