Jump to content
WinClub
taba19

Windows 10 internet 600mb/s od dostawcy pomierzone na Linux jest a na Windows nie ma max 250

Recommended Posts

Ważna uwaga , nie zawsze najnowszy sterownik jest .... najlepszy.

Co to za karta sieciowa?

Próbowałeś z kilkoma wersjami wstecz?

Czysta instalacja co dokładnie oznacza?

30 minut temu, wiktorynek napisał:

Zanim zaczniesz coś więcej kombinować, mam inną propozycję - podłącz pod ten kabel inny komputer/laptop z kartą sieciową 1Gb/s i sprawdź łącze.

oczywiscie też tak zrobiłem i  efekt popdobny  na windows ta sam akcja a na linux  idealnie  już otym pisałem kilka postów wyżej ze testowałem na róznych urzadeniach i tylko na urzadzeniaach z linuxem działa prawidłowo a na windows czy os MAC ta samaa sraaczka z łaczem

A próbowałeś odinstalować sterowniki do karty i po restarcie zainstalować tylko sam sterownik? No bo instaluje się więcej i w 10 może coś ograniczać? Chodzi zapewne o te nowe aktualizacje i restrykcje dostępu.

Opcji ubędzie, ale internet powinien hulać na maxa.

W linuxie nie ma tych hocków i tam śmiga. Tak myślę.

3 godziny temu, taba19 napisał:

testowałem na róznych urzadeniach i tylko na urzadzeniaach z linuxem działa prawidłowo a na windows czy os MAC ta samaa sraaczka z łaczem

Powiedziałbym, że to niemożliwe, ale w tej dziedzinie nie ma rzeczy niemożliwych, o czym rzadko, bo rzadko, ale przekonałem się nieraz.

Jeśli inne testowane urządzenia miały różne od Twojego systemy Windows, to obawiam się, że już nic nie poradzisz. Swoją drogą jest, to bardzo dziwne.

3 godziny temu, taba19 napisał:

oczywiscie też tak zrobiłem i  efekt popdobny  na windows ta sam akcja a na linux  idealnie  już otym pisałem kilka postów wyżej ze testowałem na róznych urzadeniach i tylko na urzadzeniaach z linuxem działa prawidłowo a na windows czy os MAC ta samaa sraaczka z łaczem

Napisz teraz , jaki jest ostatecznie system i ile max Ci się udało uzyskać pod Win ( i łinux ) - łącze jest cały czas 600 mbit .

ostatecznie

testuje podpiety bezposrednio pod modem od dostawcy internetu testy na 3 urzadzeniach najpierw windows potem linux 

1 stacjonarny z systemem zawsze instalowanym na nowo : testy przeprowaadzane na sterownikach od MS potem od producenta  na Windows  max 269 na 32 ( powinno być 600 na 300) linux 580 na 162

2 laptop to samo 259 na 32 linux 568 na 150

3 Laptop serwisanta z multimediów  269 na 37 linux 578 na 157( tu systemu i sterowników nei ruszałem bo nie moje :) (pewnie by nie dał :) )

4 mac 216 na 21 linux nie testowany

tak łacze jest cały czas 600 na 300

58 minut temu, taba19 napisał:

Laptop serwisanta z multimediów  269 na 37

O tym nie wspominałeś, że serwisant ma identyczne wyniki spod Windows jak Ty.

58 minut temu, taba19 napisał:

linux 578 na 157

A dlaczego serwisant nie ma upload w pobliżu 300Mb/s tylko 2x wolniej?

Po tym co napisałeś, to w jaki sposób mamy Tobie pomóc? Ewidentnie łącze jest do bani. Też mi się, to od razu dziwne wydawało.

P.S. Ostatnia szansa - jaki jest kabel Ethernet? - musi być dobrej jakości minimum kategorii 5E, a najlepiej jak będziesz zmieniał, to od razu na kategorię 6

kabel pierwsze co było wymieniane :) na ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

pisałem zę u serwisanta jest identycznie on również zmieniał kable i cudował i tylko na linux osiaga dobre pretkosci reszta jest taka sama na systemie windows

ja podejżewam ze DNS jest skopany przez operatora i dtatego tak to wyglada

Godzinę temu, taba19 napisał:

DNS jest skopany przez operatora

A próbowałeś zmienić w tym ruterze/modemie od nich na 1.1.1.1 czyli Cloudflare?

A co powiedział serwisant na to, że na Windows jest łącze niemal połowę wolniejsze w download i upload?

Tak absolutnie nie powinno być.

2 godziny temu, taba19 napisał:

kabel pierwsze co było wymieniane :) na ten [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

pisałem zę u serwisanta jest identycznie on również zmieniał kable i cudował i tylko na linux osiaga dobre pretkosci reszta jest taka sama na systemie windows

ja podejżewam ze DNS jest skopany przez operatora i dtatego tak to wyglada

Ten sam kabel kupiłem tylko długość 20m i potestuje ale dopiero za 1 miech bo wtedy będę miał 1 Gb/s internet od netia.

Normalnie, to windows 7 rezerwuje 20% przepustowości łącza, ale to się pilnuje zawsze i wyłącza w rejestrze. To musi być zrobione pierwsze.

Dodatkowo nic nie wiemy, co mogło być skopane. Proponuję portable complete internet repair - pobierz zip stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wypakuj i uruchom program. Zaznacz pozycje 1, 2, 3, 4, 5, 10, 12 i kliknij w GO! Po naprawie z menu file wybierzesz reboot i po ponownym uruchomieniu komputera ma być lepiej, czyli naprawa dns, proxy, protokół TCP/IP, hosts itp.

Jaka to płyta x570? To mega ważne pytanie.

Asrock X570 Creator oraz Gigabyte X570 Aorus Xtreme mają buga na win 10.

W menadżerze urządzeń właściwości karty sieciowej, zakładka zaawansowane i szukaj "Recv Segment Coalescing", przelacz na disabled dla IPv4 oraz IPv6.

Naprawiłem, pozdro.

m4s likes this