Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry 

Mam pytanie do autora sytemu. Jaką usługę należy włączyć, żeby wysuwała się dotykowa klawiatura . Potraktowałem system optymalizatorem usług i nie mam w trybie tabletu klawiatury. Po włączeniu domyślnych usług klawiatura działa. Poza tym wszystko idealnie śmiga i dziękuję za świetny system.

Pozdrawiam.

21 godzin temu, jerrunia napisał:

Dzień dobry 

Mam pytanie do autora sytemu. Jaką usługę należy włączyć, żeby wysuwała się dotykowa klawiatura . Potraktowałem system optymalizatorem usług i nie mam w trybie tabletu klawiatury. Po włączeniu domyślnych usług klawiatura działa. Poza tym wszystko idealnie śmiga i dziękuję za świetny system.

Pozdrawiam.

A opis czytał? Wychodzi na to, że nie :)

Witam, w jaki sposób mam ustawić nie przechodzenie w stan hibernacji po zamknięciu pokrywy laptopa? W poprzedniej wersji systemu ustawiałem:

w  Panelu Sterowanie -->  Opcje zasilania --> zmień ustawienia planu --> w zaawansowanych --> po zamknięciu pokrywy --> nic nie rób 

a teraz opcja zniknęła. Korzystam z TV podłączonego przez HDMI i na półce mam miejsce tylko na zamkniętego laptopa ;)  (wersja pro, lite)

20 godzin temu, szymibtw napisał:

A opis czytał? Wychodzi na to, że nie :)

Bardzo dokładnie. Po włączeniu optymalizacji usług klawiatura wirtualna była wyłączona, więc chciałem tą usługę włączyć ręcznie, a że jest ich kilkadziesiąt to zapytałem, która odpowiada za klawiaturę. Ale problem został rozwiązany metodą chybił trafił. 

Pozdrawiam.

Godzinę temu, Fenrir14 napisał:

Witam, czy ktoś życzliwy może podpowiedź jak uzyskać prawa administratora, żeby powyłączać niepotrzebne usługi ? Nie chcę i nie mam potrzeby korzystać z zapory Windows Defender bo używam ESET a jednak nie mogę wyłączyć tego dziadostwa. Pomocy ;)

Skrypt na pełne uprawnienia administratora

vitay007 likes this
8 minut temu, srom-otnik napisał:

Przesuwasz suwak i dajesz na dole ZAPISZ, czy ZATWIERDŹ, nie pamiętam, bo mam W7

tak jest "zapisz" - suwak do końca w prawo i zapisz

nie ma reakcji

restart - tez nic

pobiore jeszcze raz system i zainstaluje na czysto

przy okazji wielkie dzięki za wspaniały system

Witam mam pewien problem z tym systemem. Na stacjonarne działa bez zarzutu natomiast gdy zainstaluje go na laptopie zarówno wersja pro jak i home łapie freeza po zainstalowaniu sterowników i trzeba ręcznie z przycisku wyłączyć laptopa i włączyć po czym system startuje i w wersji pro zatrzymuje się na ekranie logowania a w home ładuje się do pulpitu i tu różnie 30 s do minuty działa i się wiesza. Instalowałem system bez dostępu do internetu stery próbowałem ręcznie próbowałem też przez windows update instalować i wysypuje się najczęściej przy instalowaniu grafiki Intela.

Próbowałem też w różnych konfiguracjach z włączonym i wyłączonym optymalizatorem usług tak samo osu z ustawionym wszystkim na wyłączone i drugi test na włączonym i zawsze ta sama historia. Ktoś miał podobny problem ? Dzis będę próbował 1909 czy jest to samo czy to wina 2004 

Dodam że najczęściej tak jak pisałem wysypuje się to przy sterownikach grafiki ale próbowałem też starszych i nowszych sterów i ten sam efekt, rzadziej wywala przy innych sterownikach gdy grafikę zostawiałem na koniec wywalało jeszcze raz przy sterownikach karty dźwiękowej a raz sieciowej wi fi 

Próby były jeszcze raz na aktywowanym systemie a raz nie i to samo 

W dniu 17.10.2020 o 23:27, felcio11a napisał:

Widocznie jest sens jeszcze robić modyfikację windows 10 2004 bo może nie wszystkie komputery i sterowniki są przygotowane pod jesienną aktualizacje 2009 i nie widzę sensu wydawać tej nowej aktualizacji 2009. Narazie 2004 działa bez problemy i podobno słyszałem, że ten 2009 jest jako opcjonalna aktualizacja i nie obowiązkowa i co więc troche mułowata, po prostu słabo chodzi więc mi się podoba ta wersja majowa 2004. Ja wiem, że są odemnie lepsi ale się znam na komputerach i nie mam zamiaru zmieniać na nowszego windowsa. Jak sama nazwa mówi: Nowsze nie znaczy lepsze, bo może nowa wersja 2009 nie wspierać większośći sterowników bo takich sterowników narazie niema i nie wiadomo kiedy będzie.

2009 to najlepsza aktualizacja od czasów 1709