Jump to content
WinClub
pafnucy7

NEO Światłowód a WiFi I kabel....

Recommended Posts

Witam

Koledzy dzisiaj w me prog zawitał światłowód od Orange :) Po pierwszych testach po podłączenia laptopa na kablu do routera wynik 860 na 1gb a upload 300. Na WiFi dolatuje mi do 450 i dalej nie chce. Moje pytanie czy na WiFi mogę osiągnać wynik jak na kablu (pełną prędkość) czy jest to nie możliwe. Router oczywiście Funbox 3.0 a w lapku karta sieciowa wifi Qualcom Atheros QCA61x4A. Czy może trzeba zmienić kartę wifi na inną? Czy może nie ma możliwości osiągnięcia takich wyników na WiFi?

Z góry dzięki za info Pozdrawiam

Godzinę temu, pafnucy7 napisał:

Moje pytanie czy na WiFi mogę osiągnać wynik jak na kablu (pełną prędkość) czy jest to nie możliwe.

Niemożliwe. Jakbyś miał kartę sieciową WLAN 2Gb/s, to wtedy może zbliżyłbyś się do 1Gb/s, a masz kartę 867Mb/s.

Czy może trzeba zmienić kartę wifi na inną?

Marzyciel.

na kablu do routera wynik 860 na 1gb

Bardzo duża strata.

jarexpol likes this

Witam
Koledzy dzisiaj w me prog zawitał światłowód od Orange  Po pierwszych testach po podłączenia laptopa na kablu do routera wynik 860 na 1gb a upload 300. Na WiFi dolatuje mi do 450 i dalej nie chce. Moje pytanie czy na WiFi mogę osiągnać wynik jak na kablu (pełną prędkość) czy jest to nie możliwe. Router oczywiście Funbox 3.0 a w lapku karta sieciowa wifi Qualcom Atheros QCA61x4A. Czy może trzeba zmienić kartę wifi na inną? Czy może nie ma możliwości osiągnięcia takich wyników na WiFi?
Z góry dzięki za info Pozdrawiam
Możesz zastosować szybsza kartę WiFi.
Sam użytkuje laptopa i stacjonarkę po WiFi gdzie mogę uzyskać pełną prędkość 600 MBit(taka mam opcke Orange) oczywiście mówimy w pasie 5Ghz.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka