Jump to content

SwitchOS (LTSC 2019) PL

Recommended Posts

System całkiem fajny czekam na dalszy rozwój 

Antywirusy funkcjonują jednak na Light Shellu brak powiadomień problemy z funkcjonowaniem interfejsów GUI sam system nie zawiera żadnych dodatkowych względem znanych od MS luk w zabezpieczeniach czy innych keyloogerów  

Godzinę temu, kamiloxf napisał:

@slipciok
Czy da się Nexus Docka ustawić aby był widoczny nawet stale w przeglądarce w trybie pełnokranowym też ponieważ w RocketDock się tak da 

Pewnie się da, ale jeszcze nie miałem czasu się zaznajomić dokładnie z Nexusem. Szukałem aplikacji, która pozwoli w łatwy sposób modyfikować dock. Rainmeter się tu nie sprawdzał bo wymaga on ciut bardziej zaawansowanych umiejętności by go modyfikować, czyli niezbyt friendly dla przeciętnego Kowalskiego.

Początkowo planowałem używać rocketdock, ale problem był, że w rocket nie ma sposobu zmiany gapu między ikonami, co wygląda paskudnie. Możan użyć separator - ale gap będzie za duży. Nexus ma więcej opcji.

Light Shell ma wyłączony explorer.exe - czyli wiele rzeczy nie będzie funkcjonować, które do działania wymagają explorer.exe - ten shell jest przygotowany z myślą o graniu. Do normalnego użytkowania, jest Switch Shell do normalnego WIndows.

System został zaktualizowany do wersji 2.52.

Został też dodany HOTFIX dla tych co pobrali 2.51 i nie chcą pobierać całego systemu od nowa.

15 godzin temu, slipciok napisał:

Pewnie się da, ale jeszcze nie miałem czasu się zaznajomić dokładnie z Nexusem. Szukałem aplikacji, która pozwoli w łatwy sposób modyfikować dock. Rainmeter się tu nie sprawdzał bo wymaga on ciut bardziej zaawansowanych umiejętności by go modyfikować, czyli niezbyt friendly dla przeciętnego Kowalskiego.

Początkowo planowałem używać rocketdock, ale problem był, że w rocket nie ma sposobu zmiany gapu między ikonami, co wygląda paskudnie. Możan użyć separator - ale gap będzie za duży. Nexus ma więcej opcji.

Light Shell ma wyłączony explorer.exe - czyli wiele rzeczy nie będzie funkcjonować, które do działania wymagają explorer.exe - ten shell jest przygotowany z myślą o graniu. Do normalnego użytkowania, jest Switch Shell do normalnego WIndows.

System został zaktualizowany do wersji 2.52.

Został też dodany HOTFIX dla tych co pobrali 2.51 i nie chcą pobierać całego systemu od nowa.

A czy istniała by możliwość aby switch Shell nie wymagał restartu systemu ?

Godzinę temu, kamiloxf napisał:

A czy istniała by możliwość aby switch Shell nie wymagał restartu systemu ?

Tak i Nie.

Technicznie - oczywiście. Praktycznie - nie, ponieważ podczas przełączania jest zmieniany zestaw działających usług.

Nie wiem, jaki dysk posiadasz, ale restart zajmuje u mnie około 20 sekund. Zatem nie jest, to tragedia.

Dodano nową wersje - 2.53. 

Poprawiono kilka pomniejszych błędów, usunięto sporo śmiecia. Dodano przy instalacji WinRar, directx, wszystkie vcredist. Zmniejszono rozmiar instalacji. Zmniejszono rozmiar iso (ponad 800MB mniej do pobierania).

Mam takie uwagi - po instalacji otwiera się w lekkim shelu - i tu mam problem - w żaden sposob nie mogę zmienić shela - nawet po instalacji sterowników grafiki dalej mam nieaktywne narożniki - górnu i dolny

Jak mówiłem - mam 4k - i dotychczas by zmienić shela jeżdziłem myszą po prawym górnym rogu aż wyskoczyła ikonka do zmiany

Teraz nawet po kilku minutach szukania myszą nie potrafię przełączyć shela.

Więc nie mogę nic zrobić.

Poza tym - bardzo dużo czasu tracę na próby testowania - nie wiem dlaczego ale z mediafire twojego moda pobieram ok 1 godz. Mam szybki internet i tylko twoje  pobiera słabo.

Wiem że to nie twoja wina - ale - rano przez godzinę pobierałem twoją wstawkę i gdy chciałem ją wgrać na pena - sprawdziłem twój temat - a tu nowa wersja.

Znowu godzina na pobieranie - i po instalacji zonk - jak napisałem.

Ja w czasie gdy pobieram robię różne rzeczy które wymagają restartu kompa - niestety muszę czekać na zakończenie pobierania.

SUPER - że tak szybko reagujesz i robisz nowe mody ale dla mnie to wszystko zajmuje za dużo czasu.

TAKA SUGESTJA - zrób tak by po instalacji uruchamiał się w normalnym shelu - a następnie można go przełączać.

Na razie znowu muszę czekać bo nie mogę nic zrobić.

9 godzin temu, zbigniew59 napisał:

Mam takie uwagi - po instalacji otwiera się w lekkim shelu - i tu mam problem - w żaden sposob nie mogę zmienić shela - nawet po instalacji sterowników grafiki dalej mam nieaktywne narożniki - górnu i dolny

Jak mówiłem - mam 4k - i dotychczas by zmienić shela jeżdziłem myszą po prawym górnym rogu aż wyskoczyła ikonka do zmiany

Poza tym - bardzo dużo czasu tracę na próby testowania - nie wiem dlaczego ale z mediafire twojego moda pobieram ok 1 godz. Mam szybki internet i tylko twoje  pobiera słabo.

Wiem że to nie twoja wina - ale - rano przez godzinę pobierałem twoją wstawkę i gdy chciałem ją wgrać na pena - sprawdziłem twój temat - a tu nowa wersja.

Ja w czasie gdy pobieram robię różne rzeczy które wymagają restartu kompa - niestety muszę czekać na zakończenie pobierania.

SUPER - że tak szybko reagujesz i robisz nowe mody ale dla mnie to wszystko zajmuje za dużo czasu.

TAKA SUGESTJA - zrób tak by po instalacji uruchamiał się w normalnym shelu - a następnie można go przełączać.

Rozwiązaniem problemu z pobieraniem jest Internet Download Manager

zbigniew59 likes this
24 minuty temu, zbigniew59 napisał:

Niestety. Nie posiadam monitora 4k. Probowałem na wirtualne rozdzielczosci ustawic 4k i sprawdzic. Wszystko działało, wszystkie elementy graficzne się dopasowywały automatycznie. Także nie mam pojęcia w czym problem tkwi u Ciebie. Myślę, że bez monitora 4k nie rozwiążę tego problemu, a póki co jeszcze długo nie planuje zakupu takowego monitora.

Zmiana shell bu z autoamtu startował na zwykłego Windowsa? Stanowcze Nie. Takich modów jest 10000, po co kolejny?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tutaj wysyłam plik, w sumie, skrót. Który umożliwi Ci przełączanie z pliku. Jak dorwę kogoś na grupie discordu z której korzystam i będzie miał monitor 4k, to poproszę go o sprawdzenie rainmeter i wysłanie mi stosownych plików, dzięki którym będę mógł wdrożyć potrzebne zmiany. Ale... z doświadczenia wiem, że mało jest graczy, którzy grają na 4k, na PC. Przynajmniej w moim otoczeniu.

Przełączanie shell znajduję się pod power buttonem, usunałem prawy górny róg i wszystko dałem pod power button. Jest tam komenda Switch Shell.

Co do downloadu - cóż, ja co sprawdzam mam 10mb/s. Ciężko mi powiedzieć czemu u Ciebie jest tak wolno.

Nie wiem czy to problem tylko mojej maszyny.

Raczej rozdzielczości, ale gdy chciałem przetestować tego moda na wirtualnej maszynie nie mogłem znaleźć przycisku który powinien się znaleźć w prawym dolnym rogu, przez co nie można przełączyć się do normalnego windowsa by poustawiać moje opcje w ustawieniach.

4 godziny temu, pigla napisał:

Nie wiem czy to problem tylko mojej maszyny.

Raczej rozdzielczości, ale gdy chciałem przetestować tego moda na wirtualnej maszynie nie mogłem znaleźć przycisku który powinien się znaleźć w prawym dolnym rogu, przez co nie można przełączyć się do normalnego windowsa by poustawiać moje opcje w ustawieniach.

Na wirtualnej maszynie, działa, to słabo. Wiem - bo sam testowałem. Tu jest link ze skrótem do przełączenia się - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4 godziny temu, xech napisał:

Jak się nazywa motyw do tego systemu ?

Nie nazywa się, to Rainmeter (osobny program).

pigla likes this

Zaktualizowano system do 2.54. 

- dodatkowe pomniejsze optymalizacje.

- mniejszy obraz iso (o 100MB) i instalacji.

- dodano skrót na dysku C do przełączenia shella na Explorer. Dla tych, którzy mają problem z przyciskiem power.

zbigniew59 likes this
20 minut temu, manikcs napisał:

Do kompletu aplikacji brakuje uPlay i Origin

Możesz sobie doinstalować ¯\_(ツ)_/¯
Nie każdy korzysta z tych dwóch aplikacji.
Moim zdaniem Epic Games i Steam powinny tylko zostać 
A Battle.net powinien zostać usunięty, ale jako iż to jest sprawa tylko kilka mb to nie będę się narzucał:D To tylko moja opinia.

8 godzin temu, slipciok napisał:

Na wirtualnej maszynie, działa, to słabo. Wiem - bo sam testowałem. Tu jest link ze skrótem do przełączenia się - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Spróbowałem i udało się przejść na explorera. Tylko teraz ten upośledzony VirtualBox nie wykrywa mi monitora fullhd i mam maksymalnie 1600x1200. :g:
Może vmware nie będzie miało takiego problemu.

JanKo6 likes this
2 godziny temu, manikcs napisał:

@slipciok

Jak usunąć domyślne instalki steam itp. W $oem$ ich nie widzę.

Na dysku C, "pokaż ukryte pliki" jest folder APPs tam jest wszystko, nie kasuj całego folderu bo Shell i Clover jest wymagany. Ale resztę możesz odinstalować wedle uznania.

2 godziny temu, zbigniew59 napisał:

Są  zintegrowane

A po przejściu na normalnego shela można doinstalować i odinstalować co się chce.

Na "nienormalnym" shellu też można, na tym shellu można wszystko robić tak samo jak na explorer.

1 godzinę temu, pigla napisał:

można tak
ale można też w cloverze wejść w C: i ujawnić ukryte pliki i masz tam folder "APPs" i tam masz wszystkie zainstalowane aplikacje :D

Dokładnie, wszystko jest zebrane w jednym miejscu, żeby nie było trzeba szukać.
Myślałem żeby dodać opcje instalacji bez Steama, Epica i Battle neta, ale to nie wiele zajmuje, a w sumie są to trzy najbardziej sensowne launchery, więc... nie będę tego zmieniać.

Panowie, wszystko tu wygląda pięknie i cacy ale jak na tych modach wejść na pulpit? Począwszy od 1-go do 2,54 instalowane na 3 komputerach, zarówno

na GPT jak i MBR.Instalka idzie normalnie i zawsze staje na tapecie z dockiem u dolu.Bez względu na co kliknąć to wisi. Już nie mam pomysłu,a chciałem

przetestować. Dotryczy to Win 10 GAMER.

Co się zaś tyczy W10 19041.450 EVERYDAY 1.1 jest to nic innego jak ReviOS 2004 S1.0.

Ma ktoś pomysł jak wejść normalnie do pulpitu na Win 10 GAMER ? Stanęło i ani dudu nic dalej.:)

28 minut temu, zbigniew59 napisał:

W docku kliknij ostatnią ikonkę clower - otwórz dysk C i tam masz skrót shel - po kliknęciu system się restartuje i otwiera się na pulpicie.

Z powrotem to samo.

Ok.

38 minut temu, tomaszekx napisał:

Panowie, wszystko tu wygląda pięknie i cacy ale jak na tych modach wejść na pulpit? Począwszy od 1-go do 2,54 instalowane na 3 komputerach, zarówno

na GPT jak i MBR.Instalka idzie normalnie i zawsze staje na tapecie z dockiem u dolu.Bez względu na co kliknąć to wisi. Już nie mam pomysłu,a chciałem

przetestować. Dotryczy to Win 10 GAMER.

Co się zaś tyczy W10 19041.450 EVERYDAY 1.1 jest to nic innego jak ReviOS 2004 S1.0.

Ma ktoś pomysł jak wejść normalnie do pulpitu na Win 10 GAMER ? Stanęło i ani dudu nic dalej.:)

Jaka rozdzielczość ekranu? Nie mam pojęcia w czym problem. Ogólnie zalecam użyć innego moda jeśli ten sprawia problem. Szkoda czasu - naszego wspólnego. Nie wiem, co i jak staje, wszystko jest zautomatyzowane, a u sibie w ramach testu instalowałem system ze 100 razy, nigdy żadnego problemu.

4 minuty temu, tomaszekx napisał:

Klikałem tę ikonę i wisi na tapecie. Wogóle nie mogę w nic wejść wisi po kliknięciu na obojętnie którą ikonę.

Właśnie kończy się instalować kolejny raz, zobaczę co tym razem:)

Po instalacji powinieneś zobaczyć okno z informacją "NIE PRZERYWAC PROCESU" po tym nastąpi restart systemu i tyle.

Ale jak pisałem. Nie wszystko każdemu działać będzie - tak się nawet nie dzieje w czystym Windows. Jeśli po kolejne próbie się nie udało, to lepiej użyć innego moda, niż walić głową w mur.

SHELL LIGHT działa doskonale na 1080p - na innych rozdzielczościach nie mam pojęcia. Sprawdzałem na mniejszych - wszystko ok. 4K mogę tylko wirtualnie też wszystko było ok.

Spoko Mr [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ja tu nie wyjeżdżam z żadnymi pretensjami:)  chciałem tylko "obadać" tego moda.

z Opisów wynika ,że kawał dobrej roboty, więc też stąd chęć zainstalowania.

Poczekam chwilkę i przekonam się