Jump to content
WinClub
John Marston

Windows 10 Mniej FPS

Recommended Posts

Cześć. Mam dziwny problem otóż mając windowsa 8.1 gdy grałem na nim (np. w mc) zawsze była duża ilość FPS i nic nie lagowało. Zachciało mi się 10. Otwieram se minecrafta (tak hejtujcie hejtujcie) a tu 14 fps a na 8.1 120 było. Na windows 7 też dużo fps tylko ten windows 10 tak laguje. Ktoś może powiedzieć od czego to zależy?

12 godzin temu, John Marston napisał:

Cześć. Mam dziwny problem otóż mając windowsa 8.1 gdy grałem na nim (np. w mc) zawsze była duża ilość FPS i nic nie lagowało. Zachciało mi się 10. Otwieram se minecrafta (tak hejtujcie hejtujcie) a tu 14 fps a na 8.1 120 było. Na windows 7 też dużo fps tylko ten windows 10 tak laguje. Ktoś może powiedzieć od czego to zależy?

Żadna nowość,  też zauważałem znaczne spadki fps na win 10 w porównaniu do 7 czy 8.1, na 7  chyba o te pare fps miałem zawsze więcej.

Jednak kwestia sprzętowa odgrywa ogromną rolę. 

Chyba nikt nie będzie śmiał się z ciebie. 

Zapodaj specyfikacje PC/laptopa .       

Na Win10 1909 i 2004 MC na moim PC nie ma spadków FPS.
Lenovo Ideapad Z510

Intel Core i5-4200M 2.50 GHz
InteL HD Graphics 4600
Nvidia Geforce GT740M
8 GB RAM
Dysk SSD 240GB + zewnętrzny 1tb

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

no coz nie pozostaje nic innego jak powrot do znienawidzonej nienawistnej 7 ;) o ktorej mikroszit chce zapomniec bo im udzialy w10 nie rozna a nadal wszystko dziala

nie podales jeszcze wersji w10 jaka masz, start uruchom : winver

te mniej klatek to pewnie pozostalosci latek na procki intela na te ich wszystkie dziury stad pewnie taki spadek

no coz nie pozostaje nic innego jak powrot do znienawidzonej nienawistnej 7 o ktorej mikroszit chce zapomniec bo im udzialy w10 nie rozna a nadal wszystko dziala

nie podales jeszcze wersji w10 jaka masz, start uruchom : winver
te mniej klatek to pewnie pozostalosci latek na procki intela na te ich wszystkie dziury stad pewnie taki spadek
Miałem wersję 1809

Godzinę temu, John Marston napisał:

Miałem wersję 1809

To polecam wejść w Windows Uptade i zrobić aktualizację systemu, bo masz wersję z października 2018 roku (więc jest dosyć leciwa) Powinieneś również upewnić się czy masz najnowsze sterowniki (w szczególności karty graficznej i procesora), Windows Uptade zazwyczaj sam automatycznie pobiera sterowniki, ale najlepiej jeśli je pobierzesz ze strony producenta.

To polecam wejść w Windows Uptade i zrobić aktualizację systemu, bo masz wersję z października 2018 roku (więc dosyć leciwą) Powinieneś również upewnić się czy masz najnowsze sterowniki (w szczególności karty graficznej i procesora), Windows Uptade zazwyczaj sam automatycznie pobiera sterowniki, ale najlepiej jeśli je pobierzesz ze strony producenta.
Miałem wersje 1809 bo nie ma update'ów które psuja system, sterowniki aktualizuje driver boosterem a gpu to geforce experience

8 minut temu, John Marston napisał:

Miałem wersje 1809 bo nie ma update'ów które psuja system

Twój wybór, ale moim zdaniem trochę to jest głupie aby korzystać z nieaktualnej wersji systemu. W mojej opinii warto chociaż sprawdzić czy aktualizacja coś zmieni, nawet jeśli w twoim systemie pojawią się jakieś błędy, to zawsze możesz cofnąć się do wersji, którą masz teraz.

3 godziny temu, John Marston napisał:

InteL HD Graphics 4600
Nvidia Geforce GT740M

1. Starsze gry z reguły lepiej działają na starszych systemach, ale różnica wynosi za zwyczaj kilka-kilkanaście FPS.

2. Nowe gry z reguły lepiej działają na Win 10, różnica jak wyżej.

3. Grafika zintegrowana i dedykowana nie mają już wsparcia, a co za tym idzie sterowniki mogą mieć (i mają oficjalnie potwierdzone) problemy z najnowszymi edycjami Win 10.

4. Przy tak ogromnej różnicy nie jest winny system, ani nawet wersja sterowników. System oczywiście musi być w pełni zaktualizowany, a sterowniki najnowsze.

Podstawowe pytanie - czy podczas uruchomienia Minecraft, przełącza się grafika na kartę dedykowaną czyli GT740M? - w przypadku problemów, trzeba wymusić ręcznie.

Dodatkowo czy są zainstalowane sterowniki obydwu grafik? Najnowsze wersje:

- Intel: 20.19.15.5126

- Nvidia: 425.31

5. Spróbuj uruchomić grę jako administrator w trybie zgodności z Win 7 - PPM na pliku wykonywalnym, Właściwości, Zgodność, wybierz system i zaznacz ptaszka przy adminie.

6. Ostatnia możliwość, to ponowna instalacja systemu oczywiście niemodyfikowanego.

1. Starsze gry z reguły lepiej działają na starszych systemach, ale różnica wynosi za zwyczaj kilka-kilkanaście FPS.
2. Nowe gry z reguły lepiej działają na Win 10, różnica jak wyżej.
3. Grafika zintegrowana i dedykowana nie mają już wsparcia, a co za tym idzie sterowniki mogą mieć (i mają oficjalnie potwierdzone) problemy z najnowszymi edycjami Win 10.
4. Przy tak ogromnej różnicy nie jest winny system, ani nawet wersja sterowników. System oczywiście musi być w pełni zaktualizowany, a sterowniki najnowsze.
Podstawowe pytanie - czy podczas uruchomienia Minecraft, przełącza się grafika na kartę dedykowaną czyli GT740M? - w przypadku problemów, trzeba wymusić ręcznie.
Dodatkowo czy są zainstalowane sterowniki obydwu grafik? Najnowsze wersje:
- Intel: 20.19.15.5126
- Nvidia: 425.31
5. Spróbuj uruchomić grę jako administrator w trybie zgodności z Win 7 - PPM na pliku wykonywalnym, Właściwości, Zgodność, wybierz system i zaznacz ptaszka przy adminie.
6. Ostatnia możliwość, to ponowna instalacja systemu oczywiście niemodyfikowanego.
Tak sterowniki najnowsze a jesli chodzi o GPU zawsze mam wszystko ustawione na GT740M

1 minutę temu, John Marston napisał:

a jesli chodzi o GPU zawsze mam wszystko ustawione na GT740M

Po pierwsze błąd, a po drugie sprawdziłeś?

1 minutę temu, John Marston napisał:

Tak sterowniki najnowsze

Jedne i drugie? Zainstalowane we właściwej kolejności?

"Optymalizacje pełnoekranowe" spróbował bym jeszcze wyłączyć. U mnie ten zacny ficzer powoduje stuttering w większości gier. Druga sprawa to wyłączyć pasek XBOXa jeżeli go nie używasz - Dodaje on niepotrzebną nakładkę która czasami gryzie się z innymi, jak tą ze steama na przykład. Jeszcze inna kwestia to zmiana priorytetu gry na wysoki w managerze zadań. To tyle co mi do głowy wpadło.

23 godziny temu, windows10user napisał:

To polecam wejść w Windows Uptade i zrobić aktualizację systemu, bo masz wersję z października 2018 roku (więc jest dosyć leciwa) Powinieneś również upewnić się czy masz najnowsze sterowniki (w szczególności karty graficznej i procesora), Windows Uptade zazwyczaj sam automatycznie pobiera sterowniki, ale najlepiej jeśli je pobierzesz ze strony producenta.

miałeś racje jednak, zainstalowałem 10 1909, wszędzie dałem zgodność z Win7 i wył. optymalizacje pełnoekranowe i pięknie 160 fps