Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 7 Mini Starter - Notebook 2k15

Recommended Posts

Guest koper

Czy na moim kompie mogę zainstalować? Takiego mam kompa: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest koper

Pytam o drukarkę Brother DCP-J132W Printer bo pisało, że sterowniki zostały usunięte.

Guest koper

Już zrobiłem kopię wszystkich sterowników programikiem DoubleDriver - wszystko widać, mam w folderach stery, a ponawiam pytanie ile zajmuje Win7Mini po zainstalowaniu? Dobra wiem zajmuje 5,40 GB.

Przeczytałem w internecie, że nie można zmienić tapety w Windows Starter?

Obsłuży 4 GB RAMu?

Przeczytałem w internecie, że nie można zmienić tapety w Windows Starter?

w normalny sposób nie można ale zmienić się da :)

Obsłuży 4 GB RAMu?

Można odblokować obsługę ale po co ?? Kto świadomy instaluje startera na 4gb ramu :D

Edited by M4T 

Guest koper

Chodzi mi o to, żeby mieć jak najmniejszy Windows, żeby jak najszybciej robiło mi kopię partycji przez Ghosta bym mógł łatwo i szybko przywracać system bez reinstalacji Windowsa. Zależy mi na wersji Mini i na RAMie.

sory

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - pokrywa solna pokrywająca [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], najczęściej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Sory występują na pustyniach środkowej Azji. Sory pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy w czasie długotrwałej suszy okresowo wysychają [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], a grunt jest tak nasączony solą, że nie jest w stanie przyjąć jej więcej. 

:trollface:

@koper, zainstaluj sobie czysty Windows 7 Home Premium i nie wydziwiaj. Ograniczenia Startera są dość spore a i sam system nie działa wiele lepiej od Home Premium.

Miałem na podobnym sprzęcie (Celeron E1200 + 4GB RAM) Win7 SP1 HP x64 i dawał radę wyśmienicie.

Według mnie instalacja Startera to przerost formy nad treścią. 

mieć jak najmniejszy Windows. Zależy mi na wersji Mini i na RAMie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]- Windows 9x wymaga tylko 200MB na HDD. Polecam. Skoro zalezy Ci na wersji mini, to napisz sobie Mini :L albo zainstaluj Linuxa bez środowiska graficznego.

Czy ktoś może spotkał się w tej wersji z przypadkiem że po instalacji tej kompilacji i odpaleniu aktualizacji Windows Update system przy ponownym uruchomieniu zgłasza błąd:

Windows failed to load because the kernel is missing, or corrupt.

File: \Windows\system32\ntkrnlpa.exe

0xc000000f

Naprawianie systemu nic nie znalazło, przeniesienie pliku ntkrnlpa.exe z instalki na dysk i 3 innych plików pomogło pominąć problem z bootowaniem ale po bootscreenie wyświetla się BSOD 0x0000006B do którego błędu też się zastosowałem i usunąłem plik z danego folderu i dalej nic.

Już mi się nie chce instalować systemu 5 raz z kolej (ThinPC 2 razy bo problem z touchpadem, klawiaturą i kartą nvidia optimus) a tą kompilacje z powyższego powodu 3 już raz.

Netbook Asus 1015PN na którym musi być jakiś lekki windows 7 i do tego najlepiej starter bo tylko wtedy działa przełączanie grafiki ze zintegrowanej na nvidię i odwrotnie

Wcześniej nie pamiętam ale chyba też miałem tą wersję ale nie było z nią żadnych problemów a przy zmianie dysku na SSD chciałem postawić system na świeżo :)

Witam

U mnie występuje dokładnie ten sam problem zaraz po wykonaniu aktualizacji i restarcie kompa wywala

0xc000000f

instalowałem kilka razy i dopóki nie puszczę aktualizacji systemu wszystko jest ok

sprzęt to Lenovo s10-3 do pewności czy to nie jakiś sprzętowy problem przeleciałem ramy memtestem i są ok

U mnie występuje dokładnie ten sam problem zaraz po wykonaniu aktualizacji i restarcie kompa wywala

0xc000000f

instalowałem kilka razy i dopóki nie puszczę aktualizacji systemu wszystko jest ok
sprzęt to Lenovo s10-3 do pewności czy to nie jakiś sprzętowy problem przeleciałem ramy memtestem i są ok

bo był patchowany ntkrnlpa.exe

a wogole tego systemu sie nie aktualizuje

przy takiej kastracji 90% aktualizacji sie nei zainstaluje

chcesz aktualizowac na bieżąco system postaw org system

"Mały bonus" jest tylko na pCloud. Musisz założyć konto i zweryfikować adres email. Jeżeli dalej nie możesz pobrać zapisz plik na swoim koncie i wtedy nie powinno być problemu. Wszystko trwa chwilę.

Zainstalowany na dwóch netbookach 10", jeden jakiś Dell mini, drugi Samsung NC10, w obydwu parametry typowe: Cpu atom 2x 1.6 GHz, ramu po 1-2GB, dyski Sata 320GB. Instalacja bezproblemowa, sterowniki dograne z DPS17. W samsungu trzeba było zrobić 2GB ramu, bo 1GB okazało się za mało, dla wcześniejszego XP-ka lite było ok. Jakiś AV, Firefox, komórkę na kablu normalnie wykrył, wszystko chodzi, więcej nie próbuje nie ma sensu. WU oczywiście wyłączony, ochrona systemu także. Polecam śmiało na słabe maszyny, gdzie XP-ek się znudził.

Czekam na nową wersję tego systemu/modyfikacji. System zainstalowany na Lenovo t61 i działa ok. Ale zainstalowałem wersje bez bonusa czyli ta mało okrojoną.

Edited by DRAGO

Zainstalowałem  na lenovo IdeaPad S10-3t-chodzi fajnie, ale nie działa dotyk-ani online ani nic nie idzie uruchomić dotyku:( W win 8/8.1/10  dotyk śmiga itp. Ktoś ma może stery pod 7 do tego modelu?Programy do wyszukiwania sterowników nie znajdują.....W tej wersji pisze "brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego...." i nie ma dotyku w men urządzeń.