Jump to content

Win 7 Mini Starter - Notebook 2k15

Recommended Posts

No cóż u mnie wołał. Z tego co wyszukałem to nie tylko ja mam taki problem, sporo tego w sieci na ten temat że intel HD ma problemy z tą łatką.

Podobno problem "rozwiązuje" instalacja sterowników pod XP ale nie próbowałem tego jeszcze. Jedynym minusem jest brak możliwości korzystania z aero.

Intel HD nie będzie działało z PAE pod 7 i nowszymi windowsami, inne problemy jakie spotkałem z PAE to kamerka wieszająca komputer, to co działa z PAE to karty nvidii i ATI, ale nie wszystkie.

Co do 7 mini starter to mam problem z netbookiem, jak używam netu po kablu to wszystko OK, jak wlaczę wifi to po kilku sekundach/minutach freeze. Pod linuxem wszystko jest OK. Próbowałem kilku wersji sterowników itp i nie pomogło.

// wyjaśniło się, wymiana wifi z n100 na realteka pomogła.

Inne przygody to na wszystkich windowsach od Mr,T któraś aktualizacja powoduje STOP c000021a Fatal System Error. Sprawdzałem 7 i 81 32 i 64 i na kilku kompach zawsze to samo. Nie doszedłem która to aktualizacja bo zawsze wrzucam backup i w 15 minut mam system, ale M$ ładnie leci w kulki. Jutro sprawdzę jak wersja z kwietnia się sprawuje.

Witam. Szanowny Mr.T, w opisie napisałeś, że usunięte są dźwięki zdarzeń...ja zainstalowałem tego moda i o dziwo dźwięki są i normalnie działają!. Myślę, że dla niektórych jest to dobra wiadomość, dla mnie też. A co do samego systemu, to jak zwykle - dobra robota, Zainstalowałem na notebooku z 1GB ramu i daje radę. Wszystko co potrzeba się zainstalowało i na razie działa bez problemu. Dzięki i pozdrawiam.

Witam,

Czy w tym systemie została usunięta obsługa dotykiem? Pytam, ponieważ w changelogu nic na ten temat nie jest napisane, natomiast ja nie znalazłem informacji, jakoby Starter został tej funkcji pozbawiony. Chętnie postawiłbym go na tablecie Colorovo Citytab Supreme 8 i zdał relację z ogólnego działania :) Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Wiadomo coś na ten temat ?

Zainstalowałem WIndows Mini Starter edycja 2, zrobiłem aktualizacje windows i po restarcie już usługi Windows Update nie mam. Czy to normalne zachowanie?

Wgram na nowo wiec system. Teraz od razu po wgraniu systemu wyłączyć windows update?

po pierwsze odpowiednie sterowniki po drugie kolejnosc wgrywania ma znaczenie

Zgadzam się. Ja zawsze tak instaluję:

1. chipset
2. mass storage( RST - jeśli jest konieczny)
3. grafika
4. audio
5. lan
6. wifi
7. bluetooth
8. touchpad
9. pozostałe

Witam. Wczoraj zainstalowałam ten system na HP Compaq nx6125, 2GB RAM, 1,6 GHz,i bardzo ładnie śmiga. Wcześniej na tym komputerze miałam zainstalowaną krótko modyfikację od Wiktorynka. Niestety tam był kłopot z zainstalowaniem drukarki (też HP). Tu wszystko działam bez zarzutu. Sam systm też działa płynnie i bez problemu. 

Edit: Po paru dniach używania tego systemu nadal wszystko jest ok, oprócz małego "ale". Tak jak wspomniał użytkownik xbmcc po pierwszym pobraniu aktualizacji przez Windows Update i po zresetowaniu komputera, znika ta usługa. 

Dwa razy instalowałam system i wszystko działa, oprócz tego. Oczywiście nie przeszkadza to w niczym, ale po prostu zastanawiam się dlaczego tak się dzieje? 

Edited by PWojciechowska

Witam:)

Mógłby mi ktoś  w jakiś sposób napisać skąd i jak zainstalować pliki pomocy do w/w Windowsa Mini?

Mam problem z dodaniem netbooka do grupy domowej (cały czas woła mi że nie można uruchomić Pomocy)

Chyba że ktoś  masz jakiś pomysł jak to naprawić to bardzo chętnie przyjmę każdą radę.

Wszelkie usługi, które mogły mieć związek z plikami pomocy już włączyłewm... WU nie pomaga....

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdro
AdekHadek90

Do Mr.T 

Witam postawiłem tego moda mojemu kumplowi, na Intelu dwurdzeniowym, 1 GB ram.  Po postawieniu na Belinea, która ma płytę MaxData 2,1 nie potrzeba było instalować sterów do Lanu.

Czy również, po postawieniu na Asusie A8N-E, również będzie Lan działał, tzn... czy nie będzie trzeba instalować sterów do Lanu?

Z Poważaniem wolfwhite1608 :)

Witam! Mam problem z tym systemem podczas instalacji. Sprawa wygląda następująco załadowały się wszystkie pliki , funkcje, aktualizacje i komputer uruchomił się ponownie (jak przy każdej instalacji systemu) załadował się windows i wyskoczył bluescreen. Próbowałem wsadzić ram do innego slotu, instalowałem system 3 razy i ciągle ten sam błąd. Wiecie jak to naprawić?

4so3tz.jpg

Do Mr.T

Szanowny Mr.T chciałem poinformować, że ten Mod działa wyśmienicie u mojego sąsiada :) 

Sąsiad ma w pudełku kość 512 Mb Ram, w tej chwili ma zainstalowaną 1 kość 1 GB ram. 

Czy może sąsiad dołożyć te 512 MB Ram, jaką konfigurację zastosować do którego slotu, aby Windows Widział 1,5 GB Ram? 

Podaję Parametry Komputera mojego kumpla : 

Płyta Asus A8N-E 

Obecnie zainstalowany procesor AMD Athlon 64 Procesor 3000+ o taktowaniu 1,81 Ghz

W Menedżerze urządzeń jest kilka żółtych wykrzykników: 

Uprzejmie proszę o pomoc w znalezieniu sterowników dla tych urządzeń w wersji 32 Bit dla Win 7.

ACPI/ATK0110

ACPI/PNPB006

ACPI/PNPB02F

ACPI/PNP0700 USB/VID_04AC8&PID_307B&REV0100