Skocz do zawartości

Brak obrazu I migający Caps-Lock


11111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dzisiaj rano próbując włączyć laptopa wentylator wiał z pełną prędkością i migała dioda od caps-locka, na ekranie nic się nie działo po prostu był cały czarny. Dioda migała cały czas w trzech sekundowych odstępach. Wcześniej miałem taką sytuację ale wystarczyło zresetować laptopa i działał, niestety teraz dzieje się tak cały czas czy to na zasilaczu, czy na baterii. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Laptop to HP 255 G4.
Specyfikacja:
Procesor: AMD A6-6310
Ram: 4GB SO-DIMM DDR3, 1600MHz
System: elementary OS 5.1 Hera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 11111 napisał:

Witam,
Dzisiaj rano próbując włączyć laptopa wentylator wiał z pełną prędkością i migała dioda od caps-locka, na ekranie nic się nie działo po prostu był cały czarny. Dioda migała cały czas w trzech sekundowych odstępach. Wcześniej miałem taką sytuację ale wystarczyło zresetować laptopa i działał, niestety teraz dzieje się tak cały czas czy to na zasilaczu, czy na baterii. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Laptop to HP 255 G4.
Specyfikacja:
Procesor: AMD A6-6310
Ram: 4GB SO-DIMM DDR3, 1600MHz
System: elementary OS 5.1 Hera

Dysk HDD? Jeśli tak mógł wyzionąć ducha. Spróbuj lapka rozebrać i włożyć inny dysk jeśłi jest taka możliwość

Miałem Lenovo Ideapad 110 i objawy były takie same i okazało się że dysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, John Marston napisał:

Dysk HDD? Jeśli tak mógł wyzionąć ducha. Spróbuj lapka rozebrać i włożyć inny dysk jeśłi jest taka możliwość

Miałem Lenovo Ideapad 110 i objawy były takie same i okazało się że dysk.

 

 Próbowałem bez dysku i to samo.

 

32 minuty temu, zdzisiek24 napisał:

Pełno jest tego w necie ... poszukaj , poczytaj

np:   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Szukałem lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, na tej stronie co wysłałeś nie ma odpowiedzi na Diodę Caps-Lock która miga cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kody. Nikt Ci nie poda rozwiązania na tacy

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

ps. pokombinuj na szybkiego z zewnątrz ... wyjmij baterię, posprawdzaj pamięci \ pojedynczo i razem\ reset bios. Jeśli nic nie uzyskasz to pozostaje rozbiórka ale wtedy poza czyszczeniem to już "wyższa jazda"   :g:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zdzisiek24 napisał:

Tu masz kody. Nikt Ci nie poda rozwiązania na tacy

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Widziałem te strony ale tu też nie ma odpowiedzi na Diodę Caps-Lock która miga cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat w swoim HP kilka lat wstecz, okazało się, że padł mostek północny i laptop poszedł do serwisu, bo sam sobie tego nie naprawisz. Dioda migała jeden raz, pauza (2-3sek) i znowu jeden raz, pauza (2-3sek) i znowu jeden raz i tak cały czas. Zero obrazu, dysk pracował, wentyle się kręciły ;)

11111 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radzior2010 napisał:

Przerabiałem ten temat w swoim HP kilka lat wstecz, okazało się, że padł mostek północny i laptop poszedł do serwisu, bo sam sobie tego nie naprawisz. Dioda migała jeden raz, pauza (2-3sek) i znowu jeden raz, pauza (2-3sek) i znowu jeden raz i tak cały czas. Zero obrazu, dysk pracował, wentyle się kręciły ;)

Można zapytać ile cie kosztowała wizyta w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam HP tylko AMD A6 5200 procek a więc również migała mi dioda caps lock - wyjmij baterię ,odłącz od zasilania i trzymaj przycisk od włączania laptopa przez około 20 sekund ,podłącz potem z powrotem zasilanie i uruchom :) - 

Ewentualnie jeśli nie załapie to reset Bios i tutaj masz instrukcje :

 

https://support.hp.com/pl-pl/document/c04206482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie