Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] SP1.IE11.2020.07-NiKKA]

Recommended Posts

No i "nie miała baba kłopotu kupiła sobie prosie". Kupiłem nowego laptopa Toshiba Fujitsu - E754 z Windowsem 10, lecz nie miałem i nadal nie mam ochoty używać tego systemu. Pobrałem więc od NIKKI jego system z lipca tego roku i niestety po wielu próbach do dzisiaj nie udało mi się zainstalować Windows 7. Dotychczas nigdy takich kłopotów nie miałem. Instalkę zrobiłem na Rufusie w biosie ustawiłem by startował z pendraiwa i niestety nadal jest coś nie tak. Instalka startuje, lecz zatrzymuje się w momencie gdy ma się ukazać operacja na dysku twardym z taką to oto informacją gdy "instalator zaczyna prace: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz". Jestem bezradny i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Pobrałem ponownie system i efekt taki sam czyli negatywny. Wymieniłem pena i również nic to nie dało. Proszę o pomoc czy coś da się z tym fantem zrobić, mnie już ręce opadły.

2 godziny temu, enigma1952 napisał:

Jestem bezradny i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Proszę o pomoc czy coś da się z tym fantem zrobić, mnie już ręce opadły.

Pobrać i zainstalować system wiktorynka -

enigma1952 likes this

9 godzin temu, enigma1952 napisał:

Toshiba Fujitsu - E754

Przecież to laptop 4 gen, więc nie ma żadnego problemu z instalacją Win 7. Zainstalujesz nawet system bez żadnych sterowników, tylko z USB 2.0 lub z płyty. Do instalacji z USB 3.0 potrzebne są sterowniki.

9 godzin temu, enigma1952 napisał:

No i "nie miała baba kłopotu kupiła sobie prosie". Kupiłem nowego laptopa Toshiba Fujitsu - E754 z Windowsem 10, lecz nie miałem i nadal nie mam ochoty używać tego systemu. Pobrałem więc od NIKKI jego system z lipca tego roku i niestety po wielu próbach do dzisiaj nie udało mi się zainstalować Windows 7. Dotychczas nigdy takich kłopotów nie miałem. Instalkę zrobiłem na Rufusie w biosie ustawiłem by startował z pendraiwa i niestety nadal jest coś nie tak. Instalka startuje, lecz zatrzymuje się w momencie gdy ma się ukazać operacja na dysku twardym z taką to oto informacją gdy "instalator zaczyna prace: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz". Jestem bezradny i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Pobrałem ponownie system i efekt taki sam czyli negatywny. Wymieniłem pena i również nic to nie dało. Proszę o pomoc czy coś da się z tym fantem zrobić, mnie już ręce opadły.

Coś robisz źle, masz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 12.08.2020 o 14:30, joltom napisał:

System bez problemu zainstalował się z pena z USB 3.0 oraz na dysku NVME na płycie Asus ROG Stix Z270I Gaming.

Z obrazem od "wiktorynek" ze zintegrowanymi sterownikami NVME i USB 3.0 miałem problemy,,tutaj z tego systemu problemu nie ma.Brawo za wspaniałą robotę.Dziękuję bardzo

Cieszę się bardzo, napisz, jaki masz dysk NVMe jak możesz, jaki producent/vendor?

W dniu 13.08.2020 o 12:55, LUGAN napisał:

Witam serdecznie,

Z góry przepraszam za trywialne pytanie, jednak nie potrafię odnaleźć odpowiedzi w pojedynkę.

Otóż, czy jest sens instalacji tej modyfikacji/tego systemu na starym laptopie DELL, Intel Core 2 Duo, 2,4, 4gb ram?

czym różni się ww. system od oryginału?

Oryginał Win7 SP1 (ostateczna wersja od MS, wyszedł w 2011 roku), więc tu masz wszystko zintegrowane co zapodaje WU (Windows Update) od 2011 do 2020.07. Sens jest taki, że twój C2D to przyjmie bez problemu, i zaoszczędzisz 2-3h na na instalowaniu aktualizacji z  WU. Ja nie kombinuje i wrzucam tylko te poprawki co daje WU. Nic nie usuwam, czy nie optymalizuję innymi programami, tylko czysta integracja samych potrzebnych łatek, tak jak by to MS zrobił (zbędne/supersedes są wywalone, tak jak podaje log z cleanmgr windowsa). To jest dokładnie ten sam obraz systemu, jakbyś sam wziął (czysty Win7 SP1) i zainstalował i potem wgrał wszytstkie łatki z WU (bez tych zbędnych, bo niektóre się dupikują/zastępują).

No i ten Bypass dochodzi po 2020.01, nie wgrasz nic bez Bypasa, chyba, że kupiłeś u Kill Billa wsparcie na jeszcze 3 lata max.

Po nieprzespanej nocy i zwieszonej głowie dostałem olśnienia jak "pomysłowy Dobromir" i właśnie zrobiłem tak jak pisze Wiktorynek i wszystko pięknie zadziałało. Ostatni lipcowy system NIKKI pięknie zaległ na moim lapku i jestem kontent. Dziękuję wszystkim którzy chcieli mi pomóc. Na tym forum jest wielu wspaniałych ludzi, dziękuję:rolleyes:

Ps. Właśnie taki popełniłem  błąd, że użyłem pena 3.0 i USB 3.0:OI

Witam

Mam problem z instalacją na nowym laptopie. Przy wyborze partycji na której chce zainstalować system pojawia się komunikat, że potrzeba sterownika: Standardowy kontroler NVM EXpress (instaluję na dysku SSD PCIe NVMe M.2).  Znalazłem informację że rozwiązuje to instalacja KB2290491. I tu pojawia się mój problem. Gdy próbuje dodać go do obrazu windowsa (przez dism.exe w cmd) wyskakuje błąd że nie mam prawa dostępu do pilku iso (mam prawa administratora a we właściwościach orazu iso ustawiłem pełny dostęp). Przy próbie bezpośredniego zainstalowania sterownika na laptopie (uruchomienie instalki oraz dism.exe /online) wyskauje komunikat że Windows 10 zainstalowany aktualnie go nie potrzebuje. Próbowałem ręcznie dorzucić te pliki do bootowalonego pendriva, ale instalator windowsa ich nie widzi. Czy ktoś wie co można zrobić w takiej sytuaci aby zainstalować te sterowniki na dysu?

Z góry dziękuję.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z tego co patrzyłem to twój poprzedni post dotyczył Windowsa 7 Pro a mi chodziło o Windowsa 7 home premium bo do niego mam klucz(OEM z mojego starego laptopa nie da się na niego ściągnąć instalatora ze strony microsoftu). Wiesz może czy po usunięciu z twojego obrazu płyty ei.cfg będzie można zainstalować wersę home ?

A sry nie wiedziałem, że chodzi ci o HP. Tamten obraz nie jest mój, tylko wiktorynka, i raczej wyciął on wszystkie inne wersje poza Pro, więc lipa. Plik ei.cfg nawet nie wiem czy tam jest, i ja ci nie sprawdzę, bo nie mam tego obrazu na dysku. A tak poza tym, to co to za laptop? Skoro nowy ze sklepu, to raczej zapomnij o Win7.

W dniu 3.09.2020 o 15:36, Widzior napisał:

Pobrać i zainstalować system wiktorynka -

Problem udało mi się pomyślnie rozwiązać. Wystarczyło mocno pomyśleć. Zrobiłem instalkę na penie Rufusem, ale pen musiał być na USB 2.0 i wszystko ruszyło z kopyta a nie jak pierwotnie miałem na 3.0. Mimo wszystko dzięki za pomoc i radę. Jak mawiał mój kolega cytuję: "Zapytać nie znaczy dostać w pysk". Serdecznie pozdrawiam

MarcinGX likes this

Godzinę temu, Chmieler napisał:

Lenovo Legion Y540

No chłopie, jak tu jest intel 9gen, to o czym ty marzysz, zapomnij o win7, jesteś skazany na winzgrozę :E

Czy wie ktoś jak na koncie standardowym użytkownika win7 ustawić uruchamianie programu np.hard disc sentinel ze startem systemu tak jak na koncie administratora ?Jakoś nigdzie nie mogę znależć jak to zrobić i czy sie da...

W dniu 13.09.2020 o 21:15, Warlord76 napisał:

Jaką  wersję  instalowałeś Miastowy?

17 godzin temu, nudzija napisał:

@Miastowy instalowałem wczoraj wersje pro z tego iso i sie zainstalowała bez problemu

Z Pro miałem problem. Ponowna instalacja nie pomogła, ale już nie chcę w to dalej brnąć.