Jump to content
WinClub
franekfranek

Przeniesienie kilkuset wybranych zakładek z Palemoon do Firefox

Recommended Posts

Palemoon coraz bardziej zaczynał irytować...  spowalnianiem wyświetlania witryn: olx, FB i brakiem możliwości doinstalowania popularnych rozszerzeń. Od kilku miesięcy w pełnym zadowoleni korzystam z różnych wersji Firefox: Nigthly, Beta i standardowej. Zdecydowanie przy tej rodzinie pozostanę. Brave też leci w kosmos :)

Ale do rzeczy. Mam problem z przeniesieniem ok 300 zakładek, które dodałem do Palemoon już po tradycyjnym imporcie /eksporcie wbudowanym w  te przeglądarki.

Przeciągnij upuść działa tylko pojedyńczo. Przeniesienie całego folderu też nie działa.

Chciałbym też zachować daty dodania zakładek w pierwotnej przeglądarce :)

W sumie może spróbowałbym usunąć w Palemoon wszytskie pozostałe zakładki i dodać to co pozostało tradycyjnym importem, ale boje się, żeby coś się nie pokrzaczyło.

Jakieś proste rozwiązanie lub aplikacja ?

Korzystałem z tych opcji jako regularny backup... ale jak przenosiłem wszystkie ulubione.

Teraz nie wiem czy te wybrane 300 eksportowanych zakładek nie nadpisze aktualnej zawartości.

Przetestuję na drugim profilu.

W palemoonie importuj do pliku bokmarks.html. Będzie w pobranych. W firefoxie eksportuj. Backupy w profilu są do rymu.

A o jakim firefoxie piszemy?

Jak mam pliki bookmarks.html z 2010 roku, z 2014 roku i wiele do dziś - zmieniam tylko jedną liczbę w nazwie, np bookmarks1.html i tak do kilkudziesięciu. Każdy stary plik otwiera się w domyślnej przeglądarce i często kopię w poszukiwaniu jakichś stron, które kiedyś były w zakładkach.

franekfranek likes this

Ale potrzebuję przenieść z Palemoon do ostatniego Firefox 79.. zatem inne kierunki :)

Jak dobrze pamiętam kiedyś tak zrobiłem, ale wtedy robi się bałagan bo dodaje się nowe drzewko wraz z folderem "pozostałe zakładki"

51 minut temu, franekfranek napisał:

Ale potrzebuję przenieść z Palemoon do ostatniego Firefox 79.. zatem inne kierunki :)

Jak dobrze pamiętam kiedyś tak zrobiłem, ale wtedy robi się bałagan bo dodaje się nowe drzewko wraz z folderem "pozostałe zakładki"

Tylko firefox ma opcje dodawania zakładek do pozostałych zakładek, a nie do menu zakładek. To taka choroba lisizmu. Nie znalazłem ustawień, żeby to domyślnie zmienić.

Poradziłem sobie. Właśnie dodałem rozszerzenie Default Bookmark Folder, - tylko dodaje od góry nowe zakładki.

franekfranek likes this

9 godzin temu, franekfranek napisał:

Teraz nie wiem czy te wybrane 300 eksportowanych zakładek nie nadpisze aktualnej zawartości.

Nie, doda Tobie na dole wszystkie importowane zakładki z pliku HTML w "Menu zakładki", nawet jak masz takie same nazwy i adresy. Potem sobie odfiltrujesz.

8 godzin temu, kitaro napisał:

Tylko firefox ma opcje dodawania zakładek do pozostałych zakładek, a nie do menu zakładek.

Podczas dodawania masz opcję zmiany na "Menu zakładki".

franekfranek likes this

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Podczas dodawania masz opcję zmiany na "Menu zakładki".

To było wiadomo, czyli dodatkowe klikanie. Jednak rozszerzenie zmienia tą domyślną opcję z pozostałych zakładek do menu zakładki, albo gdzie indziej, jak kto chce.

Tylko ustawienia Enable the quick bookmark mają opcję zapisywania zakładek na dole.

franekfranek likes this

Podziękował.

Niestety nie zauważyłem opcji " zmiany na "Menu zakładki' "

Jak pisałem przeprowadziłem test na innym profilu tego samego komputera... export w Palemoon i Import w Firefox, faktycznie dodał brakujące 300 zakładek z oryginalnymi datami dodania i nie tykając aktualnych zakładek. To samo zrobiłem na moim profilu. Jest gitara.

Pamiętacie co zawiera i jaka jest różnica w: kopii zapasowej (*.json) oraz plikach (*.html) wyeksportowanych do HTML ? Bo pliki różnią się znacznie wielkością, odpowiednio 3,5 MB i 22 MB. Ponadto wielkość kopii zapasowej podawana w nagłówku przy wyborze pliku jest jeszcze inna bo ok 1,2 MB.. tak jakby to była kopia jedynie przyrostowa.

Ogólnie kopia chyba nie zawiera wszystkich szczegółów, miniaturek, dat, tagów itp

I finalnie do backupu, której opcji lepiej używać, bo zawsze korzystałem z html.