Jump to content
WinClub
esperanza15

Używanie CClanera I revounistaler

Recommended Posts

1 minutę temu, esperanza15 napisał:

czy używanie tych programów jest bezpieczne ?

Z "głową" tak.

1 minutę temu, esperanza15 napisał:

revo unistaler usuwa rejestr

eee ?

Usuwa pozostałości po odinstalowanych programach.

3 minuty temu, esperanza15 napisał:

czy to  nie namiesza w systemie ?

I tak i nie 

5 minut temu, esperanza15 napisał:

Witam 

czy używanie tych programów jest bezpieczne ?

Tak jest jeżeli ktoś wie co robi.

5 minut temu, esperanza15 napisał:

revo unistaler usuwa rejestr i czy to  nie namiesza w systemie ?

Nie zdażyło mnie się żeby revo usuną rejestr, przeczyścił to tak.

Czyli jak będę używał standardowych a nie tych niestandardowych  ustawien  w CClaner to nie powinno sie nic stać ? a co z czyszczeniem rejestru przez ten program ?

Revo Uninstaller usuwa pozostałości na dysku i w rejestrze po odinstalowanym programie. Używam już długi czas i nigdy nic mi nie namieszał, wystarczy używać z głową. Po za tym jest opcja utworzenia punktu przywracania systemu. Co do CCleaner to mam mieszane uczucia, wolę Auslogics :)

3 godziny temu, esperanza15 napisał:

a co z czyszczeniem rejestru przez ten program ?

A kto dziś czyści rejestr? To nie wpływa praktycznie w ogóle na wydajność systemu, więc po co ryzykować? Ja używam i CCleanera i Revo, i jeszcze nigdy mi systemu nie ubiło, ale fakt, że czasem Revo chce usuwać zbyt dużo po tym dodatkowym skanowaniu pozostałości, trzeba rzucić okiem. A swoją drogą, to polecam robić co jakiś czas backup systemu np. Acronisem i masz spokojny sen. Ja tak robię. Lepsze i pewniejsze niż te śmieszne punkty przywracania.

CCleaner - zrezygnowałem z niego jak Avast go wykupił, zerknij na Wise Disk Cleaner lub PrivaZer 

Revo - też kiedyś używałem, obecnie sporadycznie Total Uninstall (praktycznie, jak kolega @Widzior wyżej napisał, co pewien czas przywracam system z kopii za pomocą Acronis True Image lub stawiam nową wersję moda jak jest jakaś ciekawa premiera)

W zależności od wersji RevoU radzę usuwać z rejestru tylko to co jest wytłuszczoną czcionką, a nie całe drzewo oraz radzę przejrzeć domyślnie zaznaczone pliki do usunięcia - w 99% robi to dobrze, ale widziałem już pojedyncze przypadki jak chciał usunąć pliki innej aplikacji.

Co do CCleanera, to w ustawieniach domyślnych jest w 99,99% bezpieczny. Jeden jedyny raz widziałem jak CCleaner zaorał na amen Win 10 (ale to Win 10 więc nic nie jest dziwne :lol:).

Mam ccleaner 5.28.6005 portable. Nawet nie łączy się z netem. Co do revo - nie używać. Można nim normalnie odinstalować, ale pominąć czyszczenie dokładne. Gdy ktoś się nie zna na kluczach, a prawie każdy nie zna się - to używanie dokładnego czyszczenia mija się z celem. Revo ma takie dziwne skłonności do usuwanie ścieżek do plików systemowych współdzielonych.

Co bezpiecznie można sprzątnąć z rejestru - zrobi to stary ccleaner sprzed przejęcia piriformu przez avast,

Mam total uninstall i dożywotnia licencję. Czasem robię kopie zainstalowanych programów aktywowanych, z folderami ustawień i wpisami rejestru. To zipy i wysyłam na pcloud.

Nie doceniacie programiku uninstalview. Dzisiaj mi uratował tyłek. Tu mój temat i rozwiązanie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poczytać na nirsoft. Zawartość spolszczenia wkleić do folderu programu, pobawić się opcjami  i używać.

Ponad 100KB.

Czyściutki programik i spolszczenie na nirsoft

Fotki023.png.39c907f752bb3ab0227bd9b993ca38a8.png

Do windows 8.1 - doinstalowane frameworki są pokazane jako odrębne aplikacje w uninstallview, bo taki framework 4.5, to wpierw client, potem pack i w końcu program. Odinstalowanie w takiej kolejności zapobiega jakimkolwiek błędom systemowym.