Jump to content
WinClub
haker1983

MultiBoot USB 2.0 - Wygodny wybór instalacji systemów na zew. dyskach HDD (USB)

Recommended Posts

poradnik to raczej ciezko w tym momencie, sadze ze to beda gotowe paczki bootloaderów.

Ostatnio mialem problem z instalacją Windows XP z pendrive na laptoie ACER ONE 10cal, duzo forum obskoczylem. Bardzo duzy problem jest z tym, poniewaz Windows XP traci sciezke, oprocz tego ma problem z ze sterami AHCI. Paczka od Tahiona nie chciała zadziałać. Forma ISO nie przyjmuję sie. Ale znalazłem programik ktory mi pomogl: USB_MultiBoot_10.

Nie wiem czy cos zle zrobilem wczesniej, ale dzieki temu kreatorowi udalo sie bez problemu zainstalowac Windows XP na tym laptopie Acer AOD255.

W tym przypadku ten bootloader bedzie mi słuzył do stworzenia całkowitej obsługi ISO, VHD oraz nieszczesnego XP :)

Nawet zauzywazyłem ze mozna bez problemu utworzyc takiego boota na HDD i zrobic sobie na stałe bootloadera na ukrytej partycji oczywiscie musi byc ona pierwsza partycja, przed Windowsem( podmiana MBR), aby nie bylo problemow potem z instalacja innych systemow czy tez LIVE CD lub rescue. 

Mysle ze jak to sie mi uda stworzyć to bedzie to super paczka - bootloader z HDD +  obsluga Virtualnych maszyn w postaci obrazó ISO lub VHD.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

1. Archiwum rozpakować na Pena.

2. Uruchomić instaluj_syslinuxa.bat postępować zgodnie z instrukcją

3. Można usunąć pliki instaluj_syslinuxa.bat oraz syslinux.exe nie są już potrzebne. Musi jednak pozostać AutoUnattend.xml (ukryty) inaczej winda się wywala.

4. Kopiujemy obrazy ISO do katalogu cdrinfo.pl/iso/win_iso

5. W odpowiednich plikach lst wpisujemy nazwy naszych plików ISO dla win7, win8 jest to plik win-iso.lst zmieniamy frazę set MYISO= na nasz obraz. (startyery dla róznych narzedzi nie sa identyczne wiec należy wpisać przy odpowiednich)

6. Działamy

A ja mam pewien problem...

jak juz przygotuje calego pendrive i wszystko ladnie dziala... to jak dogram byle jaki plik czy folder na pena to sie wywala i nie botuuje :/

musze ponownie dawac instaluj_syslinuxa.bat i podmieniac swoja zawartosc cdrinfo.pl

Mam pewien problem, Potrebuje połączyc 2 Bootloadery, startowanie z 1 partycji lub Pena (to samo :P). Uzywajac prog EasyBCD robie liste jednak chcę aby ta lista była  mw taka:

1. Hiren's Boot DVD 15.2 Restored Edition 1.1 (January 2013)  ( nie moze to byc w postaci ISO, tylko otwartek pliki, musi byc bootloader syslinux)

2~3x Windows 7 (ISO instalacyjne)

4~4x Windows LIVE (XP+7) tu uwaga nie chce aby te systemy startowaly z menu Hirena to ma byc osobno jak pokazałem.

5. Paragon HDM 14 prof ( ISO) z tym nie mam problemow

Problem jest taki lista ma byc zrobiona pliku BCD i dodana sciezka do bootloadera  SYSlinux  z pkt. 1

Prosilbym o cały kod jaki wpisac, mysle ze EasyBCD cos robi zle, ale nie potrafie tego zauwazyć.

Z góry dzięki

Start ma wygladac tak z dysku

A- partycja schowana  bootowalna

C- partycja systemowa Windows

reszta wiadomo podzial dysku na dane itd :).

Zrobiłem wszystko według opisu, botuje z pendrive lecz jest problem z działaniem narzędzi.

Np z hirensa nie działa live windows XP odpala ładuje pokazuje logo windows potem czarny ekran i koniec.

Nie działa mi też z narzędzi hirens gparted, wrzuciłem też osobny plik iso i ładuje go a potem wytwala

module unknown not found in modules.dep

module unknown not found in modules.dep

!BAT
# CDRinfo.pl - samouruchamialne menu na pendrive.
# Podmenu oparte na Grubie
# po wiecej informacji zajrzyj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
#--------------------------------------------
#MENU ANTIVIRUS

if exist (bd)/cdrinfo.pl/grub/conf.cfg call (bd)/cdrinfo.pl/grub/conf.cfg && echo zaladowano plik konfiguracyjny
if not exist (bd)/cdrinfo.pl/grub/conf.cfg echo Nie moge znalezc pliku konfiguracyjnego /cdrinfo.pl/grub/conf.cfg! && pause

title Acronis Antimalware Scan CD   \n Uruchamia Acronis Antimalware Scan CD
# ściągnij ISO z: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/acronis.iso /cdrinfo.pl/iso/antivir/acronis.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title AVG Rescue CD   \n Uruchamia AVG Rescue CD
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/acron.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/acron.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title Avira Rescue System  \n Uruchamia Avira Rescue System
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/avira.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/avira.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper persistent quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz

title Bitdefender Rescue CD   \n Uruchamia Bitdefender Rescue CD
# [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
partnew (hd0,3) 0x0 /cdrinfo.pl/iso/antivir/bitdefender.iso
 /cdrinfo.pl/iso/antivir/bitdefender.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz boot=casper persistent noprompt iso-scan/filename=/cdrinfo.pl/iso/antivir/bitdefender.iso splash
initrd /casper/initrd.gz

title  Dr Web ISO  \n Uruchamia  Dr Web ISO
# [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/drweb.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/drweb.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title F-Secure Rescue CD  \n Uruchamia F-Secure Rescue CD
#[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/rescue-cd-3.16-63801.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/rescue-cd-3.16-63801.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title Sophos Bootable Anti-Virus   \n Uruchamia Sophos Bootable Anti-Virus
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/sbav.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/sbav.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title Trinity Rescue Kit  \n Uruchamia Trinity Rescue Kit
partnew (hd0,3) 0x00 /cdrinfo.pl/iso/antivir/trinity-rescue-kit.3.4-build-372.iso
map /cdrinfo.pl/iso/antivir/trinity-rescue-kit.3.4-build-372.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title Kaspersky Rescue-CD \n Uruchamia Kaspersky Rescue-CD
##utworz katalog /boot/kav, /boot/kav/isolinux oraz /bases  
##przekopiuj plik image.squashfs z obrazu ISO do katalogu  /boot/kav/
##przekopiuj wszystkie pliki z katalogu /isolinux z obrazu ISO do katalogu  /boot/kav/isolinux/
##przekopiuj wszystkie pliki z katalogu /bases z obrazu ISO do katalogu  /bases
##katalog bases zawiera baze wirusow, ktora mozna aktualizowac sciagajac ja z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
kernel /boot/kav/isolinux/rescue subdir=/boot/kav setkmap=us scandelay=5 root=/dev/ram0 init=/linuxrc looptype=squashfs loop=/boot/kav/image.squashfs cdroot
initrd /boot/kav/isolinux/rescue.igz

title Kaspersky Rescue-CD (Safe-mode) \n Uruchamia Kaspersky Rescue-CD
kernel /boot/kav/isolinux/rescue subdir=/boot/kav setkmap=us scandelay=5 root=/dev/ram0 init=/linuxrc looptype=squashfs loop=/boot/kav/image.squashfs cdroot nox trace
initrd /boot/kav/isolinux/rescue.igz

title PandaSafe 3.4.3.5 \n Uruchamia PandaSafe
map /cdrinfo.pl/iso/PandaSafecd.3.4.3.5.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff)
boot

title ***************************\n
root()

title  - powrot do glownego menu (GRUB) \n Powrot do poprzedniego menu
configfile /cdrinfo.pl/grub/menu.lst

w pierwszej pozycji wpisuje acronis i nie odpala się pokazuje się taki komunikat Error61:Refuse to hook int13 because of empty drive map table

a jak wpisze tak samo w nastepnej pozycji czy nastepnej to się uruchamia normalnie może ktoś napisać co jest grane bo może nie tak jest napisane pierwsze polecenie .

DOWNLOAD

Czy mógłbyś odswierzyć progsa z pierwszego posta .

zrobiłem tak jak pisał tahion i pokazuje mi się taki komunikat nie wiem dlaczego może ktoś z was wie i by mi pomógł ,plik AutoUnattend.xml musiałem ukryć bo nie chciało ruszyć .Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków  cd dvd itd.....

@

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] postaram się jutro wstawić razem z kolejną wersją boota. Obecnie jest całkiem rozbudowana i działa świetnie.

i jak z tą kolejną wersją boota? można liczyć na link? A może ktoś inny podpowie: jaki jest najlepszy sposób (na ten czas) aby utworzyć milti bootowalnego pena z np XP, Vista, 7, 8.1 itp?

Jak narazie multi usb  jest ograniczone do jednego efi, znacie może spobób aby był wybór jednego z 2 efi w multi, 

przykład w7x64efi/mbr i  w8.1x64efi/mbr wykrzacza się boot efi,  jeden sytem efi na pendrive reszta w mbr - ok, taki konflikt efi nawet w easy2boot

Czy w7x64 w obrazie iso da się usunąc boot efi , to juz był by progress bo brak konflikow na pendrivie z w8.1 w efi.

@jaman7, spróbuj użyć (wiem, ze nie tego dotyczy temat, ale może okazać się rozwiazaniem) programu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Obsługuje nie tylko Windows, pozwala na użycie kilku instalek, efi i ma wbudowane narzędzia do formatowania i zarządzania sektorem rozruchowym (zalecam RMPrepUSB). Od paru lat instalki usb robię właśnie tym, jednak nie próbowałem kilku różnych efi.

@italo11, twoje problemy z tłem w formacie gfx miały miejsce dawno temu, jednak jeśli nadal borykasz się z tym, załącz tu ten plik. Coś wymyślę. ;)

Guest znaffca

wedlug info na stronie easy2boot nalezy przerobic dany obraz

za duzo zachodu dla efi

Głównie stosuję WinSetupFromUSB, czyli pozostaje jak dotychczas win8.1 efi na drugim pendrivie, win7 nie stosuje jako efi ale że w obrazie ma efi, więc musi być rozdzielone na inny pendrive  win8.1 bo inaczej boot efi wykrzacza. 

podaję mój działajacy konfig plik menu.lst, może się komu przydadzą pewne sekcje

menu.lst

mala uwaga pliki: "default", :"windefault", "winsetup.lst" są tworzone przez WinSetupFromUSB, wiec je przeniosłem do katalogu "WINSETUP"  i taka w configu jest zasosowana scieżka wiec sekcajami dla xp i win 7 i powyżej nie sugrować się  bo te sekcje sa w automacie robione przez WinSetupFromUSB.

oczywiście z obrazu hirenboot'cd wypakowujemy na pendrive katalog HBCD, pozostałe rzeczy jak:

-> sekcja Acronis  używa drugiego pliku acronis.lst który kożysta z plików iso

acronis.lst

-> natomist dla  Kaspersky Rescue Disk należy utworzyc pusty plik bespośrednio na pendrive  "liveusb"

-> Parted Magic Linux 2015 plik iso mam wrzucony do katalogu HBCD

ewentualne ściezki do plików iso w  sekcjach należy sobie zmodyfikować.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information