Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG10 x64 2004

Recommended Posts

Win JG10 x64 - 2004

Home & Pro

29.06.2020

Kolejna odsłona M$-owego mulastego kaszalota w moim wydaniu.

I. Dodano:
Aktualizacje wydane do końca czerwca, DirectX, Edge Chromium, Notepad2, HashChek, StartIsBack, Dism++, WinaeroTweaker, wsparcie dla obcych kompozycji graficznych, Optymalizator Usług, funkcję Czyszczenie oraz tryb pracy na dyskach SSD. Ponadto uaktywniono DirectPlay oraz wszystkie pakiety FrameWork.

Optymalizator Usług otrzymał nową funkcję - kompaktuje procesy svchost. 

II. Usunięto (Lite)

- aplikacje ModernUI - pozostał XBOX i Sklep;

- "łatwy transfer";

- Defender, SmartScreen;

- geolokacja;

- Windows Mail;
- język naturalny, języki, większość układów klawiatur;

- pomoc;

- tablet;

- centrum powitalne i centrum akcji;

- obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe;

- Windows Media Center;

- diagnostyka;

- przeglądarka XPS;

- Wordpad;

- systemowy zip;

- klawiatura ekranowa;

- index wydajności;
- kopia zapasowa i przywracanie systemu;

- zdalne wsparcie, rejestr zdalny,

- wyczyszczono folder WinSxS w stopniu uniemożliwiającym włączanie/wyłączanie funkcji przez panel sterowania.

III. Instalacja:

Na etapie kreatora wstępnej konfiguracji sugeruję udzielać przy każdym pytaniu odpowiedzi "NIE" - dzięki temu ograniczymy telemetrię.

Gdy ukaże się PULPIT należy krótką chwilkę poczekać i nic nie klikać aż pojawi się okno instalatora z pytaniem:
"Czy system został zainstalowany na dysku SSD?"
- przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień.

Po instalacji zastosuj bardzo ważne wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w INSTRUKCJI na pulpicie.

IV. Użytkowanie:

1. !!! INSTRUKCJA na pulpicie - to pierwsze co macie przeczytać !!!
Do instalacji nowo podpiętego sprzętu, aktualizacji z Windows Update, pakietu MS Office, bezpiecznie jest włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. System można aktualizować oraz pobierać aplikacje ze Sklepu. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.
Po zainstalowaniu aktualizacji, proces usuwania kopii poprawek z magazynu WinSxS może trwać zależnie od sprzętu 10 - 15 minut, nie wolno go przerywać, nawet jak wskaźnik postępu zatrzyma się na dłuższą chwilę! CIERPLIWOŚĆ w tym przypadku się opłaca... Kolejne czyszczenia przebiegają znacznie szybciej. System można dodatkowo skompresować i zyskać około 2GB miejsca na dysku - w folderze TUNING jest odpowiedni skrypt.

3. Nie używać ŻADNYCH dodatkowych optymalizatorów - programów/kombajnów ingerujących w usługi i rejestr, bo później będzie sporo Waszych pytań, ale bez żadnej mojej odpowiedzi. Wszystko co potrzebne do długotrwałego korzystania z systemu jest już w niego wbudowane. Jedyny możliwy do zaakceptowania soft dodatkowo czyszczący to CCleaner ustawiony domyślnie. Nie polecam również żadnych skryptów antyszpiegowskich, gdyż podobnie jak wspomniane programy - zmieniają dostarczone przeze mnie ustawienia.

4. System nieaktywowany - należy podać swój klucz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Rozmiar ISO: 3,66 GB - kompresja ESD

SHA-1: 30547f40d845760f781d37352cc826aeadb7c184
LINK z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Właśnie targam go i moje wrażenia z oficjalnej wersji są jednoznaczne-to jest mega ociężały twór względem 1909. Liczę, że Twoja praca nadała mu wigoru, lekkości i respondywności tak jak w wersji 1909.

Godzinę temu, srom-otnik napisał:

Najpierw sprawdzicie dokładnie tego szrota - jak nie będzie problemów, to wykroję z niego coś lżejszego. Nie wcześniej! Więc do testów...

wyżuć appx wszystkie daje to kopa 10

System stoi na EliteBook 8570w i7-3720QM, 32 GB RAM, SSD mSata 512GB+2xST2000LM003 i wsio śmiga elegancko łacznie z aktualizacjami. Wszystkie sterowniki+kodeki+Office 2007SP3 zainstalowany cały i reszta niezbędnych programów po kompresji systemu zajmuje 17,4GB , a RAMU system z niezbędnym softem typu antywir itp zajmuje ok 2GB- szacuneczek.

Przy okazji pytanie: zawarłeś w instalce skrypt RemoveSPY_AIOv23 mimo, że jest już RemoveSPY_AIOv24 BETA3(tą wersją dla zasady przejechałem Twojego moda+wszystkie optymalizacje z folderku na pulpicie i prawokliku)- jakiś konkretny powód czy preferujesz starszą wersję/nowsza nie bardzo ogarnia coś w tej wersji systemu?

Dołożyłbym jeszcze 0patch agent (sam używałem na Twoim modzie  JG10 1909 i teraz na Twoim JG 10 2004 i śmiga)z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i full bezpieczeństwo zapewnione. ()

Przydałaby się więcej pytań w optymalizatorze, typu:

- Czy chcesz połączyć  procesy svchost?
- Czy chcesz wyłączyć panel kontrolny do grafiki Nvidii?
- Czy chcesz wyłączyć wyszukiwanie/cortanę ?

itd.

Bo użytkownik, ma niewielki wpływ na to, co zostaje wyłączone i potem szuka w usługach.

start is back bym jeszcze przeniósł do instalek bo menu z 10 fajne jak sie ustawi dobrze 

W dniu 11.06.2020 o 13:23, enterprise2000 napisał:

Przydałaby się więcej pytań w optymalizatorze, typu:

- Czy chcesz połączyć  procesy svchost?
- Czy chcesz wyłączyć panel kontrolny do grafiki Nvidii?
- Czy chcesz wyłączyć wyszukiwanie/cortanę ?

itd.

Bo użytkownik, ma niewielki wpływ na to, co zostaje wyłączone i potem szuka w usługach.

Po to będzie wersja lite.....

111 pobrań i praktycznie zerowy odzew?

Nie interesuje mnie, czy produkt jest szybki, bo nie jest i nie będzie - to przecież W10...

Interesuje mnie, czy wszystko działa jak należy:

- panele nVidia i inne shity, które instalujecie ze sklepu;

- dostęp do udostępnionych folderów/dysków w sieci lokalnej;

- logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy (chyba FaceID - tak jakoś się to nazywało);

- sprzęt peryferyjny;

- i sam nie wiem, co jeszcze...

26 minut temu, srom-otnik napisał:

111 pobrań i praktycznie zerowy odzew?

Nie interesuje mnie, czy produkt jest szybki, bo nie jest i nie będzie - to przecież W10...

Interesuje mnie, czy wszystko działa jak należy:

- panele nVidia i inne shity, które instalujecie ze sklepu;

- dostęp do udostępnionych folderów/dysków w sieci lokalnej;

- logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy (chyba FaceID - tak jakoś się to nazywało);

- sprzęt peryferyjny;

- i sam nie wiem, co jeszcze...

Dopiero dzisiaj zainstalowałem, a wypowiadać się nie wypowiadam, bo tak ekstremalnie jak inni z systemów nie korzystam.

Panie Sromotnik, czy wszystko dziala?.Jest to pelna wersja,wiec pewnie tak.Na moim sprzecie,wszystko to co ja potrzebuje dziala.System, jak na pelna wersje i 10-ke jest BARDZO szybki!!!.Znakomita podstawa.Inni  nawet w modach nie maja takich wynikow.Mnie interesuje wylacznie muzyka i zwiazane z nia PLAYERY i NAGRYWARKI i najogolniej dzwiek No i oczwiscie SZYBKOSC internetu. Jestem wyjatkowo zainteresowano modem TEGO systemu w wersji" lite".Czekam z niecierpliwoscia i pozdrawiam!!!.

vitay007 likes this

Zainstalowałem, od siebie :

To co dla mnie ma działać działa jak należy , aplikacje ze sklepu działają bez problemu, sterowniki wszystkie bez problemu, wydajność w grach normalna ( porównuje 1909 ) , BT bez problemu to samo WIFi.  System lepszy niz ostatnio testowany Ghost Spectre . 

Jedna rzecz mnie tylko interesuje - nie mogę zrobić kopi zapasowej systemu ani punktu przywracania , chyba ze w tym modzie tak ma być ( 1909 tego nie sprawdzałem ) chciałem wrzucić nowy theme ale boje sie bez punktu przywracania

Jak do codziennego użytku w domu - muzyka, gry, internet , filmy ,  system jest super :)

Super robota ! 

vitay007 likes this

Na szybko:

+Wyświetlanie nocne działa prawidłowo także przy optymalizacji usług

+ aplikacje ze sklepu działają po optymalizacji usług

- Eksplorator windows nie daje możliwości przyznania uprawnień administratora, czyli nie można np skopiować pliku bezpośrednio na dysk C:

- logowanie twarzą nadal działa tylko przy usługach domyślnych, w innym wypadku windows twierdzi że kamera nie jest dostępna

- Intel Optane nie chce przyśpieszyć dysku nawet przy usługach domyślnych, z poniższym błędem

Jak się dorwę do Fire cube'a to przetestuję czy Wireless display działa na wersji full.

vitay007 likes this

2 godziny temu, robin napisał:

- Eksplorator windows nie daje możliwości przyznania uprawnień administratora, czyli nie można np skopiować pliku bezpośrednio na dysk C:

- logowanie twarzą nadal działa tylko przy usługach domyślnych, w innym wypadku windows twierdzi że kamera nie jest dostępna

- Intel Optane nie chce przyśpieszyć dysku nawet przy usługach domyślnych, z poniższym błędem

Dzięki, takich konkretów właśnie potrzebuję!

Jeśli chodzi o brak uprawnień administratora, to tak ma być. Nie mogę nadać pełnych praw administracyjnych, jeśli chce się używać apek sklepowych. Jeśli rezygnuje się z nich definitywnie, to można nadać pełne prawa administracyjne, jak np w LTSB/LTSC lub w modach pozbawionych sklepu i całego modernshitu. Odnośnie Optane - nie mam na czym tego sprawdzić, więc będę na ślepo próbował lub podeślę Tobie zestaw usług do włączenia i byś mi sprawdził.

Logowanie - dam sobie radę i jest do poprawy. Dzięki!