Jump to content
Mr.T

Win 7 Mini Starter - Notebook 2k15

Recommended Posts

Mam Notebook Acer Aspire V5-121 z 2gb ram i windows 8 64 bit. Muli to jak cholera czasami.

Spróbuję jutro wieczorem zainstalować tą wersję 7.

Mam  nadzieję że się uda. Poprzednio jak próbowałem zainstalować 7 wywalało w instalatorze błąd na samym początku. Że nie można wykryć sterownika dysku czy jakoś tak. 

Podejrzewam że przez inny rodzaj partycji gpt w windows 8. 

Ta modyfikacja zawiera sterownik do instalacji na czymś takim?\

Pytam bo nie chciałbym wywalać partycji recovery od producenta. Zawsze może się przydać.

Linux chodzi gorzej niż Mini Starter ;) Szukam właśnie odpowiedniego XP na forum i zaraz wleci na pendraka. Się okaże.

Przetestuj dysk Crystal Disk Mark, mi na lapku z cpu 1x1,73ghz 2gb ram i sata 1 chodzi w miare ale zauważyłem że niektóre sterowniki potrafią konfliktować przez co rośnie użycie cpu i następuje zamulanie.

Mam Notebook Acer Aspire V5-121 z 2gb ram i windows 8 64 bit. Muli to jak cholera czasami.

Kto zdrowy na umyśle na mniej niż 4gb ramu montuje system 64bit, możesz tam wsadzić max 8gb ramu

Ale ten lapek ma cpu 2x1.0Ghz i bez obrazy z gów.na miodu nie ukręcisz.

Mam  nadzieję że się uda. Poprzednio jak próbowałem zainstalować 7 wywalało w instalatorze błąd na samym początku. Że nie można wykryć sterownika dysku czy jakoś tak. 

Podejrzewam że przez inny rodzaj partycji gpt w windows 8. 

Tak bo w7 miałeś wypalony dla bios/mbr a obecny system masz uefi/gpt

Pytam bo nie chciałbym wywalać partycji recovery od producenta. Zawsze może się przydać.

Przez około 12 lat styczności z kompami takowe partycje nigdy sie nie przydały i przy reinstalu zawsze szły do usunięcia :)

Przetestuj dysk Crystal Disk Mark, mi na lapku z cpu 1x1,73ghz 2gb ram i sata 1 chodzi w miare ale zauważyłem że niektóre sterowniki potrafią konfliktować przez co rośnie użycie cpu i następuje zamulanie.

Kto zdrowy na umyśle na mniej niż 4gb ramu montuje system 64bit, możesz tam wsadzić max 8gb ramu

Ale ten lapek ma cpu 2x1.0Ghz i bez obrazy z gów.na miodu nie ukręcisz.

Tak bo w7 miałeś wypalony dla bios/mbr a obecny system masz uefi/gpt

Przez około 12 lat styczności z kompami takowe partycje nigdy sie nie przydały i przy reinstalu zawsze szły do usunięcia :)

Kto zdrowy na umyśle? Producent firma Acer oni wsadzili tu Windows 8 w wersji 64 bity. 
Ja próbowałem wgrać 7 ultimate 32 bity z pendrive to mi wywalało komunikat że sterownika cd/dvd wykryć nie może. Pendrive robiony rufusem. 
Wczoraj wpadłem na ten temat i postanowiłem że znowu pobawię się we wgrywanie 7. Może na chama uda mi się to tu wepchąć.
Lepsze to niż mułowaty i niedorobiony Windows 8. Bo te że 8gb ram mogę tu wsadzić to wiem. Ale dzięki za info.
Potrzebuję sprawdzonej wersji Windows 7 żeby móc na legalu zrobić bootowalny pendrive. Żeby się zainstalowało.
I w razie czego żebym żadnych problemów nie miał. Jak skasuję wszystkie obecne partycje z dysku zostanę bez komputera. 
Bo nie mam dojscia do innego pc.

Producent firma Acer oni wsadzili tu Windows 8 w wersji 64 bity. 

Producenci to kretyni wiadome nie od dziś :)

Jak skasuję wszystkie obecne partycje z dysku zostanę bez komputera. 
Bo nie mam dojscia do innego pc.

Jeśli masz kilka pendrivów na jednym wypal Windows Live.

Producenci to kretyni wiadome nie od dziś :)

Jeśli masz kilka pendrivów na jednym wypal Windows Live.

Niestety mam tylko jeden pendrive 16gb na usb 3.0 

Jakbym miał drygi to żadnego problemu by nie było. Winda już dawno by stała. To samo gdybym w tym notebooku był napęd dvd. Mam płyty cd z linuxem i hiren boor cd. Wtedy bym się bawił. Niestety obecnie jestem w takiej nie innej sytuacji. 

Edit. Sprawdziłem z ciekawosci co będzie jakbym chciał zainstalować tą modyfikację na tym notebooku.

I wywala to samo co przy próbie instalacji oryginalnego Win 7 z pendrive.

Czyli bez drugiego pendrive z przygotowanym linuxem jestem w czarnej "Jestem Idiotą" pko co. W razie jakby coś nie tak poszło. 

Cały czas ten sam chory błąd. 

To przez ten format partycji w windows 8?

Link do zdjęcia jak to wygląda.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kolejny edit. 

Udało mi się wgrać tą modyfikację. Jaki ja czasami ślepy jestem to masakra.

W tych nowszych notebookach jest nowe wejscie na USB 3.0

Zazwyczaj z lewej strony. Sporo ludzi z tym problem ma przy instalacji win 7. Niebieskie dokładnie. 

Dlatego takie cyrki miałęm podczas instalacji. Wystarczyło zmienić port usb na jeden z trzech. I Instalacja ruszyłą bez problemu. 

5 partycji założonych przez producenta było na hdd 320gb. 

Masakra.

Dlatego ten notebook tak mulił. 

Ale w końcu działą w miarę porządnie na 2gb ram. 

Zresztą screen. Nic specjalnego ale na takiej konfiguracji działą o dziwo zadowalająco. 

Zbłazniłem się tylko kupując drugi nowy pendrive w sklepie . Niepotrzebnie. Stary bałby radę z instalacją win7 bez problemu. 

No ale mądry człowiek po szkodzie. 

Trudno. Może komuś na przyszłosc się to przyda.

I ostatnia rzecz do autora tej modyfikacji. 

Kawał dobrej roboty. W końcu ten muł z win 8 co kupiłem dostał drugie życie. Udało ci się zawstydzić firmę Acer. 

Swoją modyfikacją. Swoją drogą tego kto wymyślił żeby dać win 8 na 2GB ram w ultrabooku v5. Bo tak to się dokłądnnie nazywa, model który mam. Powiesiłbym za jajca. 

Kawał dobrej roboty. 

Jutro z ciekawosci sprawdzę wydajnosc w kilku grach. I opiszę. Ale już widzę że sam system zbiera się, działa conajmniej 3 razy szybciej. Niż na win 8

Dobra póki co to tyle z mojej strony

instaluje na acer aspireone d270 :) cos jeszcze mozna zrobic aby go przyspieszyc? cos powylączac? tylko prosilbym tak na chłopski rozum ;)

Usługi wizualne. Aero itp. Ja tak zrobiłem i notebook śmiga

Ciekawa wstawka. Zainstalowalem na lapku z C2D i G45 z 4GB RAM w nadziei że nie będzie zbytnio ospały. No i jest problem z tym RAM.

Po wgraniu patcha na 4GB i sterowników system się ładuje ... i staje, do pulpitu nie dochodzi. Po usunięciu drivera od grafiki (z oficjalnej www Intela) system wstaje, no ale praca na "standardowa karta VGA" to chyba nie o to chodzi?

Wątpie żebym robił coś źle... bo na "pełnej" wersji 7 system śmiga ;)

Aha ale i tak nie widzi 4GB tylko 2,96GB

może coś się żle wgrało 

bo postawiłem na vbox i patch działa

Wgrałem na nowo i jest to samo. Na systemie z sterownikiem od chipsetu, ale bez drivera do grafiki i wgraniu patcha mam dostępne 4GB.

Ale jak wgram driver od VGA to zaczynają się problemy. W skrócie... Starter działa przy "normalnej wersji z 2GB RAM". Próby uruchomienia z patchem kapa.

Poszukaj na forach bo temat w przypadku grafiki intela jest znany i rozkminiony.

Trzeba użyć sterownika dla Windows XP, ale bodaj tracimy aero

Siemka, czy ktoś może mi udostępnić plik z Patchem na 4gb RAM, Ponieważ przez przypadek usunąłem?

Ready 4 Giga Ram - Patch / win7 mini starter notebook 2k15

Witam.Wszystkie systemy z tej strony na instalatorze win7 instalują się na 2 słabych komputerach a z instalatorem windows 10 już nie.Czy jest mozliwość wypuszczenia tego systemu z instalatorem Windows 7.Ewentualnie proszę o radę jak zainstalować z instalatorem Windows 10.Przy odpalaniu instalacji jest czarny ekran i nic sie nie dzieje,czekam dosyć długo nawet godzinę i nic.

Witam mam pytanie wywaliło mi Windowsa po aktualizacji poprawki system sie nie ładuje  kod błędu: 0xc000000f

i chce oryginalną płytę do pobrania  plików i tu sie zaczynają schody bo system ładowałem z pendraka może ktoś podpowiedzieć jak teraz z tym sobie poradzić BEZ CD szukałem w necie ale piszą jak podmienić pliki komenda w wierszu zadań ale nie znalazłem nic z pozycji bios nie chce misie ponownie stawiać czystego Windowsa  ktoś coś  jakieś rady z góry dziękuje

Mam taki problemik z tym systemem... (...)

wystarczyło napisać o co chodzi  a nie bawić się w jakieś bany choć nie wiem czy to zrobił sam administrator

Edited by forresty