Jump to content
WinClub
szymibtw

Instalacja Linux Manjaro KDE Plasma obok W10

Recommended Posts

Użyj narzędzia dyskowego Windows, aby zrobić miejsce dla dodatkowej instalacji Linuksa, ponieważ Windows jest najlepszym narzędziem do zmniejsz .

1. Uruchom system Windows.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy Start → wybierz Zarządzanie dyskami

3. Zarządzanie dyskami- kliknij prawym przyciskiem myszy na dysku Windows C: → wybierz Zmniejsz wolumin

4. Rozsądny rozmiar do wydania - w zależności od dostępnego miejsca - wynosiłby 32768-65536 MiB (32-64GiB) lub więcej.

5. Kiedy będziesz gotowy, kliknij Zmniejsz wolumin.

Po zakończeniu jesteś gotowy do instalacji Manjaro.

na przykład screen

UEEBaOY.png

wlWDJn9.png

3 godziny temu, marcelgg napisał:

Użyj narzędzia dyskowego Windows, aby zrobić miejsce dla dodatkowej instalacji Linuksa, ponieważ Windows jest najlepszym narzędziem do zmniejsz .

1. Uruchom system Windows.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy Start → wybierz Zarządzanie dyskami

3. Zarządzanie dyskami- kliknij prawym przyciskiem myszy na dysku Windows C: → wybierz Zmniejsz wolumin

4. Rozsądny rozmiar do wydania - w zależności od dostępnego miejsca - wynosiłby 32768-65536 MiB (32-64GiB) lub więcej.

5. Kiedy będziesz gotowy, kliknij Zmniejsz wolumin.

Po zakończeniu jesteś gotowy do instalacji Manjaro.

na przykład screen

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przyjacielu ja wiem jak pomniejszyć i zrobić partycje. Ale nie wiem jakie zrobić już z poziomu Manjaro żeby działał dual boot. Wiem że glowna party ja pod linuksa ma być ext4 oznaczona "/" i swapy i partycja bot chodzi o rozmiary i zaznaczenie opcji w kreatorze partycji. Mam 32gb ramu więc chyba party ja SWAP mi nie nie potrzebna?

@MARCIN_ZIOMEK a do EFI boot jakies flagi trzeba zaznaczać? I jaka wielkość? Inni robią 550mb a jeszcze inni 99mb... Bo naogladalem się dużo filmów zza granicy i jedni zaznaczają inni nie na polskich filmach wcale nic o flagach nie piszą... A chce to zrobić jak najlepiej 

W dniu 15.07.2020 o 17:46, szymibtw napisał:

@MARCIN_ZIOMEK a do EFI boot jakies flagi trzeba zaznaczać? I jaka wielkość? Inni robią 550mb a jeszcze inni 99mb... Bo naogladalem się dużo filmów zza granicy i jedni zaznaczają inni nie na polskich filmach wcale nic o flagach nie piszą... A chce to zrobić jak najlepiej 

Ja tam nic nie zaznaczałem

Rozmiar daj ok 500mb
Zawsze tak dawałem