Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 2004

Recommended Posts

W dniu 3.07.2020 o 07:18, Wieniowaty napisał:

Win JG10 LTSC x64 -Lite. Drukarka Brother DCP-J105. Żadnych problemów z instalacją sterowników i żadnych problemów z drukowaniem, czy po kablu czy po wi-fi.

Nie trzeba nic kombinować z buforami. Wszystko działa od strzału.

W menu drukarki (na drukarce) trzeba sprawdzić czy wi-fi jest włączone i aktywne.

Mam ta samą drukarkę i działa mi na każdej wersji od Sromotnika.

Po zainstalowaniu i wgraniu sterowników , po każdym restarcie wyskakuje małe okienko na krótko sterownik karty graficznej brak. To tylko u mnie tak jest czy ktoś się z tym już spotkał.

Witam System uzywam od tygodnia postanowiłem przetestować przez jakis czas zanim coś napisze

więc system nie działa stabilnie jest szybki jest dobrze zoptymalizowany  dodane programy przez Twórcę usprawniają prace z systemem

jedyny minus jaki zauwazyłem to taki ze mam wyłączone aktualizacje w systemie od momentu zainstalowania i uczciwie powiem nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje po za tym system jest świetny

więc prosze o odpowiedź i przyłaczam się do prośby wstawiającego ten system testujcie i opisujcie co i jak z systemem aby Tworzący wiedział co ewentualnie poprawić lub zmienic/ dodac gdyz nie jest jasnowidzem Pozdrawiam

10 minut temu, FILAGOL napisał:

nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje

Optymalizator Usług - czytamy ze zrozumieniem, co się tam wyświetla. Dużo czytania nie ma, najpierw 2 linijki, a na kolejnym okienku 3 linijki. Tam jest odpowiedź...

16 minut temu, FILAGOL napisał:

Witam System uzywam od tygodnia postanowiłem przetestować przez jakis czas zanim coś napisze

więc system nie działa stabilnie jest szybki jest dobrze zoptymalizowany  dodane programy przez Twórcę usprawniają prace z systemem

jedyny minus jaki zauwazyłem to taki ze mam wyłączone aktualizacje w systemie od momentu zainstalowania i uczciwie powiem nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje po za tym system jest świetny

więc prosze o odpowiedź i przyłaczam się do prośby wstawiającego ten system testujcie i opisujcie co i jak z systemem aby Tworzący wiedział co ewentualnie poprawić lub zmienic/ dodac gdyz nie jest jasnowidzem Pozdrawiam

Kolego tych systemów nie aktualizuje się  bo aktualizacje psują usprawnia, wieszają system  itd itp. Nawet w pracy wyłączyłem aktualizacje. 

Stawiasz system, aktualizacjesz sterowniki i nic więcej. Chcesz aktualizacje to stawiasz czysty system bez poprawek. Chcesz modyfikowany system aby instalować poprawki to niszczenie pracy w systemie modowanym. 

Pozwole sobie dodać jeszcze kilka spostrzezen:

system uruchamia się szybko zarówno na SSD jak i talerzowym HDD (7200 obr)

poprawnie wykrywa podzespoły to bardzo wazne w oficjalnej wersji od MS sterowniki do telefonu (S20 Ultra) raz system widział raz nie teraz tego problemu nie ma

system nie jest pamięciozerny to ogromna zaleta

instaluje się szybko

nie wyskakują zadne upierdliwe komunikaty od MS

szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka i funkcjonalna

system działa stabilnie *(w poście powyzej wkradła się spora literówka moja wina)

system zajmuje mało miejsca na dysku

problemy o których piszą przedmówcy u mnie nie występują po za problem z aktualizacjami

dla ciekawości zainstalowałem ten system na 10 letnim laptopie i od dziwo działa szybciej niz Vista :-)

wykonałem procedurę srom-otnika pomogło za to mam teraz taki komunikat w aktualizacjach windows o co chodzi?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rozumiem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

człowiek uczy się całe zycie :-)

system nadal testuje podziwiam ogrom włozonej pracy aby system był systemem a nie kobyłą którą tworzy i powiększa MS

tryb awaryjny w 10 pod klawiszem F8 to swietna sprawa MS usmierca opcje które są potrzebne a dodaje rozny badziew powinni się wzorować choć trochę na np. Zorin OS i na Srom-otniku wtedy system by był niemal idealny Windows powinien miec otwarty kod tak jak Linux a tu nie bo nie kpina :-(

2 tygodnie temu testowałem Ninjutsu OS cud system i MS dobrał się do 4 liter twórcy tej modyfikacji zamiast wyciągac wnioski to niszcza niezaleznych twórców i marnują ich pomysły na ulepszenie ich systemu zamiast ich zatrudniac to sie ich pozbywają co za patola i monopol MS

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] co to za wynalazek ten "Ninjutsu OS" (rozumiem że to mod na bazie Win 10 1909) ale ISO o wadze 17,84 GB ? co w tym jest (moja znajomość angielskiego jest minimalna} da się w tym włączyć j.polski ?

OK czyli coś jak Zorin Ultimate (wszystko w jednym) teraz głupie pytanie te kilkaset programów jest preinstalowane czy do wyboru po instalacji bo mi jest potrzebnych może kilkanaście , może dwadzieścia kilka programów THX