Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 7 Mini Starter - Notebook 2k15

Recommended Posts

używam wersji bonus - wszysko ładnie działa, dodatkowy plus to że są dźwięki zdarzeń.

W folderze pierwszy krok\disk ssd można naraz użyć obu narzędzi (ssd tweaker i wpis do rejestru ssd-hdd) ?

Czy jest możliwość przywrócenia WU?

Zniknęło po instalacji pierwszych poprawek i restarcie.

Chodzi mi o darmowy upgrade do Win 10 i do tego potrzebna jest jedna poprawka z WU.

Chyba że jest opcja jej instalacji bez WU

Zastanawiam się czy zainstalować ten system na notebooku HP 15-g013sw (4x1,5GHz 4GB RAM) Czy lepiej pozostać na Win 8.1 Core x64 ?

Zastanawiam się czy zainstalować ten system na notebooku HP 15-g013sw (4x1,5GHz 4GB RAM) Czy lepiej pozostać na Win 8.1 Core x64 ?

instaluj i zobaczysz czy i jak smiga 

Guest xdising

Witam. Mam problem z pobraniem bonusu, z tego serwera pobiera mi się z prędkością 50kb/s i nagle w ogóle przestaje się sciągać, ktos wie co na to poradzić? Internat mam 20/1 :) Pozdrawiam serdzecznie! :)

Fajny mod. Jedyny problem jak na razie jaki napotkałem to kwestia Firefoxa. otóz żeby zainstalowac FF-Light  brakowało vc_redist.x86, oraz nie można zainstalować  WMP plugin dla FF. Instalowałem tak jak Mozilla  nakazuje w swoim manualu - bez skutku. Nie widać tej wtyczki też w innych firefoxowych klonach mimo że w systemie jest zainstalowana.

No i sam panel Windows update nie odpala historii aktualizacji  w co warto byłoby czasem zajrzeć co jest a czego niema. A reszta to generalnie bez zarzutu. Mało ram bierze a o to mi głównie chodziło

Po tygodniu użytkowania moge powiedzieć że wszystko jak na razie gra i śpiewa. Po wyłączeniu niepotrzebnych mi usług, wywalenia programów z autostartu to na odpalonym Firefoxie w pełnej wersji z kilkunastoma addonami  zużycie pamięci fizycznej po godzinie od restartu 55%. Czasami dobije do 60. Mam tylko 2gb Ram. cpu w okolicach 5%. Więc nie jest źle. Jak się pokombinuje to na mniejszej ilosci ramu można sobie jeszcze swobodnie korzystać z kompa. PRzy wyłaczonym firefoxie osiągam chwilowo nawet 22% zużycia ram. Chromowe przeglądarki minimalnie więcej pożerają ram - ja mam SRWareIron, ale z racji dodatków siedzę głównie w FF

Aha.. jeszcze jedno. Czy pousuwane  elementy w tym modzie moga mieć wpływ na wyświetlanie stron i multimediów?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na tej stronie za cholere nie idzie odpalić prawidłowo streamu. Działa tylkow  FFox. W chromowych przeglądarkach  ginie panel odtwarzania  a na innych  w ogóle nie działa po zablokowaniu flash i dodaniu do listy wyjatków.

Cześć

Mam mały problem  na netbooku z tym systemem. Otóż nie mogę przyłączyć go do grupy domowej. Po wpisaniu poprawnego hasła grupy wyskakuje komunikat, że "system Windows nie może skonfigurować grupy domowej na tym komputerze". Czy da się to jakoś rozwiązać?

Mogę potwierdzić, dla zainteresowanych że system aktywowany orginalnym kluczem można bez problemu, darmowo aktualizować do Windows 10 Home, przy użyciu " Windows 10 Media Creation Tool".

Witam wszystkich :)

mam problem z udostępnianiem plików na dysku "D".

"C" nie ma problemu, na "D" brak opcji "udostępnij" w menu kontekstowym i "właściwościach" pliku czy katalogu.

Można to jakoś poprawić?

Pozdrawiam

Miałem tą wersję  instalowaną trzy razy, za każdym razem w ten sam dzień nastąpiła zmiana na oryginalny, nie modowany Windows. System sam w sobie jest... szybszy z pewnym "ale", wentylator prawie cały czas działa na najwyższych obrotach, co mnie to bardzo irytuje, lapek się grzeje, że mógłbym na nim zrobić sobie jajecznicę i wtedy zaczyna łapać zwisy a o graniu już nawet nie wspomnę. W tym przypadku wolę sobie sam zoptymalizować czystego, świeżo zainstalowanego Windowsa od A do Z.

Nie wiem czy to poprawisz, czy nie. Wolałem napisać co mnie najbardziej irytuje.

"ale", wentylator prawie cały czas działa na najwyższych obrotach,

wystarczyło zmienic plan zasilania

W tym przypadku wolę sobie sam zoptymalizować czystego, świeżo zainstalowanego

zrób  a najlepiej zrob i podziel sie z innymi napewno beda chetni

nstalowaną trzy razy

samo instalowanie nie pomoze jezeli zle sie pobrało lub źle zrobiony istalator

jak patrze opinie wstecz podobnych problemow jakos nie widze 

wiem ze nei jest doskonaly ale powinien tego powodowac co opisujesz

Jak widze to juz druga moja modyfikacja co ci nei pasuje 

wiec moja propozycja 

czysty albo kogos innego zainstaluj  sporo tego jest

wystarczyło zmienic plan zasilania

Robię to zawsze, na każdym systemie.

samo instalowanie nie pomoze jezeli zle sie pobrało lub źle zrobiony istalator

Zawsze robię poprzez Windows 7 USB/DVD Download Tool, więc wątpię, bo każdy oryginalny obraz działa bez problemu.

jak patrze opinie wstecz podobnych problemow jakos nie widze

Bo nie na każdym sprzęcie działa tak samo jak na Twoim. :P

Jak widze to juz druga moja modyfikacja co ci nei pasuje

Nie, że mi nie pasuje, bo jest ok gdyby nie to, że ten wentylator...

czysty albo kogos innego zainstaluj  sporo tego jest

Próbowałem modyfikacji innego autorstwa, lecz jakoś mi do gustu żadne nie podchodzą za wyjątkiem, np Twojego o którym teraz mowa. No cóż, pomyślę, pokombinuję, może akurat coś zdziałam z tym problemem.