Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 2004

Recommended Posts

W dniu 3.07.2020 o 07:18, Wieniowaty napisał:

Win JG10 LTSC x64 -Lite. Drukarka Brother DCP-J105. Żadnych problemów z instalacją sterowników i żadnych problemów z drukowaniem, czy po kablu czy po wi-fi.

Nie trzeba nic kombinować z buforami. Wszystko działa od strzału.

W menu drukarki (na drukarce) trzeba sprawdzić czy wi-fi jest włączone i aktywne.

Mam ta samą drukarkę i działa mi na każdej wersji od Sromotnika.

Po zainstalowaniu i wgraniu sterowników , po każdym restarcie wyskakuje małe okienko na krótko sterownik karty graficznej brak. To tylko u mnie tak jest czy ktoś się z tym już spotkał.

Witam System uzywam od tygodnia postanowiłem przetestować przez jakis czas zanim coś napisze

więc system nie działa stabilnie jest szybki jest dobrze zoptymalizowany  dodane programy przez Twórcę usprawniają prace z systemem

jedyny minus jaki zauwazyłem to taki ze mam wyłączone aktualizacje w systemie od momentu zainstalowania i uczciwie powiem nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje po za tym system jest świetny

więc prosze o odpowiedź i przyłaczam się do prośby wstawiającego ten system testujcie i opisujcie co i jak z systemem aby Tworzący wiedział co ewentualnie poprawić lub zmienic/ dodac gdyz nie jest jasnowidzem Pozdrawiam

10 minut temu, FILAGOL napisał:

nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje

Optymalizator Usług - czytamy ze zrozumieniem, co się tam wyświetla. Dużo czytania nie ma, najpierw 2 linijki, a na kolejnym okienku 3 linijki. Tam jest odpowiedź...

16 minut temu, FILAGOL napisał:

Witam System uzywam od tygodnia postanowiłem przetestować przez jakis czas zanim coś napisze

więc system nie działa stabilnie jest szybki jest dobrze zoptymalizowany  dodane programy przez Twórcę usprawniają prace z systemem

jedyny minus jaki zauwazyłem to taki ze mam wyłączone aktualizacje w systemie od momentu zainstalowania i uczciwie powiem nie wiem jak ma włączyć ponownie usługę update w systemie aby pobierał aktualizacje po za tym system jest świetny

więc prosze o odpowiedź i przyłaczam się do prośby wstawiającego ten system testujcie i opisujcie co i jak z systemem aby Tworzący wiedział co ewentualnie poprawić lub zmienic/ dodac gdyz nie jest jasnowidzem Pozdrawiam

Kolego tych systemów nie aktualizuje się  bo aktualizacje psują usprawnia, wieszają system  itd itp. Nawet w pracy wyłączyłem aktualizacje. 

Stawiasz system, aktualizacjesz sterowniki i nic więcej. Chcesz aktualizacje to stawiasz czysty system bez poprawek. Chcesz modyfikowany system aby instalować poprawki to niszczenie pracy w systemie modowanym. 

Pozwole sobie dodać jeszcze kilka spostrzezen:

system uruchamia się szybko zarówno na SSD jak i talerzowym HDD (7200 obr)

poprawnie wykrywa podzespoły to bardzo wazne w oficjalnej wersji od MS sterowniki do telefonu (S20 Ultra) raz system widział raz nie teraz tego problemu nie ma

system nie jest pamięciozerny to ogromna zaleta

instaluje się szybko

nie wyskakują zadne upierdliwe komunikaty od MS

szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka i funkcjonalna

system działa stabilnie *(w poście powyzej wkradła się spora literówka moja wina)

system zajmuje mało miejsca na dysku

problemy o których piszą przedmówcy u mnie nie występują po za problem z aktualizacjami

dla ciekawości zainstalowałem ten system na 10 letnim laptopie i od dziwo działa szybciej niz Vista :-)

wykonałem procedurę srom-otnika pomogło za to mam teraz taki komunikat w aktualizacjach windows o co chodzi?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rozumiem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

człowiek uczy się całe zycie :-)

system nadal testuje podziwiam ogrom włozonej pracy aby system był systemem a nie kobyłą którą tworzy i powiększa MS

tryb awaryjny w 10 pod klawiszem F8 to swietna sprawa MS usmierca opcje które są potrzebne a dodaje rozny badziew powinni się wzorować choć trochę na np. Zorin OS i na Srom-otniku wtedy system by był niemal idealny Windows powinien miec otwarty kod tak jak Linux a tu nie bo nie kpina :-(

2 tygodnie temu testowałem Ninjutsu OS cud system i MS dobrał się do 4 liter twórcy tej modyfikacji zamiast wyciągac wnioski to niszcza niezaleznych twórców i marnują ich pomysły na ulepszenie ich systemu zamiast ich zatrudniac to sie ich pozbywają co za patola i monopol MS

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] co to za wynalazek ten "Ninjutsu OS" (rozumiem że to mod na bazie Win 10 1909) ale ISO o wadze 17,84 GB ? co w tym jest (moja znajomość angielskiego jest minimalna} da się w tym włączyć j.polski ?

Dodane jest kilkaset aplikacji do obrazu systemu dlatego taka "waga". Z językiem polskim nie wiem - musisz sam spróbować, mody od GhostSpectre da się spolszczyć, ten może też

OK czyli coś jak Zorin Ultimate (wszystko w jednym) teraz głupie pytanie te kilkaset programów jest preinstalowane czy do wyboru po instalacji bo mi jest potrzebnych może kilkanaście , może dwadzieścia kilka programów THX

świeżo po instalce, po sterownikach, po optymalizacji, wszystko cacy ale czemu system po tym wszystkim zawiesza sie na okolo  10sekund po ukazaniu sie pulpitu ??

System został wgrany ;)

Programy i wszystkie sterowniki do mojego laptopa wgrały się bez najmniejszego problemu, więc nie mam co narzekać :D muszę jeszcze przetestować jak się sprawuje w grach :P

Windowsa wgrałem kilka dni temu. Wielkie dzięki za tę wersję i szacuneczek.

Na razie działa stabilnie, typowo majkrosoftowe aplikacje/gry działają (Forza Horizon 3 i 4), ale mam pewnien problem z Windows Update.

Mianowicie, nie chcą się zainstalować dwie aktualizacje widoczne poniżej. Pobrałem je nawet ręcznie z neta w formie gotowych instalatorów, ale ciągle jest niepowodzenie. Próbowałem je instalować od razu po czystej instalacji systemu, po czyszczeniu wywoływanym z prawokliku - efekt ten sam. Oczywiście optymalizator usług przywrócony.

Na upartego przeinstalowałem nawet system ponownie i ciągle dokładnie te 2 aktualizacje wiszą...

19 minut temu, damianalex napisał:

Windowsa wgrałem kilka dni temu. Wielkie dzięki za tę wersję i szacuneczek.

Na razie działa stabilnie, typowo majkrosoftowe aplikacje/gry działają (Forza Horizon 3 i 4), ale mam pewnien problem z Windows Update.

Mianowicie, nie chcą się zainstalować dwie aktualizacje widoczne poniżej. Pobrałem je nawet ręcznie z neta w formie gotowych instalatorów, ale ciągle jest niepowodzenie. Próbowałem je instalować od razu po czystej instalacji systemu, po czyszczeniu wywoływanym z prawokliku - efekt ten sam. Oczywiście optymalizator usług przywrócony.

Na upartego przeinstalowałem nawet system ponownie i ciągle dokładnie te 2 aktualizacje wiszą...

Kolego, system nie zaktualizujesz systemu bo popsuje wszystkie usprawnienia Sromotnika. 

Sromotnik wydaje nowe wersje co pół roku, z poprawkami. Więc nie mart się o aktualizacje. Net framework Ściągnij ze strony i zainstaluj. 

Siemka.

Generalnie zwykłem instalować na maszynkach produkcyjnych na których musi być Windows i musi to być wersja "10" twoje modyfikacje.

Nie wiem co ktoś sobie pomyślał, w domyślnej konfiguracji jest olbrzymia przestrzeń do różnego rodzaju wymuszeń a Linux nie "bo nie"... [...]

Więc używam twoich modów wcześniej je troszkę modyfikując.

Systemy w chmurze i jakieś ku̶rwa Androidowe uniwersum - M$ robi się powoli jak Google..

Sklep i wszystkie appx poleciały out..

Wszystko śmiga świetnie, ale są/były problemy podczas instalacji pakietów .NET i innych aplikacji które są w rzeczywistości pakietami WUPD.

Na ostatniej wersji musiałem nieźle się nagimnastykować żeby zainstalować .NET 4.7.2, instalować od nowa usługi WUPD i resetować ich ustawienia, jak jest z tą wersją?

Zresztą w sumie wyjebongo na razie, bo już nie mamy oprogramowania .NET tylko w Javie z którą swoją drogą też były problemy.

Po zainstalowaniu z jakiegoś powodu nie mogłem uruchamiać aplikacji w Javie dwuklikiem a system nie chciał zapamiętać Javy jako domyślnego programu do otwierania tego typu plików.

Było grzebane w rejestrze, ale na tej wersji wszystko jeździ.

Dzięki za twój czas!

3 godziny temu, sebio napisał:

czy moge prosic o innego linka do systemu mega mam zablokowane

I ty się dziwisz, że masz mega zablokowane ?

Ciągniesz jak wampir po wiekach postu ... a inni mają ci umilać żywot        :gt500s:

W dniu 31.07.2020 o 20:37, sebio napisał:

czy można poprosic inego linka bo z mega mam zablokowane jakosc nie idzie sciagac

łap ;) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@srom-otnik możesz linka dodać w pierwszym poście xd

JanKo6 likes this

On 6/10/2020 at 8:56 PM, srom-otnik said:

Win JG10 x64 - 2004

Home & Pro

29.06.2020

Kolejna odsłona M$-owego mulastego kaszalota w moim wydaniu.

I. Dodano:
Aktualizacje wydane do końca czerwca, DirectX, Edge Chromium, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork.

Optymalizator Usług otrzymał nową funkcję - kompaktuje procesy svchost. 

II. Usunięto (Lite)

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX i Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne i centrum akcji;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

III. Instalacja:

Na etapie kreatora wstępnej konfiguracji sugeruję udzielać przy każdym pytaniu odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. System można aktualizować oraz pobierać aplikacje ze Sklepu. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej. System można dodatkowo skompresować i zyskać około 2GB miejsca na dysku - w folderze TUNING jest odpowiedni skrypt.

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

Rozmiar ISO: 3,66 GB - kompresja ESD

SHA-1: 30547f40d845760f781d37352cc826aeadb7c184
LINK z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy jest Drukowanie włączone

??

Witam, mam taki mały nietypowy problem. 
Przy powtarzalnym klikaniu SHIFT windows daje mi dźwięk powiadomienia o klawiszach trwałych, tylko dźwięk, nie włącza tej funkcji. Próbowałem wejść w ułatwienia dostępu by wyłączyć całkowicie tę opcję klawiszy trwałych ale cała strona tych ułatwień jest pusta.
Potem próbowałem wejść w ustawienia dźwięków windows ale są jakieś zepsute (jak w załączniku) i nawet przełączenie na zwykły profil "bez dźwięku" nie pomagało.

Czemu system instaluje sie aktywowany i nie da sie zmienic  klucza.Druga sprawa to podlaczenie telefonu z androdiem Galaxy note 9. Pierwsze to caly czas sie rozlaczal i laczyl co sekunde po zainstalowaniu sterownikow Samsung usb uspokoilo sie ale nie da sie kopiowac plikow tylko male przy wiekszych rzuyca bledem ze urzadzenie rozlaczone. Inny win 10 i telefon dziala bez problemu.