Jump to content

SwitchOS (LTSC 2019) PL

Recommended Posts

Jeszcze takie jedno pytanie: Jak miałem oryginalnie windows 10 home to czy ten windows 10 gamer jest w wersji pro i się samo aktywuje czy nie i trzeba aktywatorem aktywować ten windows 10 gamer czy może jednak ten windows 10 gamer jest tylko w wersji home?

1 godzinę temu, felcio11a napisał:

Jeszcze takie jedno pytanie: Jak miałem oryginalnie windows 10 home to czy ten windows 10 gamer jest w wersji pro i się samo aktywuje czy nie i trzeba aktywatorem aktywować ten windows 10 gamer czy może jednak ten windows 10 gamer jest tylko w wersji home?

Aby mieć legalną wersję Gamer (Pro) musisz mieć kupiony klucz do tej wersji 

Nowe wersja 2.55 gotowa do pobrania. Jest to ostatnia aktualizacja do czasu nowej kompilacji/aktualizacji.

W10 GAMER jest i będzie cały czas rozwijany.

Jeśli są pytania/pomysły, proszę słać na prywatną wiadomość.

Na start polecam pobrac najnowszą aktualizacje j... polskiego z sklepu windows bo jednak w systemie nie jest do konca w 100% spolszczone, po pobraniu najnowszego spolszczenia juz system jest w 100% w pl. Ogólnie system działa spox nie widzę zadnych problemów, tylko jak mówie 95% nie bylo spolszczone w systemie pobrałem poprawke j... polskiego z sklepu windows i jest 100%.

5 minut temu, slipciok napisał:

Nowe wersja 2.55 gotowa do pobrania. Jest to ostatnia aktualizacja do czasu nowej kompilacji/aktualizacji.

W10 GAMER jest i będzie cały czas rozwijany.

Jeśli są pytania/pomysły, proszę słać na prywatną wiadomość.

A upadate da sie zrobic czy trzeba od nowa instalować bo nie chce instalować od nowa systemu. Jak mozesz podeslij upadate pack jesli jest mozliwy.

Edit.:

Pobieram najnowsza wersje, będzie trzeba przeinstalowac, mam nadzieje ze kolejnej już w wersji iso nie planujesz wydawać jak co ja bym proponował jak juz jakies upadaty tylko robic do wgrania na ten gotowy. No chyba ze cos bedzie nie jako to wtedy wiadomo. Dzięki za super system.

1 godzinę temu, DRAGO napisał:

Na start polecam pobrac najnowszą aktualizacje j... polskiego z sklepu windows bo jednak w systemie nie jest do konca w 100% spolszczone, po pobraniu najnowszego spolszczenia juz system jest w 100% w pl. Ogólnie system działa spox nie widzę zadnych problemów, tylko jak mówie 95% nie bylo spolszczone w systemie pobrałem poprawke j... polskiego z sklepu windows i jest 100%.

A upadate da sie zrobic czy trzeba od nowa instalować bo nie chce instalować od nowa systemu. Jak mozesz podeslij upadate pack jesli jest mozliwy.

Nie mam pojecia, nie uzywam polskiego. Polska wersja jest wgrana do systemu. Jeśli mimo to nie jest w pełni po polsku, to raczej nic na to nie poradze. Moglbym sprobowac usunac polski jezyk i wgrac na nowo, ale jesli instalacja spolszczenia pomaga, to poprawie to dopiero w kolejnej kompilacji.

Kolejne aktualizacja, beda tylko tyczyc sie kompilacji ,takze osobna łatka do pobrania. Razem z łatką będę robic także iso w najnowszej kompilacji. Nie planuje poki co nowych wersji iso, bo teraz wszystko jest, jak mialo byc. Nie liczac problemu z polska wersja.

19 godzin temu, slipciok napisał:

Jasna sprawa. Ja zwykle pierwsze co robię na każdym systemie, to blokuje i wyłączam wszystkie powiadomienia, gdzie się da :) :D

A będziesz robić coś takiego jak Ghost Standalone Update czyli poprawki z Windows Update do ręcznej instalacji

Cześć wszystkim gdzie w tym modzie można wyłączyć plik stronicowanie albo ustawić rozmiar na stałe czy ustawić na brak zrzutów pamięci bo wchodziło się to przez mój komputer klikając prawym przyciskiem na właściwości i było tam opcje zaawansowane ale zamiast tego to otwiera się ustawienia. Gdzie takie opcje wyłączania na brak pliku stronicowania można wyłączyć a jeszcze bym zapomniał: Działa może wogóle edytor zasad grupy (gpedit) bo jak wpisuje w uruchom gpedit.msc to wyskakuje, że nie można odnaleźć zasobu $(string.DisableCloudOptimizedContent), do którego odwołuje  się atrybut displayName. Plik C:\windows\policy coś tam i wiersz 115 kolumna 271 i później kolejny błąd $string allowupdateComplianceProcessing i wiersz 186 kolumna 288 i czy to w niczym nie przeszkadza jak zignoruje?

W dniu 21.07.2020 o 11:37, zdzisiek24 napisał:

Edited by felcio11a
zmiana tekstu
Godzinę temu, kamiloxf napisał:

A będziesz robić coś takiego jak Ghost Standalone Update czyli poprawki z Windows Update do ręcznej instalacji

Tak

39 minut temu, felcio11a napisał:

Cześć wszystkim gdzie w tym modzie można wyłączyć plik stronicowanie albo ustawić rozmiar na stałe czy ustawić na brak zrzutów pamięci bo wchodziło się to przez mój komputer klikając prawym przyciskiem na właściwości i było tam opcje zaawansowane ale zamiast tego to otwiera się ustawienia. Gdzie takie opcje wyłączania na brak pliku stronicowania można wyłączyć a jeszcze bym zapomniał: Działa może wogóle edytor zasad grupy (gpedit) bo jak wpisuje w uruchom gpedit.msc to wyskakuje, że nie można odnaleźć zasobu $(string.DisableCloudOptimizedContent), do którego odwołuje  się atrybut displayName. Plik C:\windows\policy coś tam i wiersz 115 kolumna 271 i później kolejny błąd $string allowupdateComplianceProcessing i wiersz 186 kolumna 288 i czy to w niczym nie przeszkadza jak zignoruje?

Zaraza, nie wiesz gdzie ustawic pamiec wirtualna, a chcesz grzebac w gpedit? Niezła akacja.

gpedit jest zablokowany, by ktos kto nie ogarnia nie narobil sobie szkody... Kazdy kto ogarnia wie co zrobic by bledu nie bylo, ale co mi tam... Tylko jak zepsujesz, to nie wypisuj ze cos ci nie dziala, albo ze jest nie tak.

Tu masz opis i pliki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - jak wykonasz to co opisane to gpedit bedzie dzialac.

Microsoft od tych wersji usunął stare okno system z panelu sterowania - teraz przekierowuje do system w ustawieniach.

Jak ktoś chce stare okno to proszę - 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\System]
"Icon"="%SystemRoot%\\System32\\imageres.dll,-109"
"Position"="Bottom"

[HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\System\command]
@="C:\\Windows\\explorer.exe shell:::{BB06C0E4-D293-4f75-8A90-CB05B6477EEE}"

Wpisać to w notatniku i zapisać jako plik .reg

Po podwójnym kliknęciu na plik .reg - klucz zostanie dodany do rejestru i w prawokliku na pulpicie pojawi się - system.

Ta opcja otworzy wam stare okno - system.

To dotyczy nawet org systemu w ostatniej kompilacji.   Nie tylko tego ale wszystkich modów i orginała także.

@slipciok - mógłbyś dać komplet ikon których używasz w docku? Aby po dodaniu czegoś do docku było to spójne graficznie.

Ja na razie dodawałem skrót do zmiany shela z C: - bo jak pisałem mam 4k i nie mogę inaczej przełączać.

Ta ikonka akurat pasuje do docka. A nexusa znam już wiele lat i czasami z niego korzystałem.

To bardzo fajny dock.

Ikony można dać jakie się chce - ale twoje dobrze komponują się z twoją tapetą.

4 minuty temu, zbigniew59 napisał:

@slipciok - mógłbyś dać komplet ikon których używasz w docku? Aby po dodaniu czegoś do docku było to spójne graficznie.

Ja na razie dodawałem skrót do zmiany shela z C: - bo jak pisałem mam 4k i nie mogę inaczej przełączać.

Ta ikonka akurat pasuje do docka. A nexusa znam już wiele lat i czasami z niego korzystałem.

To bardzo fajny dock.

Ja robię te ikonki na bieżąco, także nie mam kompletu, będę je dodawał w addonach do pobrania: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Zainstaluj i na dysku C pojawi ci sie katalog ICONS.

JanKo6 and zbigniew59 like this

Mam pytanie gdzie się zapodział skrót który był na partycji C systemu Windows 10 do powrotu z dock na windows 10.? Bo tego nie ma w tej nowej wersji i teraz nie wiem jak to zrobić aby powrócić do normalnego systemu.

7 minut temu, DRAGO napisał:

Mam pytanie gdzie się zapodział skrót który był na partycji C systemu Windows 10 do powrotu z dock na windows 10.? Bo tego nie ma w tej nowej wersji i teraz nie wiem jak to zrobić aby powrócić do normalnego systemu.

Zostal usuniety. Jest pod power button w prawym dolnym rogu. Jak to za skomplikowane albo przez rozdzielczosc nie widoczny byl do pobrania w ktoryms poscie, przejzyj posty.

Ok, do nastepnej kompilacji.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W nastepnej wersji moda, Switch dodam do docka, by bylo przyjazniej.

zbigniew59 and JanKo6 like this
5 minut temu, slipciok napisał:

Zostal usuniety. Jest pod power button w prawym dolnym rogu. Jak to za skomplikowane albo przez rozdzielczosc nie widoczny byl do pobrania w ktoryms poscie, przejzyj posty.

Ok dzięki.

13 minut temu, slipciok napisał:

Możesz też dodać jakiś Widget zegarka bo bez godziny trochę dziwnie 

zbigniew59 likes this
18 minut temu, kamiloxf napisał:

Możesz też dodać jakiś Widget zegarka bo bez godziny trochę dziwnie 

Kliknij prawym przyciskiem myszy na dock i mozesz dodac zegarek, kosz, aktywnosc procesora i mase innych rzeczy.

Akurat ja tego shella uzywam do gier, wiec zegarek mi nie potrzebny... bo jestem w grze. Wiec po co zapychach shella ktory ma byc leki dla gier badziewiamy zwiekszajacymi zapotrzebowanie na zasoby? Od tego masz Microsoft i normalne wydanie Windowsa.

FoRMaT2007 and DRAGO like this

Ja dodałem w windows 10 sekundy do zegarka, bo zegar bez tego to nie zegar.

Edit.:

Co do spolszczenia J... PL chodzi o to ze ms co jakis czas wydaje najnowsze.

Dzięki temu sa tez poprawione niektóre blędy, ale to tylko ogólnie 5% przypadku z spolszczenia które jest wgrane w iso. ogólnie nie ma co zawracac tym głowy.

Jak kto Uzywa to powinnien dodać i to.:

Edited by DRAGO
JanKo6, MarcinGX and FoRMaT2007 like this

Dodaje mały programik antyvirusowy prosto z org. strony. Ogólnie uzywam eset internet security. Ale tym sprawdzam co jakiś czas czy nic nie ma w przegladarkach, warto sprawdzac bo nie zawsze strony takie jak fora itp. sa na ok zabezpieczone przez wirami.

A i od kiedy używam pełnej ochrony eset + kilku dodatkowych programow nigdy nie złapałem ani jednego wirusa w tym 0 ataków z innych stron.

Edited by DRAGO
JanKo6 likes this

System bardzo fajny, chociaż używam tej "normalnej" wersji z explorerem bo u siebie nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w wydajności (w przypadku osu! różnica w opóźnieniu wynosiła zaledwie 0,02-0,03ms). Od siebie dołożyłem tylko start is back. Jedyne czego mi brakuje to jakiejkolwiek możliwości aktualizacji bez potrzeby czystej instalki, oprócz tego dla mnie perfect.

MarcinGX likes this

Dodano UPDATE moda. Dodaje SWITCH SHELL na pasek dock. Poprawia POWER BUTTON by zawsze pozostawał na pulpicie bez względu na rozdzielczość (teoretycznie powinno dizałać). Po instalacji, kiedy wyświetli sięinfo o dodaniu wpisu do rejestru kliknij by dodać.

UWAGA! Resetuje on ustawienia docka!

Po instalacji należy zrestartować system by zmiany zaczęły działać.

uIYiIuV.png

JanKo6 and DRAGO like this
27 minut temu, slipciok napisał:

Nie polecam stosować kompresji, chyba że ktoś ma bardzo mały dysk. 

Nieraz jest przydatne. Ale to jak kto woli. Ja tam tylko ogólnie to dałem jeśli ktos używa. Wiadomo jak ktos ma dysk ssd np. 130gb to niby warto uzyc tego ale jak ktos ma koło 300gb lub 500gb to juz nie bardzo, chyba ze zalezy na kilku gb w moim przypadku komprecja sie sprawdza bo system lepiej startuje niz przed komprecją.

Edit.:

Przydatne jest to tez dla tych co nie maja dysków SSD tylko HDD.

Edited by DRAGO
33 minuty temu, DRAGO napisał:

Nieraz jest przydatne. Ale to jak kto woli. Ja tam tylko ogólnie to dałem jeśli ktos używa. Wiadomo jak ktos ma dysk ssd np. 130gb to niby warto uzyc tego ale jak ktos ma koło 300gb lub 500gb to juz nie bardzo, chyba ze zalezy na kilku gb w moim przypadku komprecja sie sprawdza bo system lepiej startuje niz przed komprecją.

Edit.:

Przydatne jest to tez dla tych co nie maja dysków SSD tylko HDD.

Kompresja spowalnia odczyt, wzmaga aktywnosc procesora, zwieksza sie pobor pradu i zuzycie, przy tym zwieksza sie latencja... Jesli ktos stawia na max wydajnosc, to nie kompresuje, a ze system startuje szybcije po kompresji, to ewnement na skale swiatowa :) Ogolnie nie ma odzuwalnej roznicy, glownie latencja i wieksza aktywnosc procesora (pobor pradu przy laptopach) itp. Sa to sladowe ilsoci, ale jak ktos nie musi, to po prostu nie kompresuje. Malo sie znam w temacie Windowsa, ale tak mi sie wydaje na logike ;)

11 minut temu, slipciok napisał:

Kompresja spowalnia odczyt, wzmaga aktywnosc procesora, zwieksza sie pobor pradu i zuzycie, przy tym zwieksza sie latencja... Jesli ktos stawia na max wydajnosc, to nie kompresuje, a ze system startuje szybcije po kompresji, to ewnement na skale swiatowa :) Ogolnie nie ma odzuwalnej roznicy, glownie latencja i wieksza aktywnosc procesora (pobor pradu przy laptopach) itp. Sa to sladowe ilsoci, ale jak ktos nie musi, to po prostu nie kompresuje. Malo sie znam w temacie Windowsa, ale tak mi sie wydaje na logike ;)

Tez cos o tym czytałem, ale sam tez nie wiem wiele na ten temat. Ogólnie to można i przywrucenie przed kompreci zrobic i tez jest ok.

Edit.:

Tu na forum jest to opisane nie więcej.

Edited by DRAGO