Skocz do zawartości

Dwie płytki z windows xp pro i home nie wyszukują dysków - nie mogę zainstalować i sformatować


mar173

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dostęp do konsoli odzyskiwania przez bootowalny pendrive z windows home.
 
Gdy chcę zainstalować windows home przed ukazaniem się listy partycji wyświetla się:
"Instalator nie może znaleźć umowy licencyjnej użytkownika (EULA). Kontynuacja instalacji nie jest możliwa. Naciśnij F3, aby zakończyć."
 
Gdy chcę zainstalować windows Proffesional przed ukazaniem się listy partycji wyświetla się:
"W komputerze nie znaleziono poprzedniej wersji systemu Windows NT. Instalator nie może określić czy masz uprawnienia do instalacji tego uaktualnienia. Aby zakończyć pracę Instalatora, naciśnij klawisz F3."
 
Próbowałem naprawić sektor rozruchowy przez konsolę poprzez wpisanie:
fixmbr
fixboot
 
Niestety zamiast  w dysku laptopa utworzyło mi nowy sektor rozruchowy w pendrive. Pendrive musiałem sformatować. Jak przeprowadzić te operacje na dysku w laptopie ? A może to jest zupełnie inny problem ? Wcześniej miałem zainstalowany Windows 8. Nie wiem czy usunąłem też wszystkie pozostałości po GRUBIE bo miałem też linuxa z jakiś miesiąc temu.

I jeszcze to może będzie ważna informacja:

Przed próbą instalacji windows xp programem Gparted Live CD usunąłem wszystkie partycje i stworzyłem dwie: 30gb i 89gb poczym sformatowałem je do ntfs.

 

 

Przed chwilą próbowałem (pkt. 5 i 6) - ale po wpisaniu diskpart wyszukuje tylko pendrive, po wpisaniu fixmbr c: - nie ma takiego dysku, partycji:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Zaraz sprawdzę płytkę z

Windowsem LIVE CD, jak to nie pomoże

(nie wyszuka dysku) to

ja już chyba nic nie zrobie.

 

Żeby nie wyświetlał się Blue Screen podczas odpalania live cd musiałem przestawić dysk w BIOSIE w tryb IDE. Teraz formatuje dysk C. Live Cd wyszukuje partycje, ale nie działają komendy: fixmbr, fixboot. Może teraz po przestawieniu dysku w tryb IDE i pełnym sformatowaniu partycji C coś ruszy z instalki Xp Home.

 

Wykonałem komendy:

fixmbr DeviceHardDisk0

fixboot c:

 

Niestety dalej nic. Wyświetla się informacja: "Instalator nie może znaleźć umowy licencyjnej użytkownika (EULA). Kontynuacja instalacji nie jest możliwa. Naciśnij F3, aby zakończyć."

 

Zaraz będę sprawdzał metodę ze strony Microsoft z dyskietką startową Windows 98.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dobra nie mam już głowy do tego. Fdisk na dyskietce nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym preferował format, bo niestety jak mało kiedy winde idzie naprawić.. Wrzuć w7/w8 zrób format partycji, potem podmień instalke na xp czy co tam chcesz i powinno pójść bez problemu

 

Ale formata robiłem. Jeszcze spróbuje [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Widzę, że tutaj jest EasyBCD, nie wiem co to za program, ale może dzięki niemu będzie możliwość zainstalowania windows xp na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej zrobimy...

Instalator nie może zlokalizować pliku licencji bo odpalasz z
innej lokalizacji niż została wstępnie przewidziana dla cd-romu. Odszukaj
plik z rozszerzeniem *sip (to się chyba nazywa txtsetup.sip) , otwórz go w
notatniku i sprawdź pozycję "Setupdata". Tutaj należy zmienić ścieżkę
dostępu do pliku setup.exe na właściwą

Jeśli to nie o to chodzi to tylko pozostaje system nowszy czyli od Vista w góre, albo dokupienie dvd na usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej zrobimy...

Instalator nie może zlokalizować pliku licencji bo odpalasz z

innej lokalizacji niż została wstępnie przewidziana dla cd-romu. Odszukaj

plik z rozszerzeniem *sip (to się chyba nazywa txtsetup.sip) , otwórz go w

notatniku i sprawdź pozycję "Setupdata". Tutaj należy zmienić ścieżkę

dostępu do pliku setup.exe na właściwą

 

Jeśli to nie o to chodzi to tylko pozostaje system nowszy czyli od Vista w góre, albo dokupienie dvd na usb

 

Spróbuje. Wezmę też pod uwagę Nlite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj dysk programem MHDD wtedy będzie na pewno rozwiązany problem pozostałości po GRUB czy partycji GPT, a nawet po błędach logicznych dysku(w zasadzie po wszystkim oprócz uszkodzeń mechanicznych i elektronicznych). Win XP musisz mieć ze sterownikami SATA lub ustawiony tryb emulacji IDE. Co do samego wypalenia systemu na pendrive to w przypadku XP nie jest to taka prosta sprawa i trzeba próbować - polecam: WinSetup 1.0 beta 8(lub 7) lub WinToFlash 0.7.0054 beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj dysk programem MHDD wtedy będzie na pewno rozwiązany problem pozostałości po GRUB czy partycji GPT, a nawet po błędach logicznych dysku(w zasadzie po wszystkim oprócz uszkodzeń mechanicznych i elektronicznych). Win XP musisz mieć ze sterownikami SATA lub ustawiony tryb emulacji IDE. Co do samego wypalenia systemu na pendrive to w przypadku XP nie jest to taka prosta sprawa i trzeba próbować - polecam: WinSetup 1.0 beta 8(lub 7) lub WinToFlash 0.7.0054 beta.

 

Ściągnąłem sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] polecone przez kogoś i nie wiem jak to wgrać do nlite. Dobra już wiem po prostu miałem problem z wypakowaniem pliku. Winrar sobie nie poradził w przeciwieństwie do 7zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej zrobimy...

Instalator nie może zlokalizować pliku licencji bo odpalasz z

innej lokalizacji niż została wstępnie przewidziana dla cd-romu. Odszukaj

plik z rozszerzeniem *sip (to się chyba nazywa txtsetup.sip) , otwórz go w

notatniku i sprawdź pozycję "Setupdata". Tutaj należy zmienić ścieżkę

dostępu do pliku setup.exe na właściwą

 

Jeśli to nie o to chodzi to tylko pozostaje system nowszy czyli od Vista w góre, albo dokupienie dvd na usb

[setupData]

SetupSourceDevice = "\device\harddisk1\partition1"
SetupSourcePath = "\"
MajorVersion = 5
MinorVersion = 1
DefaultPath=\WINDOWS
OsLoadOptions = "/fastdetect /noguiboot /nodebug"
ForceScsi = 1
ForceDiskClass = 1
ForceCDRom = 1
Architecture = i386
DriverCabName=driver.cab
ProductType = 0
LoadIdentifier  = %wks_id%
LoadIdentifierCancel  = %cancel_id%
LoadIdentifierWin9x  = %9x_id%
BaseVideoLoadId = %wks_id_vga%
RequiredMemory = 10485760
Pagefile = 115,250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niestety pozostanie nierozwiązany. Może tak jest, że wina pendrive. Ale nagrywałem kiedyś xp jg 2013 i się instalowało. Tak czy siak nagrywam windows 7 z pendrive.

 

Win 7 od Mr. T śmiga aż miło. Szkoda że w wersji w najnowszej wersji micro tech nie działają frameworki. Przy 1gb w wersji DreamOS Home edition (Lite) x86 zostaje mi 50-40% wolnej pamięci fizycznej. Przy wersji tej bardziej okrojonej zostało by mi pewnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj dysk programem MHDD wtedy będzie na pewno rozwiązany problem pozostałości po GRUB czy partycji GPT, a nawet po błędach logicznych dysku(w zasadzie po wszystkim oprócz uszkodzeń mechanicznych i elektronicznych). Win XP musisz mieć ze sterownikami SATA lub ustawiony tryb emulacji IDE. Co do samego wypalenia systemu na pendrive to w przypadku XP nie jest to taka prosta sprawa i trzeba próbować - polecam: WinSetup 1.0 beta 8(lub 7) lub WinToFlash 0.7.0054 beta.

 

Miałeś rację. Po prostu rufus nie jest do nagrywania windows xp. Nagrałem programem winsetup 1.0 beta 7 i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie