Jump to content
WinClub
mariusz16666

Blue screen I zawieszanie sie komputera

Recommended Posts

Witam mam pewien problem z komputerem od wczoraj podczas grania w apexa zawiesił mi sie komputer i wywaliło blue screena z komunikatem CRITICAL PROCESS DIED po czym jak próbowałem go zrestartować nie dało sie ponieważ nie chciał sie uruchomić cały czas logo GIGABYTE i mogłem tylko wejść do biosa więc chciałem ponowanie zainstalować windowsa pobrałem o konussa i chcąc zainstalować okazało sie że ten dysk co miałem na nim tylko system nie chce sie sformatować ogólnie wyglądało to tak że cała pamięć była dostępna na tym dysku jak bym go sformatowało podczas blue sceena wiec odpiąłem go i zainstalowałem go na moim drugim  1TB no niby wszystko fajnie poszło ale dzisiaj dzieje sie prawie to samo podczas grania w apexa dzieją sie dziwne rzeczy dźwięk sie przycina a o szybkości ładowanie nie wspomnie (wcześniej tak nie było) i po jakiś 2 minutach rozgrywki freez i blue screen i znów wywala mnie do ekranu początkowego z napisem GIGABYTE i nie chce sie włączyć dopiero wyłącznie zasilacza i odczekaniu chwili da sie ponownie uruchomić windows wiec może ktoś wie o co chodzi bo już mi ręce opadają.

Specyfikacje sprzętu 

Płyta główna : GIGABYTE  z390 gaming x 

Procesor: I7 9700k

Ram g skill ripjaws 3600

zasilacz SilentumPC Supremo FM2 750W

GPU GIGABYTE RTX 2070 

Zresetuj ustawienia biosu. Spróbuj uruchomić system. Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz sfc /scannow. Nastąpi automatyczna naprawa plików systemowych. Jeżeli komputer się nie uruchomi prawdopodobnie będziesz musiał przeinstalować system.

mi sie wydaje ze sie cos przegrzewa, albo nie dostaje napiecia poprawnego wiec :

zainstaluj sobie jakas portable aida64, w opcjach poszukaj on screen zeby wywalilo ci taka ramke na ekranie potem sobie recznie pododawaj wszystko co tam ci znajdzie z temperaturami i odpal gre i sprawdzaj co ci sie grzeje albo co nie wyrabia (to samo tylko dodaj sobie opcje od zasilacza wszystkie z Voltami)

ewentualnie zobacz tym programem z zalacznika

odpal ci wklej zrzut co ci tam wyswietli za bledy

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

teraz poczytaj i posprawdzaj to :

dopisz jeszcze jaka konkrentna wersja windows 10 masz, uruchom : winver

i dopisz moze ktos kto ma w10 juz ci pomoze z tym bo ja go nie uzywam a z tego co patrzylem to wina jadra systemu wiec moze byc cos z hardware albo z software, zacznij od prostszego: przeinstaluj wszystkie sterowniki najpierw ze strony producenta i zablokuj windows update, zeby ci nie zastepowal starymi

taki problem moze wystepowac z koscmi ram, cos podkrecales (memtest do sprawdzenia z hiren's boot cd lub cos samego odpalajacego sie w dosie)?

sprawdz czy bios masz najnowszy i w razie czego update ewentualnie wszystko wyzeruj i poustawiaj jeszcze raz

Dopiszę jeszcze że jak mi wywali blues screena zresetuje się komputer to zawiesza się na logo Gigabyte wtedy muszę wyłączyć zasilacz i kilka razy przyciskiem power nacisnąć żeby w ogóle mi system odpalił bo jak nie to od razu do biosa mnie wywala a wersja windowsa pobrana ze strony oryginalny iż dzisiaj zmienialem go bo wcześniej mialem od konussa

Ja ci powiem co jest - ukochane w PL zasilacze pseudomarki SPC. Odpal sobie test w FurMark, OCCT czy AIDA64 i zobacz, czy się nie wysypie i czy nic się nie przegrzewa oraz jakie jest napięcie na linii +12V.. A tak całkiem serio to może być wszystko - ram, płyta albo nawet grafika.

42 minuty temu, Widzior napisał:

Ja ci powiem co jest - ukochane w PL zasilacze pseudomarki SPC. Odpal sobie test w FurMark, OCCT czy AIDA64 i zobacz, czy się nie wysypie i czy nic się nie przegrzewa oraz jakie jest napięcie na linii +12V.. A tak całkiem serio to może być wszystko - ram, płyta albo nawet grafik

42 minuty temu, Widzior napisał:

Właśnie się kończy memtest 

z aidy 

A tutaj wszystko sie blenduje i nie widze blue screena :}