Jump to content
WinClub
Nathalus

Problem z Głośnikami

Recommended Posts

Witam nie wiem , czy w dobry dział wszedłem ale piszę mam mianowicie problem z głośnikami CREATIVE INSPIRE T6100 5.1 a mianowcie mam Czystego Windowsa  10 64 bit  Pro 1909 wersja moja płyta główna to : Nazwa płyty głównej    MSI Z170A Tomahawk AC (MS-7970) a problem tkwi w tym , że nie ma wogóle głosu  z głośników tak jak by ich nie widzi a głoś mam tylko z wbudowanego monitora instalowałem sterowinki do realteka hd audio i też nic nie widzi mi wogóle menadżera panelu dodam że z tyłu wtyczki dobrze popdpięte w menadżerze ustawień widać tylko urządzenie zgodne ze standarem High Definition Audio w zakładce kontroler dzwięku instalowałem też starsze i nowsze wersje realteka i nic zmieniałem też sterowniki  do grafiki z nvidia i też nic ;/. Nie wiem gdzie tkwi problem i przepraszam , że sie rozpisałem. Proszę o jakieś porady i pozdrawiam. :)

Skoro masz dźwięk z monitora, zapewne po HDMI, to normalne jest, że głośniki są wtedy nieaktywne. Trzeba to przełączyć w "Dźwięk -> Urządzenia do odtwarzania". Przynajmniej tak się to nazywa w Win7, nie używam zdychy. A druga sprawa, do Win10 są dwa rodzaje sterowników Realtek - HDA i UAD, i ten drugi chyba nie ma panelu sterowania audio.

P.S. Dział żeś genialnie wybrał - Linux :E

Nic ci nie zatrybi samoistnie. Ja też po instalacji Windowsa nie mam dźwięku w głośnikach, ale u mnie akurat ustawia się jako domyślne urządzenia odtwarzania cyfrowe urządzenie SPDIF i muszę to zmienić ręcznie.

Po podłączeniu jacka do gniazda powinno automatycznie wykryć dzwięk i wyskoczy panel z ustawieniami panel sterowania tam szukaj.

Nie zaszkodzi abyś zainstalowal najnowsze albo te dołączone do komputera sterowniki od płyty karty dzwiękowej.