Jump to content

Recommended Posts

Czy w najbliższym czasie na ten mod można spodziewać się aktualizacji (dni, tygodnie, w tym miesiącu?)? Cały czas obserwuje i od jakiegoś czasu odkładam format a teraz gdy nastał październik po cichu liczę, że Sromotnik coś kompiluje na jesień, a nie ukrywam, że lepiej mi poczekać na coś zaktualizowanego, tym bardziej, że zawsze coś po 3 miesiącach się ukazywało (raz na kwartał można było liczyć na system na najnowszym jądrze z najnowszymi aktualizacjami a że A-team już dawno olał sprawę to od tamtego czasu zawsze liczyłem na pewniaka Sromotnika) ;).

W dniu 5.10.2020 o 09:37, ifora napisał:

Czy w najbliższym czasie na ten mod można spodziewać się aktualizacji (dni, tygodnie, w tym miesiącu?)? Cały czas obserwuje i od jakiegoś czasu odkładam format a teraz gdy nastał październik po cichu liczę, że Sromotnik coś kompiluje na jesień, a nie ukrywam, że lepiej mi poczekać na coś zaktualizowanego, tym bardziej, że zawsze coś po 3 miesiącach się ukazywało (raz na kwartał można było liczyć na system na najnowszym jądrze z najnowszymi aktualizacjami a że A-team już dawno olał sprawę to od tamtego czasu zawsze liczyłem na pewniaka Sromotnika) ;).

Jaki sens ma robienie modyfikacji  na 2004 skoro zaraz będzie 2009 trochę szkoda czasu

nudzija likes this

Hej, oczywiście coś Wam wymodzę (sobie oszczędzę tej wątpliwej przyjemności korzystania z W10), ale czekam najnowsze jesienne oficjalne wydanie 20H2 i być może też na pierwsze łatki pod wady jakie niewątpliwie będzie on w sobie miał. Czyli wstępnie listopad, jak dożyję i Covid mnie nie dopadnie ;-)

Nie wiedziałem, że zaraz wychodzi 2009, w takim razie fajnie byłoby faktycznie by była najnowsza kompilacja z najnowszymi poprawkami. Tak mniej więcej miesiąc czekania? Może mój komp dożyje, jak nas wcześniej Covid nie dopadnie xD.

W dniu 30.06.2020 o 08:43, srom-otnik napisał:

Dzięki!

Nigdy nie byłem zwolennikiem tego Edga i więcej go nie dodam do żadnego systemu

A ja Ci powiem, iż mimo mojej niechęci jak u Ciebie, nie ma obecnie lepszej przeglądarki. Prawdopodobnie robione jest to świadomie przez Microsof(taka krecia robota). Wydajność najlepsza, obciążenie zasobów najmniejsze. Nawet Netflix na edge działa w 4k a inne nawet ful hd w podstawie nie posiadają(po dodaniu rozszerzenia wskakują na fullHD). Niestety nie zawsze ma się to co się lubi :(

Tak se dziś rozmyślam przy kolejnym drinku nad kolejnym wydaniem 2004 w wersji Full - chyba usunę wszystkie apki, które user może sobie pociągnąć ze sklepu M$, więc byłoby wyraźnie lżejsze iso. Ale czy mogę go nadal nazywać "wersja Full" ???

Lite - tradycyjnie wycięte totalnie, tu nic nie będę zmieniał.

43 minuty temu, srom-otnik napisał:

Tak se dziś rozmyślam przy kolejnym drinku nad kolejnym wydaniem 2004 w wersji Full - chyba usunę wszystkie apki, które user może sobie pociągnąć ze sklepu M$, więc byłoby wyraźnie lżejsze iso. Ale czy mogę go nadal nazywać "wersja Full" ???

Lite - tradycyjnie wycięte totalnie, tu nic nie będę zmieniał.

Moim zdaniem możesz 2004 bez kafelków nazywać wersją Fulll, ponieważ wtedy system nie cierpi na funkcjonalności dodatkowo możesz deaktywować Defendera + Wstrzymać WU na kilka lat (ale bez blokowania) chodzi o to aby nie mieliło po dysku

Czyli jako full : 
1) Wyciąć kafelki
2) Permanentnie deaktywować defendera są lepsze i lżejsze programy
3) Wstrzymać WU lub dodać do Folderu Tuning https://greatis.com/stopupdates10/ 

Pytanie, czy warto jeszcze modzić 2004 czy może wybrać 2009 (które ma mieć premierę za kilka-kilkanaście dni) a finalny build jest już wyłoniony, czyli: 19042.508

22 godziny temu, kamiloxf napisał:

Moim zdaniem możesz 2004 bez kafelków nazywać wersją Fulll, ponieważ wtedy system nie cierpi na funkcjonalności dodatkowo możesz deaktywować Defendera + Wstrzymać WU na kilka lat (ale bez blokowania) chodzi o to aby nie mieliło po dysku

Czyli jako full : 
1) Wyciąć kafelki
3) Wstrzymać WU lub dodać do Folderu Tuning https://greatis.com/stopupdates10/ 

Tak sobie właśnie to widzę, jak kolega opisuje. Pozostanie Sklep, nietknięty XBOX i chyba jeszcze wycinek do ekranu. Defender wyłączony, a WU przecież wyłącza skutecznie Optymalizator Usług - chyba że ktoś wybierze sobie zestaw domyślnych usług, to sorry - niech się nie zdziwi. Dzięki za utwierdzenie mnie w moich pomysłach na przyszłe wydania.

11 godzin temu, piotrk123 napisał:

@srom-otnik Kiedyś robiłeś wersje Extreme z wydań serwerowych. Windows Server to też teraz taki kaszalot jak Win 10 ?

Owszem, ale na bazie W10 znacznie lepiej wykonać takie "Extreme" w oparciu o LTSC. Przy serwerach jest znacznie więcej pracy niewspółmiernej do osiąganych efektów. 

To miało miarodajny sens w przypadku Server 2003 oraz 2008R2, później żadnego przełożenia na wydajność.

PZDR!

W dniu 7.10.2020 o 08:59, srom-otnik napisał:

Hej, oczywiście coś Wam wymodzę (sobie oszczędzę tej wątpliwej przyjemności korzystania z W10)

[...]

Zdradź nam proszę z czego korzystasz drogi Srom-otniku :)

W dniu 12.10.2020 o 00:06, kamiloxf napisał:

[...]
[...]

Na przykład jakie?

W dniu 6.10.2020 o 20:47, kamiloxf napisał:

Jaki sens ma robienie modyfikacji  na 2004 skoro zaraz będzie 2009 trochę szkoda czasu

Widocznie jest sens jeszcze robić modyfikację windows 10 2004 bo może nie wszystkie komputery i sterowniki są przygotowane pod jesienną aktualizacje 2009 i nie widzę sensu wydawać tej nowej aktualizacji 2009. Narazie 2004 działa bez problemy i podobno słyszałem, że ten 2009 jest jako opcjonalna aktualizacja i nie obowiązkowa i co więc troche mułowata, po prostu słabo chodzi więc mi się podoba ta wersja majowa 2004. Ja wiem, że są odemnie lepsi ale się znam na komputerach i nie mam zamiaru zmieniać na nowszego windowsa. Jak sama nazwa mówi: Nowsze nie znaczy lepsze, bo może nowa wersja 2009 nie wspierać większośći sterowników bo takich sterowników narazie niema i nie wiadomo kiedy będzie.

MarcinGX likes this

Witam

Gdyby [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]Robił przeróbki linuxa to też pewnie by mi to spasiło i byłoby zadowolenie :)

Czy to w7 czy w10,  jak zwykle wydajność 105% i nie zblokowana przez jakieś bezdenne dodatki od MS'u.

Dziękuje bardzo i życzę dalszego rozwoju modów.

Pozdro

srom-otnik likes this
W dniu 13.10.2020 o 18:05, ziolko napisał:

Co do defendera mam inne zdanie niż   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

Same here. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem niechęci do Defendera. Zawsze staram się korzystać z modów z dostępnym defenderem których niestety nie ma zbyt wiele - teraz jadę na tym iso od sromotnika i jest miło.