Jump to content

Oxygen (21H1 HOME + Oxygen Box)

Recommended Posts

8 godzin temu, slipciok napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zaktualizowano Oxygen 21H1 do wersji 1.45
 - Przywrócono Sklep i Xbox od teraz są domyślnie zainstalowane (zmiana ta jest podyktowana tym, że w momencie przejścia w tryb WYDAJNOŚĆ są one całkowicie wyłączane i odcinane od systemu - czyli mają zerowy wpływ na działanie systemu)
 - Znacząco przebudowano tryb SWITCH (więcej wydajności w trybie Wydajność)
 - Zoptymalizowano działanie aplikacji w tle (zmniejszono prawie do zera ich wpływ na aplikacje główną - w trybie pełnoekranowym)
 - Wprowadzono dodatkowe optymalizacje by priorytetowy zasoby komputera pod kątem gier
 - Dodano optymalizacje która dba by w grach nie pojawiał się "stuttering"
 - Zmodyfikowano i zoptymalizowano "komunikacje" pomiędzy sterownikiem karty graficznej a systemem (AMD, NVIDIA, INTEL).
 - Zoptymalizowano ping w grach poprzez zmiany w winsock
 - Tryb KOMPATYBILNOŚĆ jest od teraz trybem domyślnym po zainstalowaniu systemu
 - Zmodyfikowano "kontrole priorytetów"
 - Poprawiono pomniejsze błędy

Nowy tryb SWITCH (1.45): KOMPATYBILNOŚĆ: 53 procesy
                                                              WYDAJNOŚĆ: 34 procesy

Do tych co wpierw wpadają w panikę, nic nie sprawdzają i od razu kierują się by posta walnąć - w trybie WYDAJNOŚĆ znika ikona sieci - internet nadal jest - usługa odpowiadająca za różnego rodzaju wskaźniki jest wyłączona.

Mam nadzieje, że to już ostatnia wersja (na jakiś czas). Jeśli nie znajdę żadnego błędu, to następna aktualizacja, ukaże się dopiero za 2-3 miesiące.

Super, jak wygląda sprawa z procesami? Zmniejszyłeś liczbę svchost (tak, wiem - nie wpływa na wydajność) czy coś innego?

zainstalowałem 1.45v na świeżo.
Xbox PC wystartował od strzała - wszystko dziala prawidłowo

Jedno pytanie - podczas pierwszego uruchomienia nie pytało się o to "czy system został zainstalowany na ssd" - tak ma być?

Dziękuję Ci bardzo za aktualizację z xboxem, jest to najszybszy mod jaki testowałem a stabilność gier oraz przetwarzania obrazu na dwóch monitorach jest nieporównywalna do innych systemów

Godzinę temu, kris2013 napisał:

W  Oxygen SwitchOS lektor nie działa

To zainstaluj innego moda gdzie to działa to nie są mody robione na zamówienie pod konkretną osobę.

57 minut temu, fliperpl napisał:

Jedno pytanie - podczas pierwszego uruchomienia nie pytało się o to "czy system został zainstalowany na ssd" - tak ma być?

Takie pytanie pojawia się w modyfikacjach z serii JG w modach Oxygen/SwitchOS nigdy taki komunikat się nie pojawiał, o ile dobrze pamiętam.

@slipciok
Mam pytanie czy usuwanie folderu Ghost Toolbox przy zamknięciu systemu w trybie Wydajności (nie sprawdzałem w trybie kompatybilności) wersja moda Oxygen 1.36 to celowy zabieg czy jakiś błąd Pozdrawiam

4 godziny temu, fliperpl napisał:

Tak ma być, jest skrypt podczas instalacji który sam decyduje czy to zwykły hdd czy ssd. Staram się ograniczyć interakcje użytkownika do minimum przy instalacji - nie każdy się zna, nie każdy lubi przeklikiwać się przez opcje w trakcie instalacji.

4 godziny temu, kris2013 napisał:

Nawet nie wiem co to za opcja lektor w Windows - nigdy w życiu nei krozystałem - poczytam o tym w google, jak się d to naprawie - do czego służy ten lektor w Windows? Może to jakaś opcja COrtany? W takim wypdaku trzeba wejść w Windows Store i pobrać Cortane.

3 godziny temu, kamiloxf napisał:

Mam pytanie czy usuwanie folderu Ghost Toolbox przy zamknięciu systemu w trybie Wydajności (nie sprawdzałem w trybie kompatybilności) wersja moda Oxygen 1.36 to celowy zabieg czy jakiś błąd Pozdrawiam

Odznacz w autostart clean.exe - 1.36 to była ostatnia wersja ze wsparciem Ghost Toolbox - w nowych wywaliłem to bo wsparcie wymaga - dodania sporo śmieci do systemu. Jak chcesz to mogę Ci wysłać kod źródłowy Ghost Toolbox które kiedyś wydłubałem, na jakie podstawie możesz usunąć sprawdzanie i modyfikować do woli (tylko nie mów Ghostowi, że to mam ;)).

4 godziny temu, kris2013 napisał:

LEKTOR/NARRATOR
Właśnie sprawdziłem, jeśli ten lektor, to Narrator - to działa bez problemu. Trzeba go tylko włączyć:

Dodano Onyx 21H1
 - W 95% jest to Oxygen z dodaną funkcją GAMER (znaną ze SwitchOS)

Usunięto SwitchOS
- SwitchOS został zastąpiony przez Onyx

Oba mody są w wersji Home. Wersja PRO pojawi się za dwa, trzy miesiące. Będzie to mod o nazwie Obsydian - zbudowany na bazie Windows 10 PRO, który będzie głównie stawiał na bezpieczeństwo, pracę i naukę - głównie będzie zoptymalizowany pod szybsze działanie różnego rodzaju pakietów biurowych czy narzędzi do komunikacji, jak Teams. Oczywiście będzie można na nim grać, ale głównie będzie nastawiony by przyspieszyć pracę i naukę.

Widzę że chętnych na pobranie kodu źródłowego na Ghost Toolbox jest już kilku (20 osób) - jak ktoś chce działającą w pełni wersje (na każdym Windows z kodem źródłowym gotowym do edycji) to paczkę taką udostępnię dla tych którzy wesprą moją przyjaciółkę: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , a później pisać prywatnie.

Bo widzę, że sporo tu darmozjadów :)

JanKo6 likes this

Jak wygląda sprawa z wyłączaniem Windows Update? Po pierwszym wykonaniu takiej "operacji" przez optymalizator nie mogę przywrócić WU do życia ani aktywować systemu. Przy próbie uruchomienia wuauserv wyskakuje błąd "Nie można odnaleźć ścieżki...". Są jakieś inne sposoby na skuteczną hibernację zamulacza?

52 minuty temu, Zireveen napisał:

Jak wygląda sprawa z wyłączaniem Windows Update? Po pierwszym wykonaniu takiej "operacji" przez optymalizator nie mogę przywrócić WU do życia ani aktywować systemu. Przy próbie uruchomienia wuauserv wyskakuje błąd "Nie można odnaleźć ścieżki...". Są jakieś inne sposoby na skuteczną hibernację zamulacza?

Przejscie w tryb wydajnosci. Ta usluga nie zamula. Win10 posiada tylko 3 uslugi, ktore moga zamulac. Wylaczenie innych uslug nie ma wielkiego wplywu, tym bardziej uslugi WU ktore sa w trybie recznym, a Windows Update jest calkowicie deatkywowany.

Zreszta... nie wiem czy to sens tlumaczyc jest. Kto sie zna, to wie. 

System jest tak ustaeiony i zoptymalizowany ze nie trzeba nic zmieniac by cieszysc sie pelna wydajnoscia. A jak chce sie juz cos zmieniac to warto wiedziec jak i po co sie to robi. Bo jak ktos wylacza isluge wu by mu nie zamulalo, to nie ma bladego pojecia co robi (tym bardziej, jak nie wie jak ją wlaczyc ponownie, bo optymalizator wylacza takze uslugi powiazane bez ktorych nie uruchomi sie uslugi glownej - dam ci rade zireven - nic nie zmieniaj).

MrBeckham666 likes this

Może źle to sformułowałem... Nie chodzi o zamulanie bo z tym nie mam problemu tylko o sam fakt ściągania w tle. Same aktualizacje są ręczne ale sterowniki ściągają się automatycznie po podpięciu do internetu. Da się to wyłączyć w trybie kompatybilności? Wiem, że ta usługa jest powiązana z wieloma innymi ale przywracanie wszystkich usług do stanu sprzed modyfikacji też nie pomaga.

W trybie wydajności nie mogę aktywować systemu a jak przejdę do trybu kompatybilności to z automatu instalują się sterowniki do radeona (używam zmodowanych) i bloat od razera.

Dodam, że inne tweakery np WinAero Tweaker nie uśmierca WU na zawsze.

58 minut temu, Zireveen napisał:

Może źle to sformułowałem... Nie chodzi o zamulanie bo z tym nie mam problemu tylko o sam fakt ściągania w tle. Same aktualizacje są ręczne ale sterowniki ściągają się automatycznie po podpięciu do internetu. Da się to wyłączyć w trybie kompatybilności? Wiem, że ta usługa jest powiązana z wieloma innymi ale przywracanie wszystkich usług do stanu sprzed modyfikacji też nie pomaga.

W trybie wydajności nie mogę aktywować systemu a jak przejdę do trybu kompatybilności to z automatu instalują się sterowniki do radeona (używam zmodowanych) i bloat od razera.

Dodam, że inne tweakery np WinAero Tweaker nie uśmierca WU na zawsze.

Metoda 1

1. Odlacz internet.

2. Zainstaluj sterowniki

3. Podlacz internet

Profit. Nic sie wiecej nie pobierze.

Metoda 2

Win+r -> services.msc -> usluga windows update zmien na wylaczona

Metoda 3

Mozna tez w rejestrze zmienic zrodlo windows update i sie nigdy nic nie pobierze.

Zireveen likes this
7 minut temu, slipciok napisał:

Metoda 1

1. Odlacz internet.

2. Zainstaluj sterowniki

3. Podlacz internet

Profit. Nic sie wiecej nie pobierze.

Metoda 2

Win+r -> services.msc -> usluga windows update zmien na wylaczona

Metoda 3

Mozna tez w rejestrze zmienic zrodlo windows update i sie nigdy nic nie pobierze.

Myślałem, że wyłączenie automatycznego pobierania aplikacji i sterowników pomoże ale niestety nie :/ 

8 minut temu, Zireveen napisał:

Myślałem, że wyłączenie automatycznego pobierania aplikacji i sterowników pomoże ale niestety nie :/ 

Od dawien dawna Microsoft pozbyl sie mozliwosci wylaczenia.

3 minuty temu, Kornik1780 napisał:

Za szybko rozdajecie plusy a nawet nie sprawdzacie czy to działa :E.

Nowy troll? Pozdrawiam. 

5 minut temu, Kornik1780 napisał:

Jaki troll jak wiedziałeć że @Zireveen nie zablokuje WU to po co takie głupoty wypisujesz.

Ze co? Taa kolejny troll lub glupek. Idz precz. Nic nie wnosisz do tematu, a spamujesz.

No tak, konto zalozone tyle co, jedyna aktywnosc w tym temacie. Sporo troli, coz niektorzy jako rozyrywke traktuja bycie idotami.

15 minut temu, Zireveen napisał:

Mozesz tez zmienic w rejestrze lokalizacje pobierania:

Ta zmiana calkowicie wylaczy Windoows Update bez potrzeby wylaczania uslugi.

Czy ten uxpatcher obsluguje obecna wersje Windows 10? 

Uxpatcher powoduje wiele problemow w grach i wplywa w niektorych tytulach na spadki wydajnosci. Nie polecam uzywac.

Tutaj jest info co robic jak nie dziala. Niestety nie sprawdze bo nie chce psuc sobie systemu.

8 godzin temu, drawix napisał:

cześć, mam problem z motywami - system spacthowany najnowszym ultrauxthemepatcher, i przy wrzuceniu jakiegokolwiek motywu system zupełnie nie reaguje na nowy motyw.

Pecam tez wlaczyc w uslugach:

Win+r -> Services.msc -> kompozycje na automatycznie i uruchom 

Bez tego zadna kompozycja nie zadziala, a domyslnie wylaczylem ta usluge (smiecio usluga potrzebne tylko do zmian kompozycji co sie glownie uzywa po zastosowaniu uxpatcher - ale nie warto niszczyc sobie wydajnosci w grac dla wygladu okien).

LLysyn and cykorr like this