Jump to content
WinClub
OperGamer89

Jak zwiększyć fps w grach.

Recommended Posts

Witam

Piszę to ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak zwiększyć łatwo fpsy w grach, np overclockingiem.

Specy to:

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHZ

Palit GTX 1660TI Dual OC

Ballstix Sport lt 16GB 2400MHZ

MSI B450 A-PRO MAX

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

SilentiumPC RG4T Pure Black RGB

Będę bardzo wdzięczny temu co mi pomoże :) pozdrawiam.

Mówisz?

Nie wiem sam, zawsze mam mniej fps bo wiesz zależy też nawet od ramu i procesora

Z resztą nie wiem czy to coś da ale no.

Pozdrawiam.

No jak masz RAM ballistix sport lt ustawiony na 2400MHz na Ryzenie 2600, to nie mam więcej pytań :E Odpal tryb XMP w BIOSie. A tak poza tym, to ty myślisz, że OC procka, a w szczególności RAMu to zmiana 1-2 wartości? Chyba sobie żartujesz. Jak nie masz wiedzy, to lepiej daj to komuś, co się zna. Tu masz przykład, ile to zachodu, żeby wycisnąć z tego RAMu maxa - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

29 minut temu, wiktorynek napisał:

Zmienić kartę graficzną na wydajniejszą

Ta karta jest akurat adekwatna do tego procesora.

Mówisz?

Nie wiem ale to co mówisz może nawet pomóc bo się tak bardzo nie znam XD

ale no, jest jeszcze inna metoda czy nie?

Pozdro.

A oc procka?

Trochę nie bo cooler boxowy i jest do du*y

Więc odpada.

Przypominam że to jest cl 16 pozdro.

Jedynie co możesz zrobić to podkręcić RAM. 3000MHz powinno być jak najbardziej okej, ale jak nie wiesz co i jak to się za to nie bierz. Po drugie jak masz boxowy cooler to lepiej byłoby go wymienić na inny jeśli dużo grasz i na wysokich ustawieniach graficznych. Zawsze im chłodniej tym lepiej, Po za tym w BIOS jest tryb XMP o którym wspomniał @Widzior i być może masz jeszcze Game Boost. Innej metody nie ma niż podkręcanie jeśli nie chcesz wymieniać komponentów ;)

13 minut temu, OperGamer89 napisał:

Jak włączyć Game Boost i czy jest włączone?

W BIOSie, obok XMP od RAMu, ale nie polecam się tym bawić, jak jesteś zielony. Za to A-XMP włącz, tryb 1 albo 2, wybierz ten z większymi MHz. A spod windowsa można użyć programu MSI Game Center albo Ryzen Master, ale powtarzam - trzeba wiedzieć, co się robi.

uefi-bios-1.gif

Tryb A-XMP sam wszystko ustawi, po to on jest, dla amatorów. A poza tym Ryzenowi ustawia się tylko parzyste CL, nie będę tłumaczył dlaczego.

Chłopie, nic nie ruszasz, wybierasz u góry XMP 1 albo 2 i wszystko jest ustawione - timingi, napięcia, częstotliwości itd itp. Zapisujesz ustawienia i wychodzisz/resetujesz kompa. Jak wszystko będzie chodzić stabilnie, to potem można się bawić w obniżanie timingów, ale to zabawa dla cierpliwych, a zysk wydajności minimalny. Zabawa dla nerdów.