Jump to content
WinClub
wazelina

Zawieszanie PC

Recommended Posts

Witam. Mam problem z komputerem. Parę dni nie był używany wczoraj włączam i po paru minutach przy przeglądaniu internetu zgasł ekran. Wyłączyłem go chciałem włączyć niby się uruchamiał, ale nic na ekranie oraz myszka i klawiatura się nie świeciły. Po godzinnej przerwie zatrybił temperatury okej, ale znów po paru minutach zwiecha. Dzisiaj podobnie jeszcze np jest tak że wyłącze go i włączę to sam się wyłącza i po chwili próbuje sam się uruchomić, ale myszka, ani monitor nie reagują. Co to może być? Zasilacz padł ?

Możliwe , że płyta główna będzie uwalona jeżeli masz czarny ekran a PC uruchamia się i wyłącza i tak w kółko.-Gdyby zasilacz Ci padł wtedy komp jest martwy nie uruchomi się podobnie z procesorem , zawieszanie się i jak komputer gaśnie bez ponownego uruchamiania to krytyczne temperatury osiąga np. CPU.

11 minut temu, wazelina napisał:

Trochę bełkot niestety, ale cóż. Temperatury są okej. 

Komputer dalej przy uruchomieniu ma czarny ekran i się restartuję ? Zawieszanie się PC może wskazywać na uszkodzony podzespół lub złe ustawienia biosu , spróbuj przywrócić ustawienia , sprawdź czy w kompie nie masz czegoś luźnego niedopiętego itd. Czasami ciężko od razu znaleźć przyczynę.

Ma czarny ekran, niby w środku pracuje wszystko jednak nie wyświetla ekranu startowego, nie bootuje się nic.

Jak zostawi się go wyłączonego na trochę czasu to normalnie się załącza wszystko więc kabelki stykają.

Ja miałem podobne disco z płytą gigashita, na zimno startowała i działała stabilnie. Ale jak się już nagrzała i zrobiłem reset, to nie wstawała, dopóki nie ostygła :E Co najciekawsze - na syfiastym zasilaczu Codegen to się nie działo i używałem tak dziwnie uszkodzone mobo nawet o tym nie wiedząc. Dopiero jak w końcu kupiłem firmowy zasilacz, to się zaczęły dziać takie cuda. Pierwsze co pomyślałem, że to wina nowego zasilacza, ale ostatecznie się okazało, że mobo. Przy normalnym użytkowaniu kompa z zainstalowanym systemem można było z tym żyć, a jak musiałem zainstalować jakieś stery, które wymagały resetu, to robiłem to chwilę przed planowanym wyłączeniem PCta. Ale weź tu zainstaluj system :22 Co reset to 15min przerwy, żeby mobo ostygło, paranoja jakaś. Nie wiem co konkretnie padło na mobo, ale to raczej wina lat pracy na Codegenie :E

2 minuty temu, Widzior napisał:

Ja miałem podobne disco z płytą gigashita, na zimno startowała i działała stabilnie. Ale jak się już nagrzała i zrobiłem reset, to nie wstawała,

Na  100 % tak zwany  "zimny lut "  płyta do wymiany jeżeli na gwarancji  jak nie to  " wygrzanie układu zasilania "  .

7 minut temu, woj_ani217 napisał:

Na  100 % tak zwany  "zimny lut "  płyta do wymiany jeżeli na gwarancji  jak nie to  " wygrzanie układu zasilania " 

Tylko dlaczego działała bez problemu na Codegenie, a na firmowych zasilaczach z zabezpieczeniami nie?