Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 7 Mini Starter - Notebook 2k15

Recommended Posts

Postawiłem na Samsung N145 Plus - Intel Atom N450/1,66Ghz 1GB RAM. Wcześniej była katastrofa teraz troszkę mniejsza katastrofa, YouTube to dla niego za wiele (wszystkie stery ze strony producenta) ale używając MxNitro nawet sprawnie stronki wchodzą. Generalnie spora poprawa polecam!

Mozna zawsze tez sprobowac innych kastratów typu Tiny7, gdzie jest IE8 i WMP i na wersji Ultimate i nawet się mieści na CD (699mb iso), tylko brak SP1 i poprawek, chociaz i tak nie potrzeba na starych komputerach wedlug mnie... Sama 7mka jest dosyc bezpieczna, wystarczy firewall i rozsądek.

Instalacja z USB w przypadku większej wersji zakończyła się w moim przypadku niepowodzeniem - przy próbie instalacji Instalator ukazuje błąd odczytu pliku D:\Sources\install.wim (kod błędu 0x8007000D)

Portowania ISO na USB dokonałem Rufusem nie zmieniając żadnych ustawień. Czy robię coś źle, czy może obraz przy pobieraniu się uszkodził? Dodam, że ten sam obraz dało się użyć na maszynie wirtualnej.

EDIT: załączam link do zdjęcia ekranu przy instalacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Witam,

Czy w tym systemie została usunięta obsługa dotykiem? Pytam, ponieważ w changelogu nic na ten temat nie jest napisane, natomiast ja nie znalazłem informacji, jakoby Starter został tej funkcji pozbawiony. Chętnie postawiłbym go na tablecie Colorovo Citytab Supreme 8 i zdał relację z ogólnego działania :) Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Ja napotkałem pewien problem, otóż po instalacji patch'u do obsługi 4gb ramu laptop uruchamiał się normalnie, lecz po instalacji sterowników do karty graficznej intela przy ostatnej sekwencji uruchamiania z takiego lekko szarego ekranu robi się całkiem czarny i nic więcej się nie rusza, jak temu zaradzić ?

Dodam, że gdy wybiorę normalną wersję bez patch'u na 4gb ramu, laptop uruchamia się normalnie.

Dziwne bo testowalem nie raz ale oczywiscie mozliwe gdyz nie mialem mozliwosci sprawdzic na innych sprzetach co jest chyba zrozumiale

Dlatego w tej kwesti licze na wsparcie akrtywne userow ktorzy uzywaja tej modyfikacji

bo wlasnie oni maja mozliwosc sie wypowiedzenia gdyz kazdy z nich posiada inny sprzet i ma mozliwosc wlasciwego przetestowania systemu

Są to oryginalne sterowniki ze strony intela do HD 4000, dodatkowo powiem, że prócz tej karty mam osobną 660mGTX ale bez zmian gdy zainstalowałem sterowniki do 660mGTX ze strony producenta.

Być może wystarczy pogrzebać w ustawieniach sterownika ale chcę poczekać na być może jakieś informacje :)

No cóż u mnie wołał. Z tego co wyszukałem to nie tylko ja mam taki problem, sporo tego w sieci na ten temat że intel HD ma problemy z tą łatką.

Podobno problem "rozwiązuje" instalacja sterowników pod XP ale nie próbowałem tego jeszcze. Jedynym minusem jest brak możliwości korzystania z aero.

Intel HD nie będzie działało z PAE pod 7 i nowszymi windowsami, inne problemy jakie spotkałem z PAE to kamerka wieszająca komputer, to co działa z PAE to karty nvidii i ATI, ale nie wszystkie.

Co do 7 mini starter to mam problem z netbookiem, jak używam netu po kablu to wszystko OK, jak wlaczę wifi to po kilku sekundach/minutach freeze. Pod linuxem wszystko jest OK. Próbowałem kilku wersji sterowników itp i nie pomogło.

// wyjaśniło się, wymiana wifi z n100 na realteka pomogła.

Inne przygody to na wszystkich windowsach od Mr,T któraś aktualizacja powoduje STOP c000021a Fatal System Error. Sprawdzałem 7 i 81 32 i 64 i na kilku kompach zawsze to samo. Nie doszedłem która to aktualizacja bo zawsze wrzucam backup i w 15 minut mam system, ale M$ ładnie leci w kulki. Jutro sprawdzę jak wersja z kwietnia się sprawuje.

Witam. Szanowny Mr.T, w opisie napisałeś, że usunięte są dźwięki zdarzeń...ja zainstalowałem tego moda i o dziwo dźwięki są i normalnie działają!. Myślę, że dla niektórych jest to dobra wiadomość, dla mnie też. A co do samego systemu, to jak zwykle - dobra robota, Zainstalowałem na notebooku z 1GB ramu i daje radę. Wszystko co potrzeba się zainstalowało i na razie działa bez problemu. Dzięki i pozdrawiam.

Witam,

Czy w tym systemie została usunięta obsługa dotykiem? Pytam, ponieważ w changelogu nic na ten temat nie jest napisane, natomiast ja nie znalazłem informacji, jakoby Starter został tej funkcji pozbawiony. Chętnie postawiłbym go na tablecie Colorovo Citytab Supreme 8 i zdał relację z ogólnego działania :) Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Wiadomo coś na ten temat ?

Zainstalowałem WIndows Mini Starter edycja 2, zrobiłem aktualizacje windows i po restarcie już usługi Windows Update nie mam. Czy to normalne zachowanie?

Wgram na nowo wiec system. Teraz od razu po wgraniu systemu wyłączyć windows update?