Jump to content
WinClub
bysiiuu

Drukarka nie drukuje z jednego PC po WIFi

Recommended Posts

Czesc. Skonfigurowalem drukarke zeby drukowala tylko po wifi. Jest ona w tej samej sieci co 2 lapki i 1 pc stacjonarny. Z 2 laptopów drukarka drukuje bezproblemowo, ale na pc jest problem. Na poczatku drukarka drukowala, ale po kilku dniach przestala drukowac. Drukarka jest widoczna i ustawiona jako domyslna na pc, dokument wysyla sie do drukowania ale nic sie nie dzieje. Resetowalem ustawienia wifi na drukarce i nie pomoglo. Wszystkie sprzety dzialaja na w10. Porobwalem tez usunac drukarke i dodac na nowo to dalej jest ten sam problem. Ktos potrafi pomoc? Pozdrawiam

edit: drukarka Brother

U mnie przestała drukować (po kablu) jakiś tydzień temu po aktualizacji do jakiegoś tam numerka dobrze że miałem kopię zapasową systemu.

Przywróciłem do 19041.264 i na razie nie aktualizuję.

Błąd Windows 10 psuje port USB, jeśli drukarka nie jest poprawnie wyłączona

cyt..

Microsoft ostrzegł użytkowników systemu Windows 10 1903 i późniejszych wersji systemu operacyjnego o dziwnym błędzie - jeśli odłączysz drukarkę od komputera, gdy ten ostatni jest wyłączony, odpowiedni port USB będzie niedostępny po ponownym uruchomieniu.

Załóżmy, że wyłączyłeś drukarkę podczas wyłączania komputera. W takim przypadku odpowiedni port po prostu zniknie z listy dostępnych złączy do podłączenia drukarki. Ponadto nie zostaną wykonane żadne operacje korzystające z tego portu. „Jeśli podłączysz drukarkę USB do komputera z systemem Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej, a następnie odłączysz urządzenia podczas procesu zamykania, odpowiedni port nie będzie dostępny po ponownym załadowaniu”,

Microsoft opisuje błąd . „W rezultacie system Windows nie będzie w stanie wykonać żadnego zadania, w które zaangażowany jest problematyczny port USB.” Na szczęście użytkownicy mogą samodzielnie rozwiązać ten problem, jeśli nagle mają „szczęście”, że napotkają błąd.

Aby przywrócić port do poprzedniego stanu, należy podłączyć dołączoną drukarkę do wyłączonego komputera w systemie Windows 10, a następnie włączyć ten drugi. Wiadomo, że problem dotyczy systemu Windows 10 1903, Windows 10 1909 i Windows 10 2004. Programiści Microsoft pracują nad łatką, która naprawi ten błąd.

@renatan

Ja drukuje po WiFi wiec usb nie ma nic do tego. Wczesniej dzialalo, ale zrobila sie aktualizacja i siadlo. Moze beda jakies opcje w przywracaniu systemu. Musze zerknac

@renatanJest gdzieś jakiś pliczek, coby samemu to zainstalować, podczas gdy WU tego sam nie wyszukuje?
I pytanko co z wersją 2004? Niestety przypadłość dotycząca drukarek dotknęła również członków mojej rodzinki...

No i znowu nie drukuje a podana łatka nie ma już zastosowania na tym komputerze):

Przywrócenie systemu kilka dni do tyłu do wersji .388 naprawiło problem.