Jump to content
WinClub
Qb401

Zła jakość filmów w odtwarzarce filmów, jasny film

Recommended Posts

Witam, mój problem polega na tym, że w domyślnej odtwarzarce filmów Windowsa 10 filmy są odtwarzane w wysokiej jasności.

6 minut temu, renatan napisał:

a tak z ciekawości nie korcilo Cię aby spróbować na innym playerze ? np VLC :)

No nie za bardzo, bardziej przepadam za tym odtwarzaczem aczkolwiek sprawdze jak będzie w tym VLC  :)

EDIT No w VLC działa normalnie, jeśli nie znajdzie sie fix to po prostu będę odtwarzał w VLC.

Ja u siebie na Windows 10 mam zainstalowany Media Player Classic Home Cinema 1.7.13 x64 (MPC-HC), oraz zestaw kodeków od Shark 007. Opisane programy są bezpłatne, player odtwarza wszystkie formaty plików wideo oraz audio. Pliki wideo oczywiście w formacie HD. Linki do programów bez problemu można znaleźć w Google. Odtwarzacz wideo w wersji polskiej (można jak ktoś chce w angielskiej).

Można też zainstalować kombajn multimedialny PowerDVD, wersja trial. Zajmuje on jednak sporo miejsca.

2 godziny temu, renatan napisał:

a po co Ci w systemie Windows Media Player ?

Brawo!

Kupiłem komputer używany z systemem. Pierwsze, to w składnikach i funkcjach odznaczyłem wszystkie multimedialnie. 

Posprzątałem z jakichś codec pack. Usługę udostępnienia WMP w interecie won.

Przeczyściłem i dałem mu mpc-hc.

32 minuty temu, Kocurek7979 napisał:

Ja u siebie na Windows 10 mam zainstalowany Media Player Classic Home Cinema 1.7.13 x64 (MPC-HC), oraz zestaw kodeków od Shark 007

Teraz to już jest mpc-hc 1.9.5. Nie musiałem mu dodawać kodeków. VLC też małe i ma wszystko.

Ile procesów, zużycia pamięci ubyło, to niewyobrażalne.

Nie ma MS oprogramowania multimedialnego takiego, które mogłoby rywalizować z dobrymi programami firm trzecich. Oczywiści nie znaczy to, żeby na dzień dobry zasyfić system allplayerem, czy innym brudem.

Pane Kocurek - Media Player Classic Home Cinema 1.7.13 - to było dla XP i visty - a takie dobre, czyli 4k i tam takie.

3 godziny temu, Qb401 napisał:

Witam, mój problem polega na tym, że w domyślnej odtwarzarce filmów Windowsa 10 filmy są odtwarzane w wysokiej jasności.

Nawet ten screen pulpitu jest jakoś za jasny.

To wszystko zależy od grafiki, od ustawień properties graphic. Mogę ciemniej, jaśniej albo przywrócić wartości domyślne. NVIDIA ma inny panel

Fota364.png.945245ed7c69f82ed98f0568de0e31ae.png

Gdy mało danych, to każdy jest głupi i może tylko gdybać. VLC ma korektory dźwięku i obrazu i zapewne sobie radzi, ale to nie rozwiązuje problemu globalnie.