Jump to content
WinClub
slipciok

SwitchOS (2009 HOME I LTSC 2019) PL

Recommended Posts

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

sqLyGP4.jpg

SwitchOS LTSC, jest oparty o wersje Windows 10 LTSC 2019. Posiada w pełni działający Windows Update (jako  że w tej wersji pobierają się tylko aktualizacje poprawiające bezpieczeństwo).
Shell stanowi połączenie SwitchOS i MINI. Jest tu wycięte więcej rzeczy niż w SwitchOS. Nie ma Sklepu czy Xboxa. Także jeśli komuś zależy na pełnej kompatybilności polecam SwitchOS.
Jeśli ktoś szuka nade wszystko stabilności, to SwitchOS LTSC jest dla niego.

JanKo6, atys, DRAGO and 13 others like this

3 godziny temu, BGT napisał:

Czym przycinasz i modyfikujesz windows?

Recznie. Wim rozpakowywuje i tne na zywca, to co zbedne. Dodatkowo glownie Notepad++, masa bat'ow i innych regfilow. 

Calosc lacze w Ntlite. Ale uzywam go w sumie tylko do wprowadzanie regow, kompresji i tworzenia iso.

10 godzin temu, MarcinGX napisał:

Czy ten mod będzie bez defendera?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Każdy mod, który używam i robię jest bez defendera. Defender to syf nad syfy - jest dużo więcej  lepszych i lżejszych programów, jeśli ktoś nie wie w co klikać w necie i obawia się że jakiś hacker będzie chciał się dobrać do jego kolekcji memów (to moja opinia z którą można się nie zgadzać). 

Szczęśliwie, na necie jest sporo modów z Defenderem, a w sumie jak ktoś chce Defendera, to najlepiej używać czysty Windows.

35 minut temu, MarcinGX napisał:

Mod jest po angielsku, nie dało się jakoś po Polsku?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Niestety nie. Używam angielskiego systemu (mieszkam większość życia w stanach, także żona nie zna polskiego, ja sam wszędzie używam angielskich systemów - a mody głównie robię dla siebie, także naturalnym jest wybór języka angielskiego). 
W tej wersji można doinstalować język polski po uruchomieniu usług Windows Update i Windows Update Orchestra Service.

Lub... Polecam mój drugi system. Domyślnie jest również po angielsku, ale doinstalowanie polskiego w nim, to kilka kliknięć.

Lub polecam skorzystać z innych modów, które można znaleźć na tej stronie. 99% z niech jest po polsku.

MarcinGX likes this

Przetestowałem niektóre aplikacje zmieniłem na j.polski i da się z niego korzystać tylko do gier dla wymagających graczy.

Fajna sprawa że można przełączać się między shellami - prawy górny róg/menu start i logujemy do systemu Windows 

Dzięki za moda, szczególnie przydaje się tylko dla pewnych graczy. Polecam

4 godziny temu, tomoyokiv napisał:

W jaki sposób dodać/usunąc aplikacje z docka w tym shellu?

Dock używa Rainmeter, takż na dysku C jest folder Rainmeter, tam są wszystkie pliki. 

Dock jest tu: C:\Rainmeter\Skins\Material Taskbar

Plik odpowiedzialny za dock, to: Taskbar.ini w nim się edytuje wszystko.

Ale ogólnie ten shell jest robiony z myślą o edycji, tylko dla tych którzy ogarniają Rainmeter. Jeśli nie, to polecam korzystać z normalnego shella, lub używać aplikacji już domyślnie wgranych. Myślę że dla typowego gracza, jest tam wszystko co potrzeba - do Steam można dodawać także gry spoza Steam - także może on służyć jako launcher wszystkich gier.

51 minut temu, zbigniew59 napisał:

Jeżeli włączę Windows Update i Windows Update Orchestra Service - nie pobierze mi w tym czasie jakichś innych aktualizacji ?

Potrzebuję tego tylko do instalacji j.polskiego

Nie. Windows Update jest zablokowany calkowicie. Nawet po wlaczeniu.

Btw, nowa wersja, ktora dodalem dwie godziny temu posiada zintegrowany jezyk polski. Nic nie trzeba pobierac.

zbigniew59 likes this

13 minut temu, John Marston napisał:

Ty tak na serio? A i tak mam dobry net.

Ja nie wiem czy, ja tak na serio. Nie jestem właścicielem serwera, ani twoim dostawca internetu. Takze ciezko mi powiedzic. Mi z tego serwisu pobiera sie okolo 5Mb/s a mam lacze 100Mbit.

Takze, polecam sprobowac pobrac w innych godzinach.

Prosil bym tez o troszke szacunku, bo ziomkami nie jestesmy, a ja nie mam wplywu na szybkosc z jaka pobierasz. Odpowiadam ci z szacunkiem, udostepniam swojego moda takze Tobie. Dziekuje.

Przy okazji, sprobowalem pobrac przed chwila... zwroc uwage, prosze, na moj transfer pobierania:

Bc6BBOd.png

W sumie to może przez to, ze mieszkasz na wirtualnym dzikim zachodzi? Transfer slaby bo jakims łajnem sie zapchal.

zbigniew59 likes this

MOJE uwagi na temat tego systemu. TO CAŁKIEM NOWA KONCEPCJA SYSTEMU!

I doceńcie to!

A teraz uwagi - po instalacji mam shel rainmeter. W tym trybie nie działa prawoklik - u mie. Nie można nić zrobić - albo nie wiem jak.

Prawy górny róg - przełaczanie - działa - następnie instaluję sterowniki - MAM 4K - po restarcie prawy róg już nie działa. Powino się przełączć ?

Napiszę więcej jak trochę sprawdzę - w każdym razie to chyba nie na 4K.

Chyba wszstko zrobione na sztywno - bez możliwości modyfikacji. Więc tylko dla niektórych.

Ogólnie - koncepcja zaj..,,..sta - ale nie dla wszystkich.

A wybór języka pl w instalatorze - duży plus - widać że wiesz co robisz.

Szkoda że nie mogę  przetestować tego na mojej rozdzielczości.

42 minuty temu, zbigniew59 napisał:

MOJE uwagi na temat tego systemu. TO CAŁKIEM NOWA KONCEPCJA SYSTEMU!

I doceńcie to!

A teraz uwagi - po instalacji mam shel rainmeter. W tym trybie nie działa prawoklik - u mie. Nie można nić zrobić - albo nie wiem jak.

Prawy górny róg - przełaczanie - działa - następnie instaluję sterowniki - MAM 4K - po restarcie prawy róg już nie działa. Powino się przełączć ?

Napiszę więcej jak trochę sprawdzę - w każdym razie to chyba nie na 4K.

Chyba wszstko zrobione na sztywno - bez możliwości modyfikacji. Więc tylko dla niektórych.

Ogólnie - koncepcja zaj..,,..sta - ale nie dla wszystkich.

A wybór języka pl w instalatorze - duży plus - widać że wiesz co robisz.

Szkoda że nie mogę  przetestować tego na mojej rozdzielczości.

Prawo klik nie dziala w shellu ze wzgledu na brak explorer.exe. wszystkie funkcje, jak prawo kilk, tapety nie dzialaja bez explorer.exe. Dzieki temu uwalnia sie sporo zasobow.

System jest dostosowany pod rozdzielczosc 1080p. Pracuje nad auto-skalerem rozdzielczosc.

Przelaczanie miedzy shellami znajduje sie jak w opizue, w lekkim shellu w prawym gornym rogu. W nornalnym explorerowym shellu w menu start - ikonka Switch Shell. Jest tak ze wzgledu by te dwa shelle byl dopasowane w 100% do stylu z ich korzysrania.

W obu shellach system chodzi rownie sprawnie.

Koncepcja oczywiscie ze nie dla wszystkich. To glownie mod robiony dla mnie. Po prostu go udostepniam. Brak jakis fajnych modow Windowsa. Kazdy robi takie same mody i w supie oprosz revios czy ghost spector nie ma dobrych modow bo wiekszosc zabugowana i nieprzemyslana.

Mod ten powstal z pasji. Sporo napisalem do niego pomniejszych programow. Teraz pisze autoskaler rozdzielczosci ktory jest wyzwaniem i nie jest standardieo dostepny w Rainmeter.

Btw, wszystko mozna samemu po zmieniac. W katalogu Rainmeter sa wszystkie narzedzia.

Co do 4k, pozniej, moze jutro. Dodam malutki patch podmieniajacy jeden plik tekstowy by dzialo idealnie na 4k.

zbigniew59 likes this

Wszystko już działa. Błąd dotyczył docka, także polecam pobrać i zainstalować nową wersję systemu. Błąd był dość paskudny bo wpływa na wydajność. Szczęśliwie udało mi się go rozwiązać. Nie planuje też póki co więcej aktualizacji.

Kolejna będzie kiedy ukończę GAMER.box - czyli pewnie za miesiąc.

@slipciok
Systemu nie testowałem mam pytania :
1. Czy pojawi się wersja bez XBOX oraz Store (ale aby była możliwość ich doinstalowania przez Gamer Toolbox)
2. Jak ten system reaguje na programy antywirusowe tzn czy w Light Shell ochrona rezydenta będzie zapewniona
3. Czy Planujesz kontynuacje projektu podczas rozwoju W10 (20H2, 21H1 itp )czy będzie to jedyna wersja 

Mógłbyś to wrzucić na innego hosta bo mediafire ma jakiś problem u mnie a mam łącze 1Gb/s symtryczne
Yo0vkdN.png

39 minut temu, kamiloxf napisał:

@slipciok
Systemu nie testowałem mam pytania :
1. Czy pojawi się wersja bez XBOX oraz Store (ale aby była możliwość ich doinstalowania przez Gamer Toolbox)
2. Jak ten system reaguje na programy antywirusowe tzn czy w Light Shell ochrona rezydenta będzie zapewniona
3. Czy Planujesz kontynuacje projektu podczas rozwoju W10 (20H2, 21H1 itp )czy będzie to jedyna wersja 

Mógłbyś to wrzucić na innego hosta bo mediafire ma jakiś problem u mnie a mam łącze 1Gb/s symtryczne
Yo0vkdN.png

1. Xbox i Store obciążają system tylko w trybie normalnego Windowsa - w trybie Shell Light całość systemu appx jest wyłączona. Tak to już zostanie bo moim zamysłem jest i było stworzyć system który będzie w sumei kompletnym Windowsem po jednej stronie, a po drugiej  nastawionym max na wydajność. Czyli odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie brzmi: Nie. Bo nie ma takiej potrzeby.

2. Nie mam pojęcia. Ostatni raz antywirusa używałem z 10 lat temu.
3. Tak. Jest to system który używam i robię głównie dla siebie. Będzie on rozwijany aż po kres moich dni ;)
Nadal pracuję nad optymalizacją usług po stronie Light Shell. niedługo pojawi się stosowna łatka. Nie będzie potrzeby pobierać całego systemu.

Mediafire dla mnie jest git. Nie planuje wrzucać tego gdzie indziej.

MarcinGX likes this

U mnie na wersji normalnej można zrobić prawie wszystko - i można zmienić rozdzielczość -  na wersji ze shelem są błędy - 

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - stary toolbox

- nieusunięte komponenty - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - dlaczego nie usunięto niepotrzebnych?

Na razie tyle - nie mam za dużo czasu na testowanie.

Aha - i jest avira ? - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

19 minut temu, slipciok napisał:

1. Xbox i Store obciążają system tylko w trybie normalnego Windowsa - w trybie Shell Light całość systemu appx jest wyłączona. Tak to już zostanie bo moim zamysłem jest i było stworzyć system który będzie w sumei kompletnym Windowsem po jednej stronie, a po drugiej  nastawionym max na wydajność. Czyli odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie brzmi: Nie. Bo nie ma takiej potrzeby.

2. Nie mam pojęcia. Ostatni raz antywirusa używałem z 10 lat temu.
3. Tak. Jest to system który używam i robię głównie dla siebie. Będzie on rozwijany aż po kres moich dni ;)
Nadal pracuję nad optymalizacją usług po stronie Light Shell. niedługo pojawi się stosowna łatka. Nie będzie potrzeby pobierać całego systemu.

Mediafire dla mnie jest git. Nie planuje wrzucać tego gdzie indziej.

Jakbyś potrzebował pomocy w tworzeniu narzędzi to pisz 

MarcinGX likes this