Jump to content
WinClub
baxt

Brak partycji rozruchowej

Recommended Posts

Witam. Mam laptopa, który został zahibernowany i nie chce się uruchomić system. Po wyjęciu dysku i podłączeniu do innego komputera jako dysk zewnętrzny jest tylko partycja C, a nie ma rozruchowej. Istnieje możliwość odzyskania, żeby system uruchomił się po włożeniu dysku z powrotem do laptopa?

Próbowałeś formatować/usuwać dysk ? - "Usuwać i na nowo przepisać miejsce" <--- Jeżeli masz z dyskiem problem. Zainstalować system musisz bo najwidoczniej pliki rozruchowe mogły ulec uszkodzeniu a wyświetla Ci się jakiś komunikat czy po prostu czarny ekran ? Jak czarny ekran no dla mnie próbować przywrócić system o ile to możliwe lub na nowo wgrać.

Oprócz partycji C jest partycja OEM 499 MBa I partycja systemowa EFI 100 MB. Nic z nimi nie robiłem bo zależy mi na danych. A z partycji C niestety nic się nie chce kopiować na inny komputer lub dysk zewnętrzny.

51 minut temu, baxt napisał:

am laptopa, który został zahibernowany i nie chce się uruchomić system.

Nie chce, bo zamiast uruchomienia wyświetla się...?

26 minut temu, baxt napisał:

z partycji C niestety nic się nie chce kopiować na inny komputer lub dysk zewnętrzny.

Nie chce, bo... jest odmowa dostępu czy inny komunikat?

54 minuty temu, baxt napisał:

Istnieje możliwość odzyskania, żeby system uruchomił się po włożeniu dysku z powrotem do laptopa?

Tak/Nie/Być może. Gdy będzie znana odpowiedź na pytanie po pierwszym cytacie, to pewnie i w tej sprawie jakieś konkrety się pojawią. Teraz można najwyżej wskazać na użycie opcji naprawy z użyciem nośnika instalacyjnego. Jednak bez wskazania, które z nich mają być zastosowane w pierwszej kolejności.

PS

Jeszcze parę kombinacji (Pan przeprowadzi) i  :excl: skończy się na odzyskiwaniu danych, odbudowie partycji i rozruchu. :(

Napromieniowany likes this

Nic się nie wyświetla tylko miga podkreslnik, nawet nie próbuje bootowac Windowsa.

Zaznaczam pliki, kopiuję, wklejam i brak reakcji. Próbowane na 2 komputerach i dysku zewnętrznym.

Oprócz wyjęcia dysku z laptopa i podłączenia jako zewnętrzny nie przeprowadzałem innych kombinacji.

4 godziny temu, baxt napisał:

Nic się nie wyświetla tylko miga podkreslnik, nawet nie próbuje bootowac Windowsa.

a opcja z Linuxem/Ubuntu zbotowany na pendriva ? Wtedy jest opcja sprawdzić pliki na dysku , które znajdują się nawet te ukryte i niedostępne może ten sposób pomoże na przeniesienie plików

Powtarzam - radzę dobrze poczytać o wadach szybkiego uruchamiania, bo potem na naprawę i odwrócenie przykrych niespodzianek będzie za późno:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mówiąc prostym językiem, jeśli od dłuższego czasu nie wykonałeś pełnego restartu, to zapomnij o swoich plikach po podłączeniu dysku do innego komputera/laptopa.

Jedyną opcją uratowania ważnych plików jest przywrócenie działania systemu.

15 godzin temu, P1O napisał:

EasyUEFI - jedyna znana mi obecnie opcja rozwiązująca problem. Dostępna z WinPE Strelca. 

Stworzyłem bootowalnego pendrive, uruchomiłem EasyUEFI, ale nie bardzo wiem co dalej.

11 godzin temu, Napromieniowany napisał:

a opcja z Linuxem/Ubuntu zbotowany na pendriva ? Wtedy jest opcja sprawdzić pliki na dysku , które znajdują się nawet te ukryte i niedostępne może ten sposób pomoże na przeniesienie plików

Na Ubuntu wyskakuje okienko, że nie można otworzyć partycji, a na końcu komunikat ,,read-only with the 'ro' mount option''. Próbowałem komendy ,,sudo ntfsfix /dev/sdXY'' bez efektu.

6 godzin temu, wiktorynek napisał:

Jedyną opcją uratowania ważnych plików jest przywrócenie działania systemu.

@baxt

Spróbuj jak napisał Wiktor jak ta opcja również nie przyniesie efektu to zostaje odzyskać pliki z dysku za pomocą serwisu lub pogodzić się z utratą plików.Następnym razem nie korzystać z opcji "Hibernacji" - Można ją wyłączyć.Ja również miałem podobny problem związany z hibernacją lub Uśpieniem tylko ja od razu instalowałem system , akurat trochę czytałem o tym i wiem jak działają te opcje i czasami niepoprawne wybudzenie lub przerwanie skutkuję właśnie takimi efektami szczególnie jak jeszcze opcje typu "Fast  Boot" są uruchomione.

Jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić.  

Próbowałeś może tej opcji ? "Przytrzymaj przez ok 10 s. klawisz "Power",lub wyjmij baterię i włóż ponownie,po czym uruchom laptopa."