Skocz do zawartości

Jak edytować pliki w install.wim?


Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie jak edytować usuwać/dodawać pliki (głównie mi chodzi o dodanie folderu do pulpitu, tak jak jest to np w windowsach sromotnika)? 

 

Kiedyś miałem ten sam problem ale jakoś znalazłem rozwiązanie, natomiast teraz nie mam bladego pojęcia jak to zrobic... 

Wiem ze można edytować te pliki za pomocą 7-zip poprzez archiwum, i pliki typu spwizimg.dll moge edytowac bez problemu, aczkolwiek dodawanie/usuwanie folderow do pulpitu jest ''zablokowane'' i nie wiem jak to odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spirit napisał:

Jeśli chodzi Ci o dodawanie/usuwanie  folderów ,plików do install.wim  to trzeba najpierw rozpakować/otworzyć wim

Służa do tego np. takie programy:

 

Win Toolkit
Dism++
NTLite

install.wim juz rozpakowałem z iso wcześniej i chce dodac do tego wim a dokładniej na pulpit w wim folder np tak jak jest w windowsach sromotnika, folder ,,Tuning,, na pulpicie odrazu po zainstalowaniu windowsa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wiktorynek napisał:

Trzeba zamontować obraz np. za pomocą WinToolkit, dodać folder lub plik do Użytkownicy\Publiczne\Pulpit publiczny, zapisać zmiany, odmontować obraz.

no własnie problem jest z ,,dodaniem folderu,, bo pisze mi ze nie moge nic usuwać/dodawać/zmieniać itd

 

10 minut temu, wiktorynek napisał:

Trzeba zamontować obraz np. za pomocą WinToolkit, dodać folder lub plik do Użytkownicy\Publiczne\Pulpit publiczny, zapisać zmiany, odmontować obraz.

ojj moj błąd źle otwierałem install.wim... błąd nowicjusza :mellow: dzięki chłopaki za pomoc ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wiktorynek napisał:

Jakie archiwum? Nie ma żadnego archiwum. Zrób to raz a porządnie. Instrukcje dostałeś.

Install.wim otwieram za pomocą programu ,,7-Zip,, za pomocą opcji ,,Otwórz archiwum,, i zawsze tak robiłem i działało, aczkolwiek teraz wybrałem opcje ,,Dodaj do archiwum,, (nie potrzebnie i w tym jest chyba błąd) a dopiero potem ,,Otwórz archiwum,, i przez to pierwszy raz dostaje wiadomość z zapytaniem czy zapisać zmiany w archiwum pliku install.wim (a wcześniej takiego powiadomienia nie było, bo wcześniej nie dodawałem do archiwum i było dobrze) w skrócie, znam juz problem i jego przyczyne tylko teraz rodzi sie pytanie jak usunąć install.wim z archiwum bo jest opcja ,,Dodaj...,, a ,,usuń z archiwum,, to już nie ma :OI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Enigma napisał:

otwieram za pomocą programu ,,7-Zip,,

Czy ja napisałem, żebyś otwierał cokolwiek w 7-zip?

12 godzin temu, wiktorynek napisał:

Trzeba zamontować obraz np. za pomocą WinToolkit, dodać folder lub plik do Użytkownicy\Publiczne\Pulpit publiczny, zapisać zmiany, odmontować obraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Enigma napisał:

Install.wim otwieram za pomocą programu ,,7-Zip,, za pomocą opcji ,,Otwórz archiwum,, i zawsze tak robiłem i działało

tez tak robie i przeciagam z pulpitu czy dysku do spakowanego gdzie chce i co chce 

 

10.jpg

 

 

 

jezeli jest problem 

nalezy przekonwertowac z install.wim doi install.wim na przyklad 

 

 

żeby tylko przelecialo

 

10.jpg

 

wtedy jak ja to mówię unormalizuje strukture install.wim

 

otwieranie innymi programami wczesniej moglo zostawic jakies bledy i dlatego nie mozna było dodac

 

a ten proces naprawia błedy

seba007 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 07:54, Mr.T napisał:

tez tak robie i przeciagam z pulpitu czy dysku do spakowanego gdzie chce i co chce 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

jezeli jest problem 

nalezy przekonwertowac z install.wim doi install.wim na przyklad 

 

 

żeby tylko przelecialo

 

10.jpg

 

wtedy jak ja to mówię unormalizuje strukture install.wim

 

otwieranie innymi programami wczesniej moglo zostawic jakies bledy i dlatego nie mozna było dodac

 

a ten proces naprawia błedy

Nawet nie wiesz jak jestem tobie wdzięczny. To rozwiązało wszystkie problemy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie